مقالات مهارت های فردی

۱۰ راهکار افزایش سطح درآمد

 • افزایش سطح درآمد امری بسیار خوشایند و مورد توجه است که هیچ شخصی از این موضوع غافل نیست. تمام افراد در هر شغل و با هر سطح از توانایی به افزایش درآمد خود فکر می‌کنند. مسلما روش‌های متعددی برای دسترسی به این خواسته وجود دارد که مستلزم تلاش، کوشش و پشتکار است.

  آیا تاکنون به افزایش سطح درآمد خود فکر کرده‌اید؟ به طور قطع این مسئله و روش‌های مختلف دستیابی به آن ذهن شما را نیز درگیر خود کرده است. لازم است بدانید فکر کردن به تنهایی کافی نیست و باید حرکتی از خود نشان دهید. دسترسی به یک درآمد بالا و چشم‌گیر امری محال و غیرممکن نیست که بخواهید تنها در رویا و فکر و خیال به آن بپردازید.

  تنها کافی است کمی همت به خرج دهید و درباره روش‌های دستیابی به این امر اطلاعات جامع و مفیدی کسب کنید. ما در این مقاله راه‌های اصولی افزایش درآمد را به اطلاع شما عزیزان خواهیم رساند؛ پس با ما همراه باشید.

  افزایش سطح درآمد

  با روش‌های مختلف افزایش سطح درآمد آشنا شوید

  به طور معمول در مسئله اقتصادی و معیشت زندگی یافتن یک شغل مناسب و منطبق با توانایی افراد در درجه نخست دارای اهمیت است. پس از گذشت مدتی جرقه دسترسی به درآمد بالاتر در ذهن افراد زده می‌شود. در چنین شرایطی است که مسئله افزایش درآمد و روش‌های دسترسی به آن از اهمیت بیشتری برخوردار است.

  در این مسیر موانعی وجود دارد که در مقابل آنها پله‌های ترقی نیز به چشم می‌خورند. این شما هستید که باید آدم مسئولیت پذیری باشید و قابلیت های خود را اثبات کنید و موانع را به راحتی آب خوردن از سر راه خود بردارید و قدم بر پله‌های ترقی بگذارید. درضمن راه برای شما باز است حتی می‌توانید از موانع به عنوان پله و مسیری برای بالارفتن استفاده کنید.

  ثبت نام در دوره هوش هیجانی دکتر یحیی علوی

  سطح عملکرد خود را افزایش دهید

  یکی از راه‌های منطقی برای ارتقای سطح درآمد بالابردن سطح عملکرد و کسب مهارت است. این موضوع بسیار واضح و بدیهی است که اگر مهارت‌ها و استعدادهای شما در راستای یک شغل یا فعالیت افزایش یابد، درآمد شما نیز افزایش خواهد یافت.

   افزایش درآمد از این روش به چند بخش تقسیم می‌شود؛ در حالت اول ممکن است شما در‌حال‌ حاضر مشغول به یک فعالیتی باشید که به‌صورت ماهانه از کارفرمای خود حقوق دریافت می‌کنید. زمانی که مهارت‌‌ها و سطح عملکرد شما ارتقا یابد، مسلما در شغل فعلی خود ترفیع مقام خواهید یافت و حقوق شما نیز بیشتر خواهد شد. بهترین راه برای دست‌یابی به چنین مقامی دقت و توجه به نحوه عملکرد افراد سطح بالا‌ست.

  در حالت دیگر ممکن است شما مشغول به فعالیت خاصی نباشید. با افزایش سطح عملکرد خود قادر خواهید بود شغلی مناسب برای خود راه‌اندازی کنید. همینطور اگر شرایط خوداشتغالی نیز برای شما مهیا نباشد، با ارتقای سطح عملکرد خودتان مسیرهای استخدام در یک شغل مناسب برای شما هموار خواهد شد.

