دوره شخصیت شناسی

MBTI

شخصیت به معنی مجموعه‌ای از رفتارهای یک فرد در مواجه با شرایط محیطی مختلف می‌باشد که عموما پایدار است و پیوسته در یک فرد مشاهده می‌شود. ما عموما با افراد بر اساس آنچه در پیش فرض ذهن خود داریم رفتار می‌کنیم و اصول و فنون مذاکره را در نظر نمی‌گیریم، که به همین دلیل در بسیاری از روابط خود با دیگران دچار مشکل می‌شویم.

مدرس دوره

بهروز خدابخشی
مدرس کارگاه های سخنرانی دانشگاه تهران

مدرس دوره

بهروز خدابخشی
مدرس کارگاه های سخنرانی دانشگاه تهران

آموزش کاربردی

کاملا عملی و کارگاهی

بروز رسانی رایگان

دسترسی رایگان همیشه

رضایت 98 درصدی

دانشجویان ما

پشتیبانی حرفه‌ای

پشتیبانی 7 روز هفته

15 سال تجربه

دربرگزاری این دوره

گواهی معتبر

از مدرسه آیا

معرفی دوره شخصیت شناسی

شخصیت به معنی مجموعه‌ای از رفتارهای یک فرد در مواجه با شرایط محیطی مختلف می‌باشد که عموما پایدار است و پیوسته در یک فرد مشاهده می‌شود. ما عموما با افراد بر اساس آنچه در پیش فرض ذهن خود داریم رفتار می‌کنیم، که به همین دلیل در بسیاری از روابط خود با دیگران دچار مشکل می‌شویم.

بعد از تست MBTI همه ما برای اینکه بتوانیم روابط بهتری با اطرافیان که می‌توانند همکاران، مشتریان یا اعضای خانواده ما باشند برقرار کنیم، باید بعد از گذارندن دوره مهارت فردی شخصیت آن‌ها را به خوبی بشناسیم و بر این اساس با آن‌ها در ارتباط باشیم.

این نوع از برخورد به ما این امکان را می‌دهد تا بتوانیم رابطه قوی‌تری با اطرافیان داشته باشیم و با استفاده از ارتباطات صحیح‌تر در راستای اهداف خود گام برداریم. محققان معتقدند هدف از شناخت شخصیت افراد، درک بهتر تفاوت‌های شخصی انسان‌ها است.

مزایای دوره شخصیت شناسی

در این دوره که یکی از پرفروش‌ترین دوره‌های مدرسه کسب و کار آیا نیز هست، متد MBTI در شخصیت شناسی به شما تدریس می‌شود. این مدل شخصیت شناسی به ما کمک می‌کند تا درک صحیحی از افراد مختلف در جلسات مذاکره یا فروش داشته و همین طور بتوانیم تیم خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت و رهبری کنیم.

در این دوره همچنین شخصیت شناسی با متد کیرسی و شخصیت شناسی با اشکال هندسی نیز که یکی از جذاب‌ترین متدهای شناخت شخصیت است، تدریس می‌گردد و شما قادر خواهید بود از این متد نیز برای شخصیت شناسی استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین المان‌هایی که در شخصیت شناسی اهمیت دارد، برونگرایی و درونگرایی است که در این دوره به صورت کامل به این خصوصیت از شخصیت افراد پرداخته می‌شود. در ادامه مطالب این دوره به یکی از مهم‌ترین کاربرد‌های شخصیت‌شناسی می‌رسیم و آن هم کاربرد آن در مذاکره است. شما در ادامه مطالب این دوره با رویارویی تیپ‌های شخصیتی مختلف در مذاکره آشنا خواهید شد و خواهید آموخت چگونه از شخصیت شناسی در مراحل مختلف مذاکره استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بدست آورید.
در ادامه مطالب این دوره نیز به بررسی تغیرات شخصیت در بحران‌ها خواهید پرداخت، شخصیت‌های مختلف را از جنبه درون‌ریزی و برون‌ریزی احساسات خواهید شناخت و در نهایت می‌آموزید تا چگونه با استفاده از سر نخ‌هایی که در رفتار افراد وجود دارد، شخصیت آنها را بشناسید.

