دوره MBA مدیریت راهبردی کسب و کار

دوره MBA تخصصی فروش و بازاریابی

MBA مخفف عبارت Master of Business Administration به معنی مدیریت راهبردی کسب و کار است. همانند دوره DBA دوره MBA سالهاست در سراسر جهان برگزار می شود و هدف از آن آشنایی دانشجویان با جنبه های مختلف مدیریت کسب و کار و بازاریابی MBA است. 

مدرس دوره

دکتر یحیی علوی
مدرس و مشاور بین المللی کسب و کار

مدرس دوره

دکتر یحیی علوی
مشاور بین المللی کسب و کار

آموزش کاربردی

کاملا عملی و کارگاهی

بروز رسانی رایگان

دسترسی رایگان همیشه

رضایت 98 درصدی

دانشجویان ما

پشتیبانی حرفه ای

پشتیبانی 7 روز هفته

15 سال تجربه

دربرگزاری این دوره

گواهی معتبر

از مدرسه آیا

معرفی دوره MBA

MBA مخفف عبارت Master of Business Administration به معنی مدیریت راهبردی کسب و کار است. دوره MBA سالهاست در سراسر جهان برگزار می‌شود و هدف از آن آشنایی دانشجویان با جنبه های مختلف مدیریت کسب و کار و بازاریابی MBA است. دوره های MBA در واقع گنجینه ای از اطلاعات، دانش و مهارت‌های جدید و کاربردی است که به انسان دیدی متفاوت اعطا می‌کند تا مسائل و چالش های مدیریتی را به بهترین شکل ممکن مدیریت نماید. دوره مدیریت MBA به یکی از پر متقاضی ترین دوره های مدیریتی سال‌های اخیر تبدیل گردیده است، زیرا موفق ترین افراد حال حاضر جهان را فارغ التحصیلان دوره مدیریت کسب و کار و دوره EMBA یا همان مدیریت اجرایی کسب و کار تشکیل می‌دهند.

بیشتر مطالعه کنید...

رشته کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی که با نام MBA شناخته می شود، یکی از محبوب ترین مدارک پیشرفته در سراسر جهان است. این مدرک در کشورهای مختلف و به خصوص ایالات متحده، متقاضیان بسیار زیادی دارد. به همین دلیل هم اغلب کسانی که به فکر ارتقای شغلی و کسب مهارت های جدید هستند، به دنبال بهترین موسسه برای یادگیری این رشته هستند. نکته جالب توجه درباره رشته MBA، این است که گذراندن آن فقط به صورت آکادمیک امکان پذیر نیست و شما می توانید در دوره های آزاد نیز شرکت کرده و مهارت های مورد نیاز در رشته MBA را یاد بگیرید. یکی از مهم ترین ویژگی های این رشته، این است که لازم نیست حتماً به صورت حضوری برای گذراندن دوره های آن اقدام کنید. شما می توانید بعد از شرکت در دوره های آنلاین رشته MBA، مهارت های لازم را به دست بیاورید. سوال مهمی که خیلی از افراد درباره رشته MBA می پرسند، این است که آیا باید حتماً آن را بگذرانیم؟ برای جواب باید، به شما بگوییم که داشتن مدرک MBA باعث می شود که کارفرمایان توجه بیشتری به مهارت ها و تخصص شما داشته باشند. به بیان دیگر، با این مدرک، شما به کارفرمایان می فهمانید که مهارت های بهتر و تخصصی تری در زمینه های مختلف مانند حل مسئله، ارتباطات اجتماعی، خدمات مشتری و سایر موارد این چنینی دارید. این تخصص ها در کنار مهارت های دیگری مانند مربوط به فناوری اطلاعات، منابع انسانی یا تجاری، شما را به یک فرد کاملاً ارزشمند در محیط کار تبدیل می کنند.

رشته MBA چیست؟

اگرچه رشته MBA شهرت خیلی زیادی در سراسر جهان دارد، اما شاید برخی از افراد هنوز اطلاعات کافی درباره معنی آن نداشته باشند. پس به طور خلاصه، برای شما توضیح می دهیم که کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، یکی از رشته های مهمی شناخته می شود که افراد را برای به عهده گرفتن شغل های مربوط به رهبری و مدیریت، آماده می کند. این رشته با نام MBA که مخفف Master of Business Administration است، در جهان شناخته می شود. مهم ترین ویژگی این دوره، عملی بودن آن است که شما نه تنها دروس را به صورت تئوری، بلکه به صورت عملی نیز می آموزید. به همین دلیل هم می توان با اطمینان گفت که گذراندن دوره MBA یکی از بهترین روش ها برای تبدیل شدن به یک فرد متخصص در کسب و کار است. علاوه بر این که شما می توانید این رشته را به صورت عمومی یاد بگیرید، این امکان را دارید که یکی از گرایش های آن را انتخاب کرده و تخصص بیشتری در آن به دست بیاورید. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که می خواهید در دنیای رقابتی امروز موفق شوید، مطمئناً گذراندن دوره MBA می تواند کمک زیادی به شما کند.