  کارآفرینی را فراموش نکنید

  کارآفرینی چیست؟  و چرا یکی از مهم‌ترین و بهترین روش‌های ارتقای سطح درآمد است؟ اگر در حال حاضر شرایط ایجاد یک شغل برای شما فراهم است، وقت را تلف نکنید و در این مسیر قدم بگذارید. ممکن است در‌حال‌حاضر این امکان برای برخی از افراد مهیا نباشد. نگران نباشید و از صفر شروع کنید؛ ولی حتما شروع کنید.

  هرگز خود را به یک درآمد ثابت که از کارفرما دریافت کنید، محدود و دلخوش نکنید. کارآفرینی ممکن است در مراحل ابتدایی درآمد درخور توجهی برای شما به ‌همراه نداشته باشد؛ ولی بدون شک آینده درخشانی خواهد داشت. البته کسب مهارت و افزایش قدرت مدیریت از اصول و قوانین اصلی کارآفرینی است.

  پس انداز

   

  پس‌انداز یکی از مهم‌ترین روش‌های ارتقای سطح درآمد است

  هرگز در هیچ مرحله از زندگی خود پس‌انداز را فراموش نکنید. این امر کمک بسیار قابل توجهی به افزایش سطح درآمد شما خواهد کرد. توجه داشته باشید که با پس‌انداز کافی علاوه‌بر اینکه در مواقع ضروری و خاص خیالتان از بابت سرمایه خود راحت خواهد بود؛ بلکه این پس‌انداز پشتوانه‌ای برای تغییر موقعیت شغلی و ایجاد یک شغل مناسب محسوب می‌شود.

  اگر از وضعیت فعلی در شغل خود ناراضی هستید، از این فرصت برای پس‌انداز استفاده کنید و یک زندگی خاص و شگفت‌انگیز برای خود ایجاد کنید. هرگز به یک درآمد ثابت محدود نشوید و تمام تلاش خود را برای کارآفرینی و ایجاد یک شغل مناسب به‌کار گیرید. این امر با پس‌انداز و ذخیره سرمایه امکان‌پذیر خواهد بود.

  زمان خود را مدیریت کنید

  از بطالت و صرف زمان برای امور غیرضروری و کم‌ارزش به‌شدت بپرهیزید. زمان باارزش‌ترین نعمت زندگی انسان‌هاست. این نعمت اگر به‌درستی مدیریت شود، انسان را از فرش به عرش خواهد رساند. افراد موفق بیشتر زمان خود را صرف کسب اطلاعات می‌کنند و از این اطلاعات در لحظه به لحظه زندگی خود بهره‌مند می‌شوند. این است راز موفقیت افراد ثروتمند و موفق جهان!

  اهمیت مدیریت زمان آنچنان مهم و اساسی تلقی می شود که افراد موفق زیادی به تاثیر بالای آن در کسب موفقیت بالا اشاره کردند. مدیریت درست زمان کمک می کند استرس و دغدغه های فکری روزانه را به کمترین حد خود برسانید تا با آزاد کردن فضای یادگیری مغز روی مهارت های جدید و مدیریت دیگر کارها بهتر کار کنید.

  از دیگر مزایای مدیریت زمان حذف گزینه ای به نام عجله، کم کاری، استفاده بهینه از طول روز، کسب درآمد بالا، تمرکز بالا و از همه مهمتر سلامتی جسمی را به دست آورید. به عنوان نمونه مانی خوشبین یکی از میلیاردهای موفق ایرانی در آمریکا در زندگینامه مانی خوشبین آورده است که من خیلی وقت ها ساعت 3 یا 4 از خواب بیدار شده و به کارهای خودم می رسم.

  مدیریت زمان و اعتماد به‌ نفس

  با اعتماد به‌ نفس کافی از پرداختن به امور متفرقه بپرهیزید

  راز پیروزی و موفقیت در هر کاری برخورداری از اعتماد‌ به‌ نفس است. کسب موفقیت در یک شخص دارای عزت‌نفس حتمی و قطعی خواهد بود. شخصی که خود را قبول داشته باشد و به توانایی‌ها و مهارت‌های خود ایمان داشته باشد، از پس هرکاری برمی‌آید.

