دوره سخنوری و فن‌بیان

صدایت را بالا نبر قدرت کلماتت را بالا ببر

دوره فن بیان به شما در کسب مهارت‌های کلامی کمک می‌کند تا به این شکل بتوانید ارتباط موثری با دیگران برقرار کنید.

سخن گفتن اصلی‌ترین رکن هر ارتباطی است که نباید از اهمیت آن غافل شد.

مدرس دوره

دکتر یحیی علوی
مدرس و مشاور بین المللی کسب و کار

مدرس دوره

دکتر یحیی علوی
مشاور بین المللی کسب و کار

آموزش کاربردی

کاملا عملی و کارگاهی

بروز رسانی رایگان

دسترسی رایگان همیشه

رضایت 98 درصدی

دانشجویان ما

پشتیبانی حرفه ای

پشتیبانی 7 روز هفته

15 سال تجربه

در برگزاری این دوره

گواهی معتبر

از مدرسه آیا

معرفی دوره سخنوری و فن بیان :

برقراری ارتباط موثر با دیگران و همچنین سخنرانی موفق برای انتقال پیام به مخاطبان، به فن بیان قوی نیاز دارد. مهارت‌های صحبت و گفت‌وگو در جمع و رساندن پیام و اطلاعات به دیگران به‌صورت واضح و تاثیرگذار، اهمیت زیادی در موفقیت شما دارد. در صورتی که در این زمینه احساس ضعف می‌کنید و یا به‌دنبال تقویت مهارت‌های سخنرانی هستید، دوره فن بیان به‌عنوان بهترین راهکار پیش‌روی شما محسوب می‌شود. بدون شک به این فکر می‌کنید که اهمیت تسلط بر اصول فن بیان چیست و قرار است چه توانایی‌هایی به شما افزوده شود. برای رسیدن به پاسخ سوالات خود بهتر است با این مطلب همراه باشید.

هدف از یادگیری دوره سخنوری و فن بیان :

شما از زمانی که روز خود را شروع می‌کنید تا زمانی که برای خواب شبانه به رختخواب می‌روید، درحال ارتباط با اطرافیان خود هستید که مهم‌ترین عنصر این ارتباط، بیان است. شما منظور، درخواست‌ها و نیازهای خود را به‌واسطه بیان خود به دیگران منتقل کرده و پاسخی که دریافت می‌کنید از فن بیان شما تاثیر می‌گیرد. البته باید بدانید که ضرورت دوره فن بیان به همین جا ختم نمی‌شود، بلکه در ارتقا مهارت‌های فن بیان شما این اهداف نیز دنبال خواهید شد:

افزایش جذابیت شما با دوره سخنوری و فن بیان :

افرادی که در صحبت کردن مسلط هستند و این کار را به‌صورت اصولی و حرفه‌ای انجام می‌دهند، احترام و توجه بیشتری از اطرافیان خود دریافت می‌کنند. در کلامی دیگر، فن بیان قوی وجهه و شخصیتی به شما می‌بخشد که در نظر دیگران بسیار جذاب و قابل احترام است. بنابراین اگر دوست دارید در نگاه اول فردی جذاب و تاثیرگذار به‌نظر بیایید، از تاثیر کلام خود بر دیگران غافل نشوید. به‌طور کلی افراد بیشتر تحت تاثیر کسانی قرار می‌گیرند که دارای کلام قوی‌تر و جذاب‌تر هستند و این یک امر طبیعی محسوب می‌شود، چراکه بیان و کلام، مهم‌ترین و اصلی‌ترین شاخصه در روابط انسانی است.

شکل گیری ذهنیت دیگران از کلام شما :

به‌طور معمول وقتی فردی را برای اولین‌بار ملاقات می‌کنید، نسبت به نوع صحبت کردن او دقیق و حساس می‌شوید. چراکه ذهن شما به‌طور طبیعی به‌دنبال ایجاد یک برداشت و تعریف از طرف مقابل است. این امر نشان دهنده اهمیت دوره فن بیان است که به شما در کنترل نحوه صحبت کردن با افرادی که برای بار اول آن‌ها را ملاقات می‌کنید، کمک می‌کند. شما ممکن است در طول زندگی خود در موقعیت‌هایی قرار بگیرید که برای ایجاد ذهنیت مثبت از خود فقط یک‌بار فرصت دارید. به‌عنوان مثال وقتی در جلسه مصاحبه شغلی حضور دارید و یا قرار است با قانع کردن طرف تجاری خود یک قرارداد مهم را منعقد کنید، در این شرایط، فن بیان قوی مهم‌ترین و موثرترین ابزاری است که موفقیت شما را تعیین می‌کند.