معرفی تمامی گرایش های رشته MBA

رشته کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، گرایش های خیلی متنوعی دارد و شما می توانید بسته به شرایط و موقعیت شغلی خود، یکی از آن ها را انتخاب کنید. با این حال، از میان این گرایش های متنوع، برخی از آن ها محبوبیت و طرفداران خیلی بیشتری در سراسر جهان و بخش به خصوصی دارند. در اینجا می توانید برخی از بهترین و محبوب ترین گرایش های این رشته را مشاهده کنید.

گرایش امور مالی در رشته MBA

یکی از مهم ترین و تخصصی ترین گرایش های رشته MBA، امور مالی بوده که بیشتر هدف آن بر روی مسائل بانکی و مالی است. در این گرایش، به صورت حرفه ای به متقاضیان امور مربوط به کنترل مدیریت مالی، حسابداری، خصوصی سازی و امور مالی بین المللی، بانکداری و بازار سرمایه و پول، آموزش داده می شود. در این رشته، متقاضی به خوبی یاد می گیرد که چگونه با استفاده از روش های مختلف، مشکلات مالی خود را مدیریت کند. به همین دلیل هم فردی که در این رشته مدرک معتبری بگیرد، به یک فرد کاملاً حرفه ای در زمینه امور مالی و مدیریتی تبدیل می شود. طبیعتاً شرکت ها و مؤسسات مالی خیلی زیادی به دنبال افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه هستند. از این رو، کسی که مدرک معتبری در زمینه امور مالی رشته MBA دارد، می تواند برای استخدام شدن در بانک ها و موسسات مالی مختلف به عنوان مشاوره مالی، اقدام کند. علاوه بر این، افراد می توانند موقعیت های شغلی مربوط به خود را نیز ایجاد کنند که برخی از مهم ترین آن ها، شامل مواردی مانند سرمایه گذاری و مسئولیت مالی شرکت های مختلف و حتی شرکت های بین المللی می شوند.

گرایش بازاریابی در رشته MBA

بعد از امور مالی، بازاریابی هم یکی دیگر از گرایش های فوق العاده محبوب در رشته MBA است که بازار کار خیلی خوبی دارد و به همین دلیل هم افراد خیلی زیادی این رشته را برای ارتقای شغلی خود انتخاب می کنند. افراد فارغ التحصیل در گرایش بازاریابی، می توانند به درآمد های فوق العاده بالایی در کسب و کار خود برسند. کسانی که بخواهند در زمینه بازاریابی مشغول به کار شوند، باید بتوانند با سایر افراد ارتباط فوق العاده خوبی داشته باشند. یکی از مهم ترین مهارت هایی که در رشته MBA به شما آموزش داده می شود، برقراری ارتباط مؤثر است. وقتی بدانید چگونه باید با سایر شرکت ها و افراد ارتباط برقرار کنید، بهتر می توانید در زمینه بازاریابی و فروش نیز به شرکت خود کمک کنید. به بیان دیگر، مهم ترین کاری که یک بازاریاب برای شرکت خود باید انجام دهد، برقراری ارتباط مؤثر و فروش محصولات شرکت است. نکته جالب توجه درباره گرایش بازاریابی در دوره MBA، این است که شما می توانید از آن برای راه اندازی کسب و کار خود نیز استفاده کنید. در این دوره ها، شما مهارت های مهمی مانند تحلیل بازار، مدیریت فروش و بازاریابی و سایر موارد این چنینی را به طور کاملاً حرفه ای یاد می گیرید. سپس نه تنها در شرکت های مختلف، بلکه می توانید برای خود نیز کار کنید.