  این شخص محکم و استوار از انجام امور متفرقه‌ای که به او پیشنهاد می‌شود، سر باز می‌زند و وقت خود را صرف امور بیهوده نمی‌کند. زندگی یک شخص بااعتمادبه‌نفس هدفمند و جهت‌دار است که هاله‌ای بسیار قوی دورتادور آن ‌را احاطه کرده است.

  پیش از شروع هرکاری مهم‌ترین امر در زندگی خودشناسی و تقویت عزت‌نفس است. خودشناسی زمینه خداشناسی است و شخصی که خدا را بشناسد، با تکیه بر او تمامی قله‌های موفقیت را فتح خواهد کرد.

  سرمایه‌گذاری و شراکت را فراموش نکنید

  یکی‌ دیگر از روش‌های ارتقای سطح درآمد ریسک‌پذیری و سرمایه‌گذاری در بورس یا خرید اوراق ‌بهادار است. با خرید سهام مراکز معتبر و پردرآمد گام بزرگی در مسیر افزایش درآمد و بهبود وضعیت زندگی خود خواهید برداشت.

  نکته قابل توجه این است که برای سرمایه‌گذاری و مشارکت باید دانش و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید که از شر افراد سودجو و کلاهبردار در امان بمانید. هرگز در این مسیر بدون برخورداری از اطلاعات کافی سرمایه خود را تغییرات بازار سرمایه نکنید.

  افسار افکار خود را در دست بگیرید

  در این بخش شما را با دنیای معنوی و روانشناسی افزایش سطح درآمد آشنا خواهیم کرد. این بخش از مهم‌ترین قسمت‌های موفقیت در امر افزایش درآمد است. هرگز از رعایت اصول ذکرشده در این قسمت غافل نمانید.

  افکار انسان از مهم‌ترین عوامل موفقیت و شکست او محسوب می‌شوند. برای دستیابی به ثروت باید ابتدا ذهن خود را ثروتمند کنید. کلید طلایی موفقیت در دست افکار زیبای یک ذهن ‌ثروتمند است. آیا دستیابی به یک زندگی خاص و فوق‌العاده ارزش رعایت اصولی ساده مانند کنترل افکار را ندارد؟!

  با مطالعه زندگی افراد موفقی نظیر استیوجابز متوجه خواهید شد که این شخص و سایر افراد هم‌راستای او تنها با در دست گرفتن افسار ذهن خود به این مرحله از موفقیت رسیده‌اند. آیا جزو آن دسته از افراد هستید که هنوز فکر می‌کنند لازمه ثروتمند شدن داشتن سرمایه کلان یا تحمل رنج و مشقت است، سخت در اشتباه هستید. لازمه ثروتمند شدن یک ذهن ثروتمند و شکرگزار است. هرگز قدرت تلقین را در زندگی خود دست کم نگیرید.

  حتما برای هر شخصی حداقل یکبار پیش ‌آمده است که با قدرت تلقین مسئله‌ای را به سمت خود جذب کرده باشد؛ پس چرا از این قدرت در مسیر مثبت و درست استفاده نشود؟! تمرکز بر فقر و نداری باعث می‌شود این شرایط بیشتر و بیشتر در زندگی شما ظاهر شوند.

  با این حساب با توجه به نداشته‌های زندگی خود نقش آنها را در زندگی خود پررنگ‌تر نکنید؛ بلکه با تمرکز بر خواسته‌های خود آنها را در زندگی خود خلق کنید. برای شناخت میزان مهارت خود در کنترل احساسات خود می توانید تست هوش هیجانی رایگان را انجام دهید تا با خصوصیات رفتاری خود در مواجه به موقعیت های مختلف زندگی اطلاع داشته باشید. 

  با افراد پولدار در ارتباط باشید و زندگینامه افراد ثروتمند جهان را مطالعه کنید

  حتما درباره تاثیرپذیری از دوستان و هم‌نشینی با آنها سخنان زیادی به گوشتان خورده است. این امر در مسئله جذب ثروت و ثروتمند شدن نیز صادق است. برای جذب ثروت حتما با افراد ثروتمند و سطح بالا هم‌نشین شوید.

