معرفی شخصیت

زندگی نامه ساندار پیچای

زندگی نامه ساندار پیچای

ساندار پیچای در تاریخ 12 جولای سال 1972 در یکی از ایالت های کشور هندوستان و در خانواده ای با سطح بسیار پایین به دنیا آمد. پدرش در شرکت جنرال الکتریک فعالیت داشت و مادرش یک تند نویس بود که تا قبل از تولد فرزندانش در این شغل فعالیت می‌نمود. ساندار فرزند بزرگ خانواده پیچای بود و یک برادر کوچک هم داشت. این خانواده در یک آپارتمان بسیار کوچک اجاره ای زندگی می‌کردند و حتی توان خرید تلویزیون را نیز نداشتند و ساندار تا سال‌ها آرزوی ماشین سواری داشت. در ادامه مطلب ” زندگی نامه ساندار پیچای “ با مدرسه کسب و کار آیا همراه باشید.

زندگی نامه ساندار پیچای

پدر ساندار چون در شرکت جنرال الکتریک کار می‌کرد، هر روز با تکنولوژی سر و کار داشت و هر روز با تعریف اتفاقات کاری پسرش را با تکنولوژی آشنا می‌کرد. ساندار برای اولین بار در 12 سالگی تکنولوژی را به چشم دید، زمانی که پدرش یک تلفن برای منزل خریداری نمود. زمانی که این تلفن خریداری شد، یکی از استعدادهای ساندار شکوفا شد زیرا او با یک بار شنیدن هر شماره تلفن آن را حفظ می‌شد.

تحصیلات ساندار پیچای

ساندار پیچای دوران دبستان خود را در شهر آشوک نگار و دوران دبیرستان خود را در شهر چنای گذراند. این مدارس که برای فقرا فعالیت می‌نمودند نمی توانستند تا به شکوفا شدن استعداد های ساندار کمکی بکنند بنابراین به تعریف از او بسنده می‌کردند. او در همین زمان کاپیتان تیم کریکت مدرسه هم بود و به دلیل علاقه ای که به کامپیوتر داشت اولین برنامه کامپیوتری خود را که یک بازی شطرنج بود، نوشت. ساندار پس از اینکه دبیرستان را به پایان رساند وارد کالجی به نام کالج خراگپور شد و شروع به تحصیل در رشته مهندسی متالوژی نمود. او این رشته را به سرعت به پابان برد و به عنوان شاگرد برتر فارغ التحصیل گردید و موفق به کسب بورس تحصیلی دانشگاه استنفورد گردید.

او اکنون نیاز به یک بلیط هواپیما داشت تا به آمریکا سفر نموده و شروع به تحصیل در این دانشگاه نماید، اما این هزینه را نداشت و پدر مادرش حتی اگر همه پس اندازشان را هم می‌دادند و پدرش یک سال حقوقش را نیز روی این پول قرار می‌داد، باز هم او نمی‌توانست حتی یک بلیط هواپیما برای آمریکا تهیه کند.

در نهایت با جمع آوری پول از دوستان و آشنایان و پس انداز خانواده توانست یک بلیط هواپیما خریده و به آمریکا سفر کند. او کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه استنفورد و در رشته متالوژی اخذ و به سیلیکون ولی رفت تا کاری برای خود دست و پا کند. او در سال 2002 هم مدرک MBA خود ار از دانشگاه پنسیلوانیا اخذ نمود و به عنوان پژوهشگر برتر پالمر و سیبل هم شناخته شد. او در این مدت به صورت پاره وقت فعالیت می‌نمود و برای خانواده اش هم پول ارسال می‌کرد.

فعالیت شغلی ساندار پیچای قبل از گوگل

او در سال 2002 به عنوان مهندس مواد وارد شرکت McKinsey & Company گردید و پس از مدتی از این شرکت جدا شد. او در ادامه وارد شرکت Applied Material شد تا فعالیت بیشتری در زمینه مهندسی مواد داشته باشد. او در این شرکت با سمت مدیر تولید به مدت یک سال فعالیت نمود. او تمام مدت فعالیت در شرکت های مختلف آرزو داشت تا در سیلیکون ولی فعالیت کند و از علاقه‌اش در حوزه تکنولوژی دست بر نداشت.