سرفصل‌های دوره شخصیت شناسی

  • شخصیت شناسی با متد MBTI
  • شخصیت شناسی با متد کرسی
  • شخصیت شناسی با متد اشکال
  • بررسی تیپ های ۱۶ گانه
  • شناخت برونگرایی و درونگرایی و بررسی نقاط قوت و ضعف
  • رویارویی تیپ های شخصیتی مختلف در مذاکره
  • بررسی تغیرات شخصیت در دوران ها و بحران ها
  • تشخیص افراد از جنبه برون ریزی یا درون ریزی احساسات
  • تیپ شناسی به وسیله سرنخ ‌های رفتاری

آشنایی با مدرس دوره

دکتر یحیی علوی

دکتر یحیی علوی مشاور بین المللی کسب و کار در زمینه فروش و بازاریابی است. او دارنده مدرک دکترای رفتار مصرف کننده از دانشگاه فلوریدا و MBA بازاریابی از برترین مدارس کسب و کار ایالالت متحده آمریکا است. دکتر علوی یکی از کارآفرینان و مشاوران برتر و موفق کشور است. او بیش از 500 کارگاه آموزشی فروش، بازاریابی و کسب و کار، با بیش از ۵۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار نموده و به شرکت های بزرگ و نامی بسیاری، مشاوره کسب و کار ارائه داده است. تفاوت دکتر علوی در انجام دادن امور و رسیدن به همه چیز است. یکی از عبارات برجسته او think outside the box می باشد.

مخاطبین دوره شخصیت شناسی

شخصیت شناسی مهارتی است که مخاطب خیلی خاصی ندارد زیرا این دوره می تواند برای همه مناسب باشد. چه شما یک مذاکره کننده باشید، چه یک فروشنده حرفه ای یا آماتور، چه یک متخصص رفتار شناسی، چه مدیر منابع انسانی، چه یک پزشک، چه یک مهندس و چه یک خانم خانه دار. شخصیت شناسی به شما کمک می کند تا اطرافیان خود را بهتر بشناسید و دریابید تا در شرایط مختلف با آنها چگونه رفتار کنید.

شناخت خصوصیات رفتاری دیگران با استفاده از تکنیک های شخصیت شناسی به شما کمک خواهد کرد تا با اطرافیان و همین طور دیگران ارتباطات بهتری داشته باشید. مطالبی که در این دوره تدریس می گردد، جز حیاتی ترین مواردی است که هر مذاکره کننده، فروشنده، متخصص رفتار سازمانی و مدیر منابع انسانی باید آنها را فرا بگیرد تا بتواند در جهت موفقیت در زندگی شخصی و کاری خود گام بردارد. 

نظرات دانشجویان پیشین

گواهینامه پایان دوره

سوالات متداول

تفاوت دوره حضوری با ویدئویی و صوتی چیست؟

دوره‌های ویدئویی و صوتی، فایل‌های ضبط شده از دوره‌ی حضوری می‌باشد و هیچ تفاوتی با هم ندارد. با خرید دوره‌های ویدئویی و صوتی، فایل آن در اختیار شما قرار می‌گیرد و همیشه در دسترس است.

بعد از خرید دوره‌ی ویدئویی و صوتی فایل‌ها از چه طریقی ارسال می‌شود؟

بعد از خرید دوره فایل‌های ویدئوی به صورت MP4 و فایل‌های صوتی به صورت MP3 به اکانت شما اضافه می‌شود. وارد پنل کاربری خود شده و به بخش محصولات خریداری شده بروید، از آنجا می‌توانید فایل دوره را به صورت استریم مشاهده کنید. (فایل‌ها همیشه در پروفایل شما وجود دارد و در صورت نیاز می‌توانید مجدد مشاهده کنید.)

دوره‌های حضوری مدرسه کسب و کار آیا کجا برگزار می‌شود؟

تمامی دوره‌های مدرسه کسب و کار آیا در تهران برگزار می‌شود و محل برگزاری هر دوره با شروع ثبت نام اعلام می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره‌26722944 تماس بگیرید.

 

گالری دوره های برگزار شده

ثبت نام

دوره اصول هوش هیجانی

قیمت : 5,990,000 تومان

دوره از حال بد به حال خوب
قیمت : 5,990,000 تومان
دوره مدیریت روابط اجتماعی
قیمت : 5,990,000 تومان

مشاوره رایگان

برای اطلاعات بیشتر و مشاهده قسمتی از دوره ، فرم زیر را پر نمایید :