گرایش فناوری اطلاعات در رشته MBA

یکی دیگر از گرایش های محبوب رشته MBA که سال های زیادی تدریس می شود، گرایش فناوری اطلاعات است. در عصر حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی، تقریباً همه کارها به فناوری مرتبط هستند. از طرف دیگر، احتمال از بین رفتن شغل های سنتی بسیار بیشتر است. به همین دلیل هم هر کسی در شرکت خود به افرادی نیاز دارد تا با فناوری به طور کامل آشنا باشد و بتواند پروژه های مخصوص به شرکت را به طور کامل مدیریت کند. دوره MBA برای رشته فناوری اطلاعات، مهارت های مهمی مانند طراحی، برنامه ریزی، اجرا و انتخاب پروژه ها را به شما می آموزد. به همین دلیل هم خیلی از افراد اعتقاد دارند که داشتن این مدرک، می تواند از آن ها یک مدیر فناوری حرفه ای بسازد.

گرایش مدیریت پروژه در رشته MBA

گرایش دیگری از دوره MBA که روز به روز به محبوبیت و شهرت آن اضافه می شود، مدیریت پروژه است. همان طور که از نام آن مشخص است، این گرایش به متقاضیان مهارت های لازم در خصوص مدیریت پروژه های مختلف را می دهد. در نتیجه، افرادی که در این زمینه تخصص داشته باشند، می توانند پروژه های مختلف را به طور کامل مدیریت و کنترل کنند. این مسئله می تواند کمک زیادی به موفقیت در کسب و کار به آن ها کند.

گرایش تجارت بین الملل در رشته MBA

در دنیای امروز، کسب و کارها فقط محدود به یک منطقه یا کشور خاص نمی شوند. اغلب شرکت ها برای افزایش موفقیت خود، با شرکت های خارج از کشور نیز ارتباط برقرار و با آن ها قرارداد های مختلفی امضا می کنند. مطمئناً هر شرکتی که به صورت بین المللی کار می کند، به افراد متخصص با مدرک معتبری نیاز دارد تا بتوانند کارهای تجارت بین المللی را برای آن ها با موفقیت انجام دهد. افرادی که در این زمینه تخصص داشته باشند، می توانند تمام امور تجارت و کسب و کار بین المللی را به صورت حرفه ای مدیریت کنند. البته توجه داشته باشید که اگر بخواهید در این زمینه تحصیل کنید و سپس مشغول به کار شوید، باید شخصیت شما به گونه ای باشد که بتوانید در محیط های خارجی و سایر کشورها که چندین فرهنگ دارند نیز کار کنید.

گرایش استراتژی در رشته MBA

در نهایت، آخرین گرایشی که ما از آن با نام بهترین گرایش رشته MBA یاد می کنیم، استراتژی است. در این گرایش، افراد به صورت کاملاً حرفه ای می توانند مهارت های مربوط به مسائل استراتژیک و مدیریت را فرا بگیرند. مهم ترین دروسی که در گرایش استراتژی به شما آموزش داده می شوند، شامل مواردی مانند تفکر استراتژیک، رهبری سازمانی، کارآفرینی سازمانی، مدیریت تحول سازمانی، برنامه ریزی استراتژیک، تحلیل دینامیک سیستم ها و سایر موارد این چنینی می شوند.

بهترین گرایش رشته MBA چیست؟

علاوه بر مواردی که در بالا نام بردیم، گرایش های دیگری نیز برای رشته MBA وجود دارند که ما فقط برخی از آن ها را نام بردیم. با این حال، برای برخی از افراد سوال پیش می آید که بهترین رشته برای کسب درآمد در دوره MBA کدام است؟ برای پاسخ به این سوال، نمی توان توضیح دقیقی داد. زیرا شما باید به شرایط شغلی خود دقت کنید و بعد از تعیین هدف خود برای آینده شغلی، بهترین گرایش MBA را انتخاب کنید. برای مثال، اگر هدف شما این است که در آینده کارآفرین موفقی شوید، رشته هایی مانند مدیریت پروژه می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. از طرف دیگر، اگر خلاقیت زیادی دارید و می خواهید کسب و کار یا شرکت خود را ارتقا دهید، انتخاب گرایش بازاریابی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. به طور کلی، تقریباً همه گرایش های رشته MBA، بازار کار فوق العاده خوبی دارند و نیازی نیست که درباره این مسئله نگران باشید. تنها کاری که باید انجام دهید، مشورت با یک فرد متخصص و تعیین هدف کاری خود برای آینده است.

برای گذراندن دوره MBA باید چه کنیم؟

بعد از این که اطلاعات جامعی درباره دوره MBA و گرایش های مختلف آن به دست آوردید، وقت آن می رسد که برای آموزش آن هم اقدام کنید. با این حال، برای این که بتوانید این دوره را بگذرانید، بهتر است قبل از آن، کارهای به خصوصی انجام دهید. در اینجا می توانید برخی از مهم ترین کارهایی که برای گذراندن دوره MBA باید انجام دهید را مشاهده کنید.

تعیین اهداف شغلی

قبل از این که در دوره های MBA برای کسب مدرک شرکت کنید، بهتر است اهداف شغلی خود را به طور کامل تعیین کنید. شما باید بدانید که در چه سطح شغلی قرار دارید و می خواهید به چه سطحی ارتقا پیدا کنید. به خوبی فرصت های شغلی خود را بررسی کرده و با سایر افراد نیز در این زمینه مشورت کنید.

داشتن تجربه کاری

یکی از مهم ترین کارهایی که باعث می شود دوره MBA برای شما موفقیت آمیز باشد، داشتن تجربه کاری است. بهتر است در ابتدا در کسب و کار مورد نظر خود تجربه داشته باشید تا بدانید از رشته MBA برای ارتقای شغلی، چه چیزی می خواهید. به بیان دیگر، تجربه کاری می تواند شما را به یک تخصص مطمئن و متخصص سوق دهد.

یافتن اسپانسر

اگر می خواهید بعد از کسب مدرک MBA، کسب و کار خود را به راه بیندازید، می توانید به دنبال یک اسپانسر قوی باشید تا بخشی از هزینه های شما را تامین کند. البته برای پیدا کردن اسپانسر و قانع کردن او، باید مهارت های ارتباطی قدرتمندی به کار ببرید که همه آن ها در دوره MBA به شما آموزش داده می شود.

جستجو در دوره های مختلف

برای این که مطمئن شوید دوره ای که انتخاب می کنید اعتبار خوبی دارد، آن را به طور کامل بررسی کنید و بعد از بررسی آن ها، بهترین دوره را برای یادگیری مهارت های MBA انتخاب نمایید. بهترین دوره، آن است که هم مهارت های تخصصی و هم عمومی را به صورت حضوری و آنلاین در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید در هر جایی، از آن ها بهره مند شوید.

مزایای گذراندن مهارت های دوره MBA

گذراندن دوره MBA مزایای فوق العاده زیادی دارد که باعث شده افراد بسیار زیادی برای ارتقای شغلی خود، از آن کمک بگیرند. نه تنها برای ارتقای شغلی، بلکه این دوره می تواند کمک زیادی به کارآفرینی و نوآوری شما نیز کند. به طور کلی، مهم ترین مزایای این مدرک عبارتند از:

ارتقای مهارت ها

کسی که دوره MBA را گذرانده باشد و مدرک معتبری دریافت کرده باشد، در زمینه های مختلف مهارت های زیادی به دست می آورد. اگرچه شاید برخی از این دوره ها را بشناسید، اما با این مدرک، می توانید به طور کامل و تخصصی با آن ها آشنا شوید و بدانید که برای پیشرفت شغلی، باید چگونه از آن ها استفاده کنید.

دستیابی به موقعیت های شغلی بیشتر

یکی دیگر از مزایای این دوره، این است که موقعیت های شغلی جدید تر و بهتری در اختیار شما قرار می گیرد. در صورتی که مهارت های لازم در این دوره را یاد گرفته باشید، شانس شما برای موفقیت و پیدا کردن شغل های بهتر، بالا می رود. به کمک این مهارت ها، دانش تخصصی شما افزایش پیدا می کند و به یک فرد ارزشمند برای شرکت خود تبدیل می شوید.

دریافت حقوق بالاتر

زمانی که شایستگی های خود را به شرکتی ثابت می کنید، مطمئناً آن ها بیشتر از قبل به شما ارزش می دهند. به همین دلیل هم به احتمال زیاد، حقوق کسانی که مدرک MBA را دارند نسبت به افراد معمولی، بین 22 تا 40 درصد بیشتر است. از طرف دیگر، اغلب شرکت ها و سازمان های مختلف، بیشتر کسانی را استخدام می کنند که این مدرک را داشته باشند.