فعالیت ساندار پیچای در گوگل

او سرانجام در آوریل 2004 برای مصاحبه به شرکت Gplex رفت. روزی که او برای مصاحبه به این شرکت رفته بود دقیقا مصادف بود با روز ارائه GMAIL توسط گوگل و همه گمان بر این داشتند که ارائه سرویس ایمیل رایگان، دروغ اول آوریل است.

ساندار در مصاحبه شرکت گوگل پذیرفته شد و کار خود را به عنوان مدیر محصول و رهبری تیمی که بر روی بهبود نوار ابزار گوگل فعالیت نمود آغاز کرد. او در این پروژه به موفقیت دست یافت و نوار ابزار گوگل طوری طراحی گردید که اجازه می‌داد کاربران خیلی آسان تر به موتور جستجوی گوگل دسترسی داشته باشند. بلافاصله پس از موفقیت این پروژه، پروژه های گوگل گیرز و گوگل پک هم به وی سپرده شد. زمانی که او این پروژه‌ها را انجام می‌داد هنوز گوگل کروم وجود نداشت.

دستاورد های ساندار پیچای در گوگل

موفقیت نوار ابزار گوگل باعث گردید تا کاربران گوگل دوچندان شده و ساندار را به فکر کار بر روی یک مرورگر برای گوگل انداخت. در آن زمان اینترنت اکسپلورر مایکروسافت بالاترین کاربر را در جهان داشت. در آن زمان لری پیج، بنیان گذار گوگل، بسیار از طرح پیشنهادی ساندار خوشش آمد، اما اریک اشمیت مدیر عامل وقت گوگل با این طرح مخالف بود و معتقد بود شرکت هنوز نوپاست و نباید وارد این رقابت شود.

زمانی که سال 2006 کمپانی Microsoft موتور جستجوی Bing را معرفی و آن را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض اکسپلورر قرار داد، همه بیشتر به اهمیت پیشنهاد ساندار پیچای پی بردند. این ماجرا باعث گردید تا کمپانی گوگل یک تیم تشکیل داد و ساندار را سرپرست این تیم برای طراحی مرورگر اختصاصی کروم نمود. در سال 2008 به علت شایستگی‌‍هایی که ساندار پیچای داشت به عنوان مدیرعامل کمپانی گوگل منسوب و در همان سال هم  Google Chrome را به جهان معرفی نمود. این مرورگر به حدی موفق بود که در مدت زمان کوتاهی توانست 45 درصد مخاطبان اینترنت اکسپلورر را به سمت خود جذب کند.

تولد مرورگر کروم

او یک سال بعد سیستم عامل کروم را معرفی نمود و به یکی از چهره های این شرکت بدل شد. او تا سال 2012 مسئول گوگل کروم و اپلیکیشن های آن بود و در سال 2013 هم به عنوان یک چهره شاخص در دنیای تکنولوژی بدل و به عنوان جایگزین اندی رابین در سمت مدیر تمام محصولات گوگل معرفی گردید. او به عنوان مدیر محصولات گوگل نقش بسیار زیادی در توسعه اندروید وان داشت و بدین وسیله قصد داشت تا به صورت قدرتمندی وارد دنیای تلفن های همراه گردد. یکی دیگر از اقدامات او به عنوان مدیر عامل، خرید شرکت نست بود و بدین ترتیب او وارد حوزه خانه های هوشمند نیز گردید. ساندار در این مدت در پروژه های مهمی چون Google Maps ،Google Drive و Gmail به عنوان ناظر ارشد نیز فعالیت می‌نمود.

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل

ساندار پیچای به علت فعالیت های مهمی که در کمپانی گوگل داشت به عنوان مهم ترین مهره این شرکت پس از لری پیج شناخته می‌شد. از نظر لری پیج او بهترین فردی است که دیدگاه‌هایش را درک می‌کند و آن را به تیم انتقال می‌دهد. زمانی که استیو بالمر از سمت مدیر عاملی مایکروسافت کنار رفت، او به عنوان گزینه اول هدایت این کمپانی محسوب می‌شد که با دخالت بیل گیتس این سمت به ساتیا نادلا که هموطن او نیز هست، سپرده شد. پیچای هم چنین پیشنهاد مدیریت توئیتر را دریافت نمود که گوگل با افزایش دستمزدش او را در شرکت ماندگار کرد.