تمام رهبران فن بیان قوی دارند :

یکی دیگر از مهم‌ترین اهداف دوره سخنوری و فن بیان این است که به رهبران در سطوح مختلف کمک می‌کند تا بتوانند به بهترین شکل مدیریت مجموعه‌ها و افراد را برعهده بگیرند. اولین فاکتوری که باعث همراهی افراد مختلف با رهبران می‌شود، شنیدن صحبت‌های آن‌ها است. بنابراین اگر مهارت‌های کلامی کافی را نداشته باشید، مسیری که قرار است آن را رهبری کنید با شکست مواجه خواهد شد. شما قرار است عقیده و باور دیگران را به آن چیزی که در ذهن و باور شما است نزدیک کنید و این بدون کلام و بیان نافذ و گیرا میسر نخواهد شد. فن بیان قوی به شما کمک می‌کند تا به بهترین شکل نگرش خود را به اطرافیان منتقل کرده و بتوانید با توانایی بالا آن‌ها را رهبری کنید.

افزایش اعتماد به نفس با سخنوری و فن بیان قوی :

هدف دیگری که در دوره سخنوری و فن بیان دنبال می‌شود، افزایش اعتماد به نفس افراد از طریق تسلط بر مهارت‌های کلامی است. اکثر کسانی که با صحبت کردن در جمع مشکل دارند، از اعتماد به نفس کافی برای برقراری ارتباط با دیگران نیز محروم هستند. در درون این افراد یک نیروی بازدارنده وجود دارد که از صحبت کردن آن‌ها در جمع جلوگیری می‌کند. این شرایط به‌تدریج باعث منزوی شدن فرد و نادیده گرفتن او توسط دیگران می‌شود. برای مدیریت این مشکل، باید به‌دنبال افزایش مهارت‌های کلامی و تسلط بر اصول و فنونی باشید که در گیرایی بیان شما موثر است. توجه داشته باشید که یکی از جذاب‌ترین ویژگی هر فردی این است که با اعتماد به نفس با دیگران مواجه شود و گفتگو کند.

جایگاه سخنوری و فن بیان در زندگی :

شناخت جایگاه و اهمیت کلام در هر مرحله از زندگی، به شما در درک ضرورت دوره سخنوری و فن بیان کمک می‌کند. بدون شک شما نیز مانند هر انسان دیگری، موقعیت‌هایی را در زندگی تجربه خواهید کرد که باید در جمع صحبت یا سخنرانی کنید و یکسری پیام‌ها و اطلاعات را به دیگران انتقال دهید. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می‌شود که قرار است بعد از این سخنرانی یک موفقیت بزرگ را کسب کنید. تنها چیزی که در این موقعیت به کمک شما می‌آید فن بیان قوی و کلام موثر است. این در حالی است که جایگاه مهم کلام در هر لحظه از زندگی شما که درحال صحبت با دیگران و اطرافیان خود هستید، حس می‌شود. برای رسیدن به پاسخ این سوال که فن بیان چه اهمیت و جایگاهی در زندگی و روند موفقیت من دارد، موارد زیر را به خاطر بسپارید: • کمک به پیشرفت شرایط شغلی و یا ثبات آن • بهبود و توسعه مهارت‎های ارتباطی(روابط شخصی، روابط کاری، تعاملات اجتماعی) • افزایش حس اعتماد به نفس • بهبود و توسعه مهارت‌های اجتماعی(مانند توانایی در ایجاد روابط جدید) • ایجاد حس رضایت درونی و شخصی در فرد

ارکان اصلی دوره سخنوری و فن بیان قوی چیست؟ :

مباحث اصلی دوره سخنوری و فن بیان دارای سه رکن اصلی است که برای دستیابی به بهترین مهارت‌های کلامی باید با هر کدام از آن‌ها به‌خوبی آشنا شوید. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید بیان خود را به‌صورت آگاهانه مدیریت و کنترل کنید و در نهایت به قدرت بیانی درونی و خودساخته برسید. ارکان مهم و اصلی فن بیان به شرح زیر است:

چه زمانی باید صحیت کنم؟ :

در اولین قدم شما باید بدانید که چه زمانی برای سخن گفتن مناسب است و همچنین در چه مواقعی باید سکوت را ترجیح دهید. در بیانی ساده‌تر شما باید برای سخن گفتن وقت‌شناس و موقعیت‌سنج باشید. تجربه نشان داده است افرادی که بر این مهارت تسلط دارند، در جلب توجه دیگران موفق‌تر عمل می‌کنند. این افراد پیش از تصمیم برای صحبت کردن ابتدا شرایط را می‌سنجند که آیا بهتر است حرف بزنم یا سکوت کنم؟ توصیه می‌شود این باور غلط را از ذهن خود دور کنید که اگر برای هر مسئله‌ای حرف و اطلاعاتی دارید، باید حتما نظر و نگرش خود را بازگو کنید و به این شکل فرد دانا و بااطلاعاتی به‌نظر می‌رسید. دوره‌های فن بیان به شما می‌آموزد که چه زمانی سکوت بهتر از سخن گفتن است و برعکس آن، چه زمانی بهتر است سکوت را بشکنید و سخن بگویید. 