  این هم‌نشینی ارتعاشات شما را در راستای ثروتمند شدن افزایش خواهد داد. همینطور مطالعه زندگی افراد موفق و ثروتمند نیز تاثیری مشابه در زندگی شما می‌گذارد. افرادی مانند استیوجابز، نیکولاتسلا، وارن‌بافت، بیل‌گیتس و جف‌بیزوف از الگوهای تاثیرگذار در این زمینه هستند.

  عادات مضر را از زندگی خود حذف کنید

  داشتن عادات مضر و بیهوده در زندگی از عوامل شایع پسرفت و عدم پیشرفت محسوب می‌شوند. یکی از این عادات مضر افکار مسموم و بازدارنده‌ای هستند که انسان را از تلاش برای موفقیت و پیشرفت بازمی‌دارند. همانطور که در قسمت قبل نیز اشاره کردیم، افکار تاثیر شگرفی در زندگی ما دارند.

  از دیگر عادات مضر هم‌نشینی با افرادی است که در مسیر اشتباهی از زندگی قرار دارند و بدون هدف زندگی خود را در بطالت سپری می‌کنند. ولخرجی، عدم کنترل و مدیریت زمان و عدم برنامه‌ریزی از سایر عادات مضر در زندگی محسوب می‌شوند.

  برنامه ریزی داشته باشید

  یکی از مهم‌ترین اصول موفقیت در زندگی برنامه‌ریزی و هدفمندی است. برنامه‌ریزی به زندگی انسان سمت و سوق می‌بخشد و دستیابی به اهداف را تا حد زیادی سهل و هموار می‌کند.

  هزینه‌های اضافی خود را کاهش دهید

  ولخرجی و عدم کنترل هزینه‌ها یکی از عواملی است که مانع موفقیت و پیشرفت محسوب می‌شود. حتما برای هزینه‌های زندگی خود برنامه مناسبی طراحی کنید و هزینه‌های اضافی را از لیست خود حذف کنید.

  دامنه ارتباطی خود را گسترش دهید

  ارتباط با افراد مختلف و گسترش دامنه ارتباطی تاثیر درخور توجهی در ارتقای سطح درآمد دارد. در چنین شرایطی به‌راحتی قادر خواهید بود مشکلات یا مسائل خود را در زمینه‌های مختلف با افراد باتجربه در میان بگذارید و از اطلاعات مفید و سودمند آنها نیز بهره مند شوید.

  شغل دوم در قالب دورکاری انتخاب کنید

  در شرایطی که شغل فعلی شما انرژی کافی برای فعالیت در شغل دوم را برای شما باقی می‌گذارد، حتما از این موقعیت استفاده کنید و سطح درآمد خود را ارتقا دهید. بهتر است از مشاغل انعطاف‌پذیر که قابلیت دورکاری را برای شما فراهم می‌کنند، به‌عنوان شغل دوم استفاده کنید.

  اضافه‌کاری را در برنامه شغلی خود جای دهید

  اگر در‌حال‌حاضر در یک فعالیت شغلی اشتغال دارید، یک گزینه مناسب برای ارتقای سطح درآمد در شما اضافه‌کاری است. امروزه با توجه به نیازهای مختلف جامعه اضافه‌کاری از اهمیت ویژه‌ای برای کارفرمایان برخوردار است و همین امر باعث افزایش درآمد شما خواهد شد.

  مزایای افزایش سطح درآمد

  افزایش سطح درآمد مزایای بی‌شماری دارد که در شرایط فعلی جامعه نیز فکر هر شخصی را به خود درگیر کرده است. این مزایا به شرح زیر است:

  • آرامش و آسودگی خاطر در زندگی؛
  • تامین تمام اقلام ضروری؛
  • تامین نیازهای روز فرزندان؛
  • دست‌یابی به اهداف بالاتر؛
  • کمک به سایر افراد از طریق کارآفرینی.

  مراقب آسیب‌های روانشناختی افزایش سطح درآمد نیز باشید

  هر مسئله‌ای علاوه بر مزایا ممکن است معایب و آسیب‌هایی را نیز برای اشخاص به ‌همراه داشته باشد. ارتقای سطح درآمد نیز از این قضیه مستثنی نیست. اشخاصی خود را تمام و کمال درگیر مسئله افزایش درآمد می‌کنند، ممکن است از لحاظ روحی دچار آسیب‌ها و مشکلاتی شوند.

  تمرکز بیش از حد بر روش‌های افزایش درآمد و تحمل فشار روحی و روانی ممکن است مشکلات زیادی را برای افراد به‌ همراه داشته باشد. بهترین راه رعایت حد اعتدال و تلاش مفید و به‌اندازه است. هر کاری که از حد اعتدال خارج شود، مضر و آسیب‌زا خواهد بود.

  علاوه‌بر‌این برخی از افراد نیز ممکن است برای افزایش درآمد فشارهای جسمی زیادی را متحمل شوند که این امر باعث فرسودگی و از‌کارافتادگی آنها خواهد شد. در تمام امور حفظ سلامت روحی و جسمی خود را در اولویت قرار دهید.

  سخن آخر

  اهمیت افزایش سطح درآمد بر هیچ‌کسی پوشیده نیست و روش‌های متنوعی برای دست‌یابی به این امر وجود دارد. روش‌های فیزیکی و معنوی بسیاری برای افزایش درآمد وجود دارد. تنها کافی است ذهنی ثروتمند و اقتصادی داشته باشید.

  با کنترل و مدیریت افکار روش‌های متعدد و نوینی برای بهبود سطح درآمد خود خواهید یافت. حتما زمان را مغتنم بشمارید و برای امور جزئی و کلی خود برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید. هرگز از پس‌انداز غافل نشوید که از اصول اساسی دسترسی به موفقیت اقتصادی است.

  هزینه‌های اضافی را از لیست هزینه‌های زندگی خود حذف کنید. کارآفرینی و روش‌های اصولی و دقیق آن‌ را در اولویت امر قرار دهید. با پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری حساب‌شده دسترسی به این موقعیت برای شما بسیار سهل و آسان خواهد بود.

  در تمام امور سلامت جسمی و روحی خود را در اولویت قرار دهید و با آرامش به اهداف خود دسترسی یابید. پیشنهاد می کنیم خواندن مقاله 11 شغل اینترنتی پر درآمد در ایران را هم از دست ندهید.

  منبع:

  https://www.apa.org/news/press/releases/2012/12/personal-income

   —————————

  • 4 دلیلی که مانع افزایش درآمد می شود را نام ببرید؟

  1. شرایط تعاملات افراد
  2. عدن دسترسی به آموزش و یادگیری چگونگی کسب درآمد
  3. عدم وجود مسکن مناسب
  4. بدهی بالا و اقساط
  • چگونه درآمد خودم در کار را دوبرابر کنم؟

  1. هیچوقت درخواست افزایش حقوق ندهید.
  2. هرگز برای حقوق خود سقف مشخص در نظر نگیرید.
  3. سعی کنید اعداد بالا را پیشنهاد بدید.
  4. با کسب مهارت و آموزش ارزش کاری خود را ماه به ماه افزایش دهید.
  • چرا افراد ثروتمند روز به روز ثروتمندتر می شوند؟

  به دلیل اینکه دنبال چند برابری کردن میزان دارایی خود با سرمایه گذاری در کارای مختلف هستند. هیچوقت با پس انداز و ثابت نگهداشتن پول به ثروت نمی‌رسند. پیشنهاد می‌کنیم مقاله شانس چه کسانی برای میلیاردر شدن بیشتر است؟ مطالعه کنید.

  • 5 علت فقیر بودن چیست؟

  • مسکن و سرپناه
  • بیکاری
  • معلولیت
  • عدم مطالعه و سواد
  • پس انداز بی حاصل

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  نمایش بیشتر
  یکساعت اول دوره زبان بدن را رایگان ببینید دوره زبان بدن و چهره شناسی

  نوشته های مشابه

  ‫2 دیدگاه ها

  1. ایده برای افزایش درامد زیاد هست. البته تو این مقاله به نکات مهمی اشاره شد. باید هر شخص بدرستی توانمندی های خودش رو بشناسه و روی اونها تمرکز کنه.

  دکمه بازگشت به بالا