گسترش شبکه شغلی

گذراندن دوره MBA به شما این امکان را می دهد که شبکه شغلی خود را تا حد زیادی گسترش دهید. برای انجام این کار، در ابتدا باید یاد بگیرید که با همکاران و یا کارفرمایان خود، ارتباط خوبی داشته باشید. بعد از آن هم یاد می آموزید که با شرکت های بین المللی، همکاری کنید. به طور کلی، گسترش شبکه شغل یکی از مهم ترین مزیت های این دوره است که به شما این امکان را می دهد تا هم از نظر شغلی تا حد زیادی ارتقا بگیرید و هم به درآمد بالایی برسید.

شناختن بهتر شغل خود

هر شغلی، چالش های مربوط به خود را دارد و نمی توان گفت که یک شغل خیلی آسان است. به همین دلیل هم شاید خیلی از افراد که درک خوبی از شغل خود نداشته باشند، نتوانند آن را تاب بیاورند و در مدت زمان کوتاهی آن را ترک کنند. این گونه افراد شاید حتی درآمد خوبی هم داشته باشند، اما باز هم توانایی ادامه کار کردن را در خود نبینند. این در حالی است که یک فرد متخصص در رشته MBA، به خوبی از اعماق کار خود آگاه است و این مسئله می تواند کمک زیادی به افزایش علاقه او کند. در نتیجه، نه تنها بازدهی بهتری خواهد داشت، بلکه حقوق او نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

چگونه رشته MBA باعث ارتقای شغلی می شود؟

اگر مدتی است که در یک زمینه مشغول به کار هستید و می خواهید ارتقای شغلی بگیرید، گذراندن دوره MBA می تواند یکی از اولین و مهم ترین قدم ها برای شما باشد. این دوره ها به شما کمک می کنند تا با شناخت راه های خلاقانه و نوآورانه، تمام ایده های خود را بررسی و مشکلات آن ها را برطرف نمایید. پس می توانیم شما را مطمئن کنیم که با شرکت در دوره های MBA و کسب مهارت های لازم، دیگر ارتقای شغلی در شرکت های مختلف به هیچ عنوان دور از دسترس نیست. علاوه بر این، ممکن است در مشاغل دیگری نیز مشغول به کار بوده اید و اکنون بخواهید کسب و کار مخصوص به خود را آغاز نمایید. کارآفرینی، یکی از چالش برانگیز ترین کارهایی است که با گذراندن دوره MBA، امکان پذیر می شود. با این دوره ها، شما می توانید صاحب یک کسب و کار بزرگ شوید. مهارت های تدریس شده در دوره MBA به شما کمک می کنند تا از نظر تجاری و کسب و کار، به یک فرد کاملاً متخصص تبدیل شوید. به علاوه، شما می توانید مدیران کسب و کار خود را نیز مشاوره دهید تا بتوانند مهارت های خود را افزایش داده و به طور کلی، به رشد شرکتی که در آن مشغول به کار هستید، کمک کنید. علاوه بر موارد ذکر شده، اگر می خواهید وارد یک صنعت تجاری خاصی شوید و روش انجام این کار را بلد نیستید، با گذراندن دوره MBA، می توانید این کار را به صورت گام به گام انجام دهید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید بیشتر از 77 درصد از شرکت های مشهور آمریکایی، اعلام کرده اند که ترجیح می دهند افرادی با مدرک MBA را در شرکت های خود استخدام کنند. از چندین دهه پیش، کارفرمایان از مزایای دوره های MBA آگاه بودند. زیرا این دوره ها می توانند به متقاضیان کمک کنند تا با کسب مهارت های مربوط به مدیریت و کسب و کار، شایستگی های لازم برای کار کردن در زمینه های مختلف را به دست بیاورند. خوشبختانه رشته MBA هیچ ارتباطی با پیشینه تحصیلی شما ندارد و هر کسی با هر رشته تحصیلی، می تواند برای دریافت این مدرک اقدام کند. شما در هر رشته، می توانید مهارت های لازم درباره اصول کسب و کار، روش های ارتباط مؤثر، مهارت های بین المللی و بین فرهنگی را به طور کامل فرا بگیرید.

آیا گذراندن دوره MBA سخت است؟

به دست آوردن هر نوع مدرک مهم، نیازمند صبر، تعهد و پشتکار است. ممکن است گاهی اوقات از حجم کار و کلاس ها خسته شوید. با این حال، باید انگیزه خود را حفظ کرده و تمام کلاس ها را به طور کامل شرکت کنید تا تمام مهارت ها و تخصص ها را یاد بگیرید. همان طور که پیش از این نیز گفتیم، این دوره ها هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی هستند که به متقاضیان کمک می کنند تا به هدف تجاری و حرفه ای خود در کسب و کارشان دست پیدا کنند. در اغلب شرایط، مهم ترین عنصر برای موفقیت در یک کسب و کار به خصوص، میزان انگیزه و آمادگی شما است. با توسعه مهارت ها و دانش خود در زمینه های مختلف، می توانید شانس خود را برای ارتقای شغلی و استخدام شدن در یک شغل خوب را افزایش دهید. این دوره ها به متقاضیان کمک می کنند تا نسبت به مشکلاتی که احتمال دارد در محل کار با آن ها مواجه شوند، عکس العمل خوبی ارائه دهند. برای مثال، بسیار احتمال دارد که هر کسی در شغل خود با مشکلات مالی برخورد کند. این دوره ها به گونه ای طراحی شده اند تا مهارت های اقتصادی و حسابداری شما را ارتقا دهند تا زمانی که در موقعیت های سخت قرار گرفتید، آمادگی بیشتری داشته باشید و بتوانید آن ها را برطرف کنید. مشکلات مالی، اصولاً برای اغلب افراد و شرکت ها پیش می آید. این در حالی است که شما در رشته MBA یاد می گیرید که حتی با مشکلاتی که تاکنون با آن ها مواجه نشده اید هم به خوبی مقابله کنید. برای مثال، شاید به تازگی در یک شرکت مشغول به کار شده باشید و در زمان سریعی، با مشکلاتی مربوط به مدیریت و زنجیره تامین مواد، مواجه شوید. دوره MBA با آموزش کامل نحوه مدیریت متقاضیان، ایجاد طرح های تجاری و مشارکت در بازاریابی استراتژیک، به شما کمک می کنند تا در هر چالشی در شغل خود پیروز شوید. اگرچه شاید این دوره ها کمی از دوره های آزاد دیگر سخت تر باشند، اما مطمئناً ارزش آن را دارد. زیرا شما می توانید با صرف زمان و تلاش قابل توجهی، در زمینه های شغلی مختلف موفق شوید و به درآمد فوق العاده زیادی دست پیدا کنید.

در رشته MBA چه مهارت هایی می آموزیم؟

مهم ترین دلیلی که خیلی از افراد این رشته را انتخاب می کنند، تبدیل شدن به یک فرد متخصص در زمینه های شغلی مختلف است. پس مهم ترین هدف رشته MBA، تبدیل کردن افراد به یک مدیر تمام عیار است. مهارت های زیادی در این رشته تدریس می شوند که هر یک از آن ها، زمینه ای برای ارتقای شغلی هستند. برخی از مهم ترین مهارت هایی که در این رشته می آموزید، عبارتند از:

 • بازاریابی
 • حسابداری
 • روش های مختلف کسب و کار
 • رهبری
 • ارتباط موثر با همکار یا کارفرمایان
 • تحلیل داده
 • اخلاق مناسب به کسب و کار
 • امور مالی
 • مدیریت

بازار کار رشته MBA چگونه است؟

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، گرایش های مختلفی برای رشته MBA وجود دارند که هر یک از آن ها، بازار کار مخصوص به خود را ارائه می دهند. با داشتن مدرک MBA و تخصص کافی در این زمینه، می توانید در مؤسسات و شرکت های مختلفی مشغول به کار شوید. یکی از مهم ترین مزایای این رشته، این است که هیچ گونه محدودیتی برای کار کردن ندارد و نه تنها به صورت اداری و استخدامی، بلکه می توانید کسب و کار خود را نیز راه بیندازید. به همین دلیل هم گذراندن دوره MBA یکی از مهم ترین عناصر برای موفقیت کارآفرینان است. بازار کار این رشته هم در ایران و هم در کشورهای دیگر، فوق العاده است. با این حال، میزان درآمد شما با این مدرک، به ویژگی های خود شما بستگی دارد. نکته جالب توجه درباره بازار کار این رشته، این است که میزان درآمد آن در کشورهای اروپایی خیلی بیشتر از ایران است. برای مثال، اگر این دوره ها را بگذرانید و بخواهید در یک شرکت مشغول به کار شوید، می توانید درآمدی بین 7 تا 16 میلیون تومان داشته باشید. این در حالی است که همین رشته در کشورهای دیگری مانند انگلستان و حتی آمریکا، چندین برابر است. به همین دلیل هم خیلی از کسانی که بخواهند مهاجرت کنند، قبل از آن دوره های MBA را می گذراند تا بتوانند از این طریق، کارفرمایان خارجی را تحت تاثیر قرار دهند. اگر بخواهید در ایران مشغول به کار شوید، می توانید در زمینه های مختلفی مانند مدیریت مالی شرکت های مختلف، مشاوره مالی، مشاوره سرمایه گذاری، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازرگانی، مدیریت عملیات، کوچ مدیریتی، مدیریت IT و کارآفرینی کار کنید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید میزان متقاضیان برای یادگیری مهارت های رشته MBA در چند سال اخیر با شیوع بیماری کرونا، چندین برابر بوده است. در عین حال، شرکت های خیلی زیادی در این چند سال، برای استخدام افرادی با این مدرک آگهی داده اند. به همین دلیل هم اگر مهارت های لازم در این رشته را آموزش دیده باشید، احتمال موفقیت شما در دورانی که کسب و کار ها خیلی آسیب دیده اند، چندین برابر است.

گذراندن دوره MBA در موسسات آموزش آزاد بهتر است یا دانشگاه؟

دوره MBA نه تنها به صورت آزاد، بلکه در دانشگاه ها نیز تدریس می شود. با این حال، برای خیلی از افراد سوال پیش می آید که گذراندن این دوره در دانشگاه بهتر است یا موسسات آموزش عالی آزاد؟ برای جواب به این سوال، باید بدانید که این مسئله به شرایط خود شما بستگی دارد. از آنجا که اغلب مواقع افرادی به سمت این دوره ها می آیند که شغل خود را دارند و می خواهند ارتقای شغلی بگیرند، به احتمال زیاد نتوانند در دانشگاه ها تحصیل کنند. علاوه بر این، متاسفانه در اغلب دانشگاه ها، مطالب قدیمی تدریس می شوند. این در حالی است که مهم ترین ویژگی دوره MBA، به روز بودن متقاضیان است. افراد باید بتوانند بر اساس شرایط روز، اطلاعات کافی درباره شغل های مختلف به مهارت های مربوط به آن ها به دست بیاورند. با توجه به این واقعیت، گذراندن دوره MBA در مؤسسات آموزش آزاد، گزینه بهتری است. شما به دوره ای نیاز دارید تا بتوانید تمام مهارت ها و نکات مدیریتی را به طور کامل یاد بگیرید. با شرکت در دوره های دکتر یحیی علوی، می توانید اطلاعات فوق العاده کامل و به روزی درباره مهارت های مختلف برای ارتقای شغلی را به دست بیاورید. علاوه بر این، در این دوره ها به شما آموزش داده می شود تا کسب و کار خود را با توجه به شرایط اقتصادی ایران، ارتقا دهید. این در حالی است که می توانید از این مهارت ها برای کار کردن در شرکت های بین المللی و حتی خارج از ایران نیز استفاده کنید. دریافت مشاوره کسب و کار از یک فرد متخصص، می تواند کمک زیادی به شما کند تا در زمینه های مختلف، موفق شوید. دکتر یحیی علوی که در دانشگاه فلوریدا کدرک دکترای خود را گرفته، تمام تخصص و تجربه خود در تمام این سال ها را به شما آموزش می دهد. خوشبختانه شما می توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت مجازی، این دوره ها را خریداری کنید.

اهمیت گذراندن دوره MBA

احتمالاً تا کنون از اهمیت فوق العاده دوره MBA مطلع شدید. مطالب تدریس شده در این دوره ها، از شما یک فرد کاملاً متخصص و حرفه ای در زمینه های کاری مختلفی می سازند. به همین دلیل هم هر کسی که بخواهد در زمینه شغلی خود موفق شود، باید حتما این دوره را بگذراند تا مطمئن شود که از زندگی حرفه ای خود چه چیزی می خواهد. دکتر یحیی علوی اطلاعات فوق العاده به روز و حرفه ای داشته که با تکرار و تمرین، به شما در موفقیت در محیط های کاری مختلف کمک می کند.

مزایای دوره MBA

آموزه‌های دوره MBA به مدیران می‌آموزد چطور مهارت‌های فردی خود را بالاتر ببرند، دانش زبان بدن را فرا بگیرند تا با استفاده از آن بتوانند رفتار خود را کنترل نموده، عکس العمل‌های مشتریان را شناسایی و در بهترین زمان بهترین واکنش را از خود نشان دهند. آنها همچنین می‌آموزند چگونه هوش هیجانی خود را ارتقا دهند تا تصمیمات هیجانی نگیرند، احساسات خود را کنترل کنند و بدون توجه به هیجانات، امور را مدیریت کنند.
 
اصول سخنوری را فرا بگیرند تا بتوانند به حرفه ای‌ترین وجه ممکن صحبت نموده و قادر باشند هر فردی را متقاعد به خرید کنند، دانش فروش حرفه‌ای را فرا بگیرند و از آن در دنیای واقعی استفاده کنند. در نهایت هم با استفاده از ابزارهای دیجیتال مثل وب سایت، شبکه های اجتماعی و دیگر ابزارهای موجود ابتدا برند خود را معرفی نموده، سپس محصول و یا خدمات خود را معرفی و در آخر فروش بیشتری را برای خود به ارمغان بیاورد.

دوره های زیرمجموعه MBA

 

 1.  دوره از حال بد به حال خوب ( هوش هیجانی 2 )
 2.  دوره مدیریت روابط اجتماعی ( هوش هیجانی 3 )
 3.  دوره مهندسی فروش ( فروش 1)
 4.  دوره مدیریت فروش ( فروش 2)
 5.  دوره فروشندگی حرفه ای ( فروش 3)
 6.  دوره نهایی سازی فروش ( فروش 4)
 7.  دوره خودفروشی ( فروش 5)
 8.  دوره هوش خیابانی فروشنده ( فروش 6)
 9.  دوره مذاکره با غول ها ( فروش 7) – غیر حضوری
 10.  دوره زبان بدن
 11.  دوره چهره خوانی
 12.  دوره بهترین ورژن من( مهارت فردی 1 )
 13.  دوره شکاف فکر و عمل ( مهارت فردی 2 )
 14.  دوره هدف گذاری ( مهارت فردی 3 )
 15.  دوره از من به ما شدن( مهارت فردی 4 )
 16.  دوره بلوغ عاطفی ( مهارت فردی 5 )
 17.  دوره با هم برای همیشه ( مهارت فردی 6)
 18.  دوره سخنوری و فن بیان – غیر حضوری
 19.  دوره اصول و تدوین برنامه بازاریابی – غیر حضوری
 20.  دوره دیجیتال مارکتینگ – غیر حضوری

آشنایی با مدرس دوره

دکتر یحیی علوی

دکتر یحیی علوی مشاور بین المللی کسب و کار در زمینه فروش و بازاریابی است. او دارنده مدرک دکترای رفتار مصرف کننده از دانشگاه فلوریدا و MBA بازاریابی از برترین مدارس کسب و کار ایالالت متحده آمریکا است. دکتر علوی یکی از کارآفرینان و مشاوران برتر و موفق کشور است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب و کار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب و کار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می باشد.

مخاطبین دوره MBA

 • کارآفرینان

افرادی که می خواهند وارد عرصه کارآفرینی شوند.

 • مدیران

افراد داری سمت مدیریتی یا سرپرستی کسب و کار

 • فروشندگان

افراد شاغل در امور سرپرستی فروش و مشاوره

 • ارتقای مهارت

کارکنانی که به دنبال افزایش مهارت فردی هستند.

نظرات دانشجویان پیشین

گواهینامه پایان دوره

سوالات متداول

تفاوت دوره حضوری با ویدئویی و صوتی چیست؟

دوره‌های ویدئویی و صوتی، فایل‌های ضبط شده از دوره‌ی حضوری می‌باشد و هیچ تفاوتی با هم ندارد. با خرید دوره‌های ویدئویی و صوتی، فایل آن در اختیار شما قرار می‌گیرد و همیشه در دسترس است.

بعد از خرید دوره‌ی ویدئویی و صوتی فایل‌ها از چه طریقی ارسال می‌شود؟

بعد از خرید دوره فایل‌های ویدئوی به صورت MP4 و فایل‌های صوتی به صورت MP3 به اکانت شما اضافه می‌شود. وارد پنل کاربری خود شده و به بخش محصولات خریداری شده بروید، از آنجا می‌توانید فایل دوره را به صورت استریم مشاهده کنید. (فایل‌ها همیشه در پروفایل شما وجود دارد و در صورت نیاز می‌توانید مجدد مشاهده کنید.)

برای اطلاعات بیشتر و مشاهده

قسمتی از دوره، فرم را پر کنید:

ثبت نام

51,190,000  تومان

25,595,000 تومان

28,870,000 تومان

11,548,000 تومان