چگونه باید حرف بزنم؟ :

در مرحله بعدی باید با نحوه صحیح و موثر سخن گفتن آشنا شوید. لحن، تن صدا و نوع استفاده از کلمات، همگی بر نفوذ کلام شما تاثیر زیادی دارد. در این میان نمی‌توان از جایگاه مهم لحن در صحبت کردن غافل شد. دانستن این موضوع که باید منظور و پیام خود را با چه لحنی بیان کنید، هم در درک کلام و هم در پذیرفتن پیام شما توسط دیگران، تاثیر زیادی دارد. توجه داشته باشید که لحن نادرست، نتیجه‌ای غیر از ایجاد سوتفاهم به‌همراه ندارد. بنابراین در دوره فن بیان، تاکید زیادی بر شناخت لحن مناسب در گفتگوهای متفاوت شده است.

چه کلماتی را انتخاب کنیم؟ :

رکن سومی که باید بر آن مسلط شوید، این است که بهتر است چه کلماتی را به زبان بیاورید. در اولین آموزش‌ها به شما می‌گوییم که فکر صحبت کردن زیاد و استفاده بیش‌ازحد از کلمات را از ذهن خود دور کنید. زیرا استفاده از کلمات زیاد و یا اصطلاحا قلمبه سلمبه به معنی نفوذ بیشتر کلام شما نیست. شما باید به‌دنبال بهترین و ساده‌ترین کلمات باشید که در انتقال منظور و مفهوم موردنظرتان به دیگران، بهترین عملکرد را داشته باشند. همچنین باید محتوای صحبت شما هدفمند و ارزشمند باشد، برای این کار باید به چینش کلمات در کنار یگدیگر نیز دقت زیادی داشته باشید.

سرفصلهای دوره سخنوری و فن‌بیان

 • مهارت‌های کلامی و تقویت حنجره
 • تفاوت‌های بین صحبت کردن و یک سخنرانی حرفه‌ای
 • ایجاد “لنگر” در سخرانی
 • آشنایی با قدرت لحن در سخنوری
  چگونه متن یک سخنرانی حرفه ای را بنویسیم
 • آشنایی با مهارت‌های ارتباطی موثر
 • روش‌های غلبه بر ترس و استرس در سخنرانی
 • آشنایی با ابزارهای سخنرانی
 • مدیریت مخاطب در حین سخنرانی
 • ساختن یک پرزنتیشن حرفه‌ای
 • چگونه اعتماد به نفس و قدرت ذهنی جهت سخنرانی در امور برای خود بسازید
 • سخنرانی به عنوان یک شغل و حرفه
 • روش‌های آماده‌سازی ،تمرین و پریزنت در سخنرانی
 • استفاده صحیح از زبان بدن در سخنرانی
 • مدل‌های پرزنتیشن
 • صدا سازی
 • روش‌های تمرین کردن و آمادگی پیدا کردن جهت سخنرانی
 • نحوه ساختن پاورپوینت حرفه‌ای و استفاده صحیح از پاورپوینت
 • مدیریت جلسات کوچک در محل کار
  چگونه در جلسات بدرخشید
 • ساختن برند شخصی یک سخنران حرفه‌ای
 • چگونه با پیدا کردن آرکی تایپ به عدل سخنران خودتان را پیدا کنید. 

آشنایی با مدرس دوره

دکتر یحیی علوی

دکتر یحیی علوی مشاور بین المللی کسب و کار در زمینه فروش و بازاریابی است. او دارنده مدرک دکترای رفتار مصرف کننده از دانشگاه فلوریدا و MBA بازاریابی از برترین مدارس کسب و کار ایالالت متحده آمریکا است. دکتر علوی یکی از کارآفرینان و مشاوران برتر و موفق کشور است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب و کار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب و کار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می باشد.

مخاطبین دوره سخنوری و فن‌بیان

فروشندگان حرفه ای

افرادی که به دنبال فروش صد در صدی محصولات خود هستند..

مذاکره کنندگان

افرادی که دوست دارند در مذاکرت طرف مقابل را با زبان بدن آنها پرزنت کنند.

مدیران سازمانی و کسب و کار

مدیرانی که قصد شناخت و ایجاد ارتباط موفق با پرسنل سازمان و مشتریان دارند.

 

نظرات دانشجویان پیشین

<

گواهینامه پایان دوره

گالری دوره های برگزار شده

برای اطلاعات بیشتر و مشاهده

قسمتی از دوره، فرم را پر کنید:

 

ثبت نام

قیمت : 4,438,000 تومان

قیمت : 2,500,000 تومان