در سال 2015، لری پیج از سمت مدیر عاملی گوگل کناره گیری نمود تا مدیریت هولدینگ آلفابت را بر عهده بگیرد. او پس از کناره گیری اش ساندار پیچای را به عنوان جایگزین خود معرفی نمود و همه را شگفت زده کرد. به این ترتیب ساندار پیچای در سن 43 سالگی به عنوان مدیر عامل یکی از بزرگ ترین شرکت های سیلیکون ولی معرفی گردید. یکی از دستاورد های مهم ساندار در سمت مدیر عاملی گوگل پیشرفت چشمگیر سیستم عامل اندروید بوده که امروز به پر مخاطب ترین سیستم عامل جهان در تلفن های هوشمند، ساعت های هوشمند و همین طور تلویزیون های هوشمند تبدیل گردیده است.

یک سال پس از معرفی ساندار به عنوان مدیر عامل گوگل، کروم کست اولترا، روتر وای‌فای گوگل، عینک واقعیت مجازی گوگل، گوش های همراه پیکسل و اسپیکر هوم این کمپانی به بازار عرضه گردیدند. این نخستین بار بود که گوش های پیکسل و اسپیکر هوم گوگل از دستیار صوتی گوگل اسیستنت بهره می‌بردند.

زندگی نامه ساندار پیچای
زندگی نامه ساندار پیچای

سبک مدیریتی ساندار پیچای 

ساندار پیچای از زمانی که به سمت مدیر عاملی گوگل منسوب گردیده است، هر هفته با تمام تیم‌های کاری گوگل جلسه می‌گذارد و در جریان تمام فعالیت‌ها قرار می گیرد. کارمندان گوگل او را فردی معتدل، منطقی و صمیمی می‌دانند و مدیران گوگل هم معتقدند او توانایی بسیار بالایی در ارتباطات خود دارد. همه کسانی که در گوگل فعالیت دارند اما بر یک مسئله تفاهم دارند و آن هم این موضوع است که او فردی متعادل است و همیشه به دنبال اجتناب از درگیری و رسیدن به تفاهم است. او همچنین به ندرت در اینستاگرام فعالیت می‌کند و یا به توئیت کردن در توئیتر می‌پردازد، اما حضور فعالی در گوگل پلاس دارد.

زندگی نامه ساندار پیچای

ساندار با همسرش آنجالی پیچای که همکلاسی او در دانشگاه خراگپور هند بود در سال 2011 ازدواج نمود. آن‌ها دو فرزند دارند و در محله بروکلین شهر نیویورک آمریکا زندگی می‌کنند. در سال 2016، 273 هزار سهم از سهام شرکت آلفابت که شرکت مادر گوگل است به ارزش 199 میلیون دلار به وی واگذار شد و بدین ترتیب ارزش دارایی های او به 650 میلیون دلار رسید.

سخنان مشهور ساندار پیچای

  • انسانی که خوشحال است لزوما یک زندگی بی نقص نداشته بلکه درک صحیحی از مسائل زندگی دارد.
  • پدر و مادر من کاری بزرگ را برای من انجام دادند. آن‌ها قسمت مهمی از زندگی خود را فدا کردند تا مطمئن شوند که فرزندشان به بهترین شکل تحصیل می کند.
  • به نظر من بسیار مهم است که رویاهای خود را دنبال نموده و کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید و از آن لذت می برید. اگر تابع قلب خود باشید، همیشه عملکردتان بهتر می شود. اهمیتی ندارید که مدرک تحصیلی شما چه باشد.
  • ما در گوگل رویکرد بسیار بلند پروازانه ای در کارمان داریم که آن را عکس ماه می خوانیم.
  • هدف اصلی برای خلق گوگل این بود که اطلاعات را در دسترس عموم قرار دهد و ما این موضوع را حتی یک لحظه هم فراموش نمی کنیم.
  • من همیشه علاقه دارم تا با افرادی کار کنم که من را به چالش بکشند. با این کار شما از منطقه امن خود بیرون می‌آیید و از حدود  خود فراتر می‌روید.
موفقیت فردی
موفقیت

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا