دوره دکترای مدیریت حرفه ای کسب و کار DBA

دوره جامع مدیریت و رهبری

DBA مخفف عبارت Doctor of Business Administration به معنی دکترای مدیریت حرفه ای کسب و کار است. دوره DBA نیز مانند دوره MBA سالهاست در سراسر جهان برگزار می شود اما هنوز مانند دوره MBA شناخته شده نیست. دوره DBA در واقع یک دوره عالی مدیریتی برای مدیران ارشد کسب و کارهاست که به دنبال ارتقا و توسعه کسب و کار خود هستند. دوره DBA بالاترین سطح از آموزش های کاربردی مدیریت را به متقاضیان ارائه می دهد. 

مدرس دوره

دکتر یحیی علوی
مدرس‌ومشاور بین المللی کسب و کار

مدرس دوره

دکتر یحیی علوی
مدرس‌ومشاور بین المللی کسب و کار

آموزش کاربردی

کاملا عملی و کارگاهی

بروز رسانی رایگان

دسترسی رایگان همیشه

رضایت 98 درصدی

دانشجویان ما

پشتیبانی حرفه ای

پشتیبانی 7 روز هفته

15 سال تجربه

دربرگزاری این دوره

گواهی معتبر

از مدرسه آیا

معرفی دوره DBA

DBA مخفف عبارت Doctor of Business Administration به معنی دکترای مدیریت حرفه ای کسب و کار است. دوره DBA نیز مانند دوره MBA و دوره EMBA سالهاست در سراسر جهان برگزار می شود اما هنوز مانند دوره MBA شناخته شده نیست. دوره DBA در واقع یک دوره عالی مدیریتی برای مدیران ارشد کسب و کارهاست که به دنبال ارتقا و توسعه کسب و کار خود هستند. دوره DBA بالاترین سطح از آموزش های کاربردی مدیریت را به متقاضیان ارائه می دهد. آنچه مدیران در دوره DBA فرا می گیرند با آموزه های MBA متفاوت است زیرا دانش پذیران طی این دوره می آموزند چگونه مدیریت کسب و کار خود را از حالت سنتی به مدیریت نوین و در عین حال مدرن ارتقا دهند.

بیشتر مطالعه کنید...

اهمیت دوره DBA برای مدیران سازمان

همان طور که بیان گردید، دوره DBA به طور خاص برای مدیرانی تنظیم گردیده است که علاقمند هستند سیستم مدیریت در سازمان خود را دستخوش تغییر نموده و آن را از سیستم سنتی به چارچوب رهبری ارتقا دهند. مدیران با گذراندن دوره دکتری کسب و کار DBA می آموزند چگونه سازمان خود را رهبری کنند، ابزارهای رهبری که در اختیار دارند را بشناسند و در ادامه آموزش می بینند تا از این ابزار ها چگونه در موقعیت های مختلف استفاده کنند.

یکی دیگر از موارد مهمی که دوره DBA بر آن تمرکز دارد، مدیریت منابع انسانی هستند. دوره مدیریت راهبردی DBA در واقع به مدیران می آموزد که چگونه منابع انسانی سازمان خود را به کار گرفته و آنها را مدیریت کنند تا آنها بالا ترین بازدهی و بهره وری را داشته باشند. مطلب بعدی که در این دوره به مدیران آموزش داده می شود، آینده نگری است، بدین معنی که آنها می آموزند چگونه دید درستی نسبت به آینده فضای کسب وکار خود داشته باشند و بتوانند خود را برای سخت ترین بحران ها و سناریو های محتمل آماده کنند.

مهارت مدیریت مالی

حوزه بعدی که در دوره DBA به آن پرداخته می شود و هر مدیری می بایست در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشد، حوزه مالی است. مهارت های مدیریت مالی این توانایی را به فارغ التحصیلان دوره DBA می دهد که نسبت به شرایط مالی سازمان خود به درک درستی برسند و بتوانند بر وضعیت مالی سازمان خود اشراف کامل داشته باشند. علاوه بر این، دوره DBA به دانش پژوهان می آموزد چگونه برای توسعه کسب وکار خود در بلند مدت برنامه ریزی کنند و استراتژی های لازم برای توسعه کسب وکار خود را تدوین کنند.

ویژگی دوره آموزشی DBA

دانش پذیران در دوره DBA می آموزند که چگونه از علم مدیریت برای رفع مشکلات سازمان خود استفاده کنند و علم مدیریت را به صورت کاربردی برای توسعه کسب وکار خود به کار ببندند. به بیان دیگر می توان گفت مهمترین ویژگی دوره DBA این است که مدیران در این دوره می آموزند چگونه از دانش تئوری خود استفاده کاربردی داشته باشند، به نحوی که مدیریت سازمان از چارچوب سابق خود خارج شود و نگاه منسجم مدیریتی بر سازمان حاکم گردد.
هدف دوره DBA، بیشتر توانمند سازی مدیران کسب و کارهاست به نحوی که آنها بتوانند با تکیه بر روش های کاربردی و عملیاتی سازمان خود را به شیوه ای نوین مدیریت کنند. مدیرانی که در دوره DBA آموزش می بینند قادر خواهند بود تا با دیدی بازتر ایده پردازی کنند، بازاریابی قوی تری را در مجموعه خود داشته باشند، منابع بهتری را برای سازمان خود جذب کنند، تولید را در مجموعه خود تقویت کنند، عرضه محصولات و خدمات را در سازمان خود متحول سازند، مدیریت مفید تری بر منابع انسانی خود داشته باشند تا آنها بتوانند بازدهی بالاتری داشته و از شغل خود رضایت بیشتری داشته باشند، از لحاظ مالی یک پله ارتقا را تجربه نموده و برنامه ریزی قوی تری برای آینده سازمان خود داشته باشند.

دکتری مدیریت سازمان DBA :

اگر بخواهیم به زبان ساده بگوئیم، دوره DBA شما را به یک مدیر تمام عیار و همه فن حریف تبدیل خواهد نمود. تمام دانشجویان عزیز در پایان دوره آموزش مدیریت DBA می توانند ضمن افزایش مهارت های مدیریت سازمانی با دریافت مدرک معتبر DBA به درجات عالی سازمانی چه داخل کشور یا خارج از کشور دست پیدا کنند.

با معادل سازی مدرک DBA می توانید در امور مرتبط با مهاجرت و ورود به بازار جهانی سهم بیشتری از رقابت را برای سازمان و کسب و کار خود دریافت کنید. همچنین امکان شرکت به صورت آموزش آنلاین DBA بدون حضور در کلاس ها این دوره را شرکت کنید و با اخذ مدرک معتبر حتی از مدرک دوره DBA دانشگاه تهران وارد حوزه مدیریت سازمانی شوید.

مزیت شرکت در دوره DBA

 • آموزش های بومی‌سازی شده

مطابق نیاز مدیریتی و سازمانی داخل کشور کلیه سر فصل های آموزشی دوره DBA بومی سازی شده و با علوم روز ارایه می شود.
 • استفاده از مشاوره های مدرسین دوره

در طول دوره آموزشی دانشجویان عزیز می توانند از مشاوره های کاربردی و تجارب اساتید دوره استفاده کنند.
 • ارتقای مهارت های مدیریتی

مدرک و کیفیت آموزش ارایه شده در دوره DBA برای ارتقای مهارت شغلی و رسیدن به درجه عالی مدیریت سازمانی برای شرکت کنندگان را فراهم می‌کند.

سرفصل های دوره DBA

 • آشنایی با مدیریت مالی
 • اقتصاد در کسب و کار
 • اکسل برای مدیران
 • سازماندهی و تیم سازی
 • کارآفرینی، مدیریت و رهبری
 • تصمیم گیری برای مدیران
 • مذاکره با غول ها
 • مدیریت استراتژیک
 • رفتار سازمانی
 • مدیریت منابع انسانی
 • مفاهیم و استراتژی های برندینگ

آشنایی با مدرسین دوره

دکتر یحیی علوی

دکتر یحیی علوی مشاور بین المللی کسب و کار در زمینه فروش و بازاریابی است. او دارنده مدرک دکترای رفتار مصرف کننده از دانشگاه فلوریدا و MBA بازاریابی از برترین مدارس کسب و کار ایالالت متحده آمریکا است. دکتر علوی یکی از کارآفرینان و مشاوران برتر و موفق کشور است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب و کار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب و کار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می باشد.

مخاطبین دوره DBA

 • مدیران ارشد سازمان ها

آموزش مهارت های مدیریت منابع انسانی، منابع مالی، تیم سازی و استخدام
 • مدیران میانی

افراد داری سمت مدیریتی یا سرپرستی کسب و کار و سازمان
 • کارآفرینان و صاحبان کسب و کار ها

آموزش مهارت های سازمانی با سود دهی بالا در کنار کارمندانی شاداب

نظرات دانشجویان پیشین

گواهینامه پایان دوره

سوالات متداول

حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در دوره DBA چیست؟

بطور معمول افرادی که دارای مدرک لیسانس و بالاتر هستند، می توانند در این دوره شرکت کنند. اما افرادی که سابقه فعالیت با حداقل سابقه 5 تا 7 سال در سمت مدیریت یک سازمان یا کسب و کار را دارند، می توانند در دوره DBA بدون اهمیت به مدرک تحصیلی شرکت کنند.

 
آیا برای اشخاصی که در دوره آنلاین دکترای حرفه ای مدیریت کسب و کار شرکت کنند، مدرک DBA هم صادر می شود؟

بله. هزینه مدرک DBA به صورت مجزا جدا از هزینه دوره آنلاین از دانشجویان دریافت خواهد شد. برای دانشجویان حضوری هم هزینه مدرک DBA جدا از هزینه دوره است.

 
آیا با مدرک DBA می توان برای مهاجرت اقدام کرد؟

بله.مدرک معتبر پایان دوره DBA مدرسه آیا را می توان ترجمه کرد و به عنوان مدرک بین المللی DBA برای مهاجرت اقدام کرد.

 

گالری دوره های برگزار شده

برای اطلاعات بیشتر و مشاهده

قسمتی از دوره، فرم را پر کنید:

ثبت نام

42,718,000  تومان

21,359,000 تومان

30,000,000 تومان

12,000,000 تومان