معرفی شخصیت

زندگی نامه رابین شارما

Robin Sharma Biography

زندگی نامه رابین شارما را که یکی از شاخص ترین، موفق ترین و مشهور ترین نویسندگان حوزه رهبری، مدیریت زندگی شخصی و انگیزشی است در این مطلب گردآوری کرده ایم.

رابین شارما تاکنون بالغ بر 12 کتاب موفق منتشر نموده که جز برترین و شناخته شده ترین کتب رهبری و حوزه مدیریت شخصی می باشند. او همچنین بنیان گذار و مدیر عامل یک موسسه آموزشی است که رسالتش آموزش رهبری و مدیریت کسب و کار است، نام موسسه او شارما لیدرشیپ اینترنشنال نام دارد. در ادامه مطلب ” زندگی نامه رابین شارما “ با ” مدرسه کسب و کار آیا “ همراه ما باشید.

رابین شارما
رابین شارما

رابین شارما کیست؟

رابین شارما همان طور که پیش تر ذکر گردید یک نویسنده و سخنران انگیزشی و رهبری اهل کاناداست اما اصلیت او به کشور هند باز می گردد. او در 18 مارس سال 1964 از پدر مادری هندی در کشور اوگاندا به دنیا آمد. پدر و مادر وی زمانی که او یک ساله بود به کانادا مهاجرت نمودند. مادرش معلم و پدرش پزشک بودند و به دلیل طرح پدرش به تورنتو نقل مکان کرده بودند. او همچنین یک برادر کوچک تر از خودش هم دارد که یک جراح مشهور چشم در کاناداست و شخص بسیاری موفقی نیز هست. شارما در بسیاری از سخنرانی هایش همیشه از تاثیر شگرفی که پدرش بر روی او داشته سخن گفته و اذعان داشته است که همیشه پدرش الهام بخش او بوده است.

رابین شارما کتاب های متعددی به رشته تحریر در آورده است که همگی به شهرت جهانی دست یافته اند. دومین اثر رابین کتابی با نام راهبی که فراری اش را فروختمی باشد که تبدیل به یک پدیده جهانی گردید و باعث شد تا بسیاری در سراسر جهان با نام او آشنا شوند. او هم اکنون در جهان به عنوان نویسنده ای که درک شناخت و درک عمیقی از زندگی دارد، شناخته می شود.

تحصیلات رابین شارما

مدرک تحصیلی او کارشناسی حقوق است و مطلب جالب اینجاست که او تا سن 25 سالگی یک وکیل دادگستری بود که اتفاقا در این زمینه موفق هم بود، اما او نتوانست آرامش و رضایت دلخواهش را در این شغل بدست آورد، به همین دلیل او در 25 سالگی شغل خود را رها نمود و تصمیم گرفت تا نویسندگی را امتحان کند. این انتخاب نقطه عطفی در زندگی او محسوب می گردد اما این نقطه عطف در یک چشم بهم زدن برای او حاصل نشد. این روند یک روند طولانی و سخت بود که با شکست های بسیاری نیز همراه گردیده بود.

پس از موفقیت دومین کتابش او به کل دنیای وکالت و قانون را رها کرد و تمام وقت خود را بر روی نویسندگی قرار داد، اما نمی دانست که چه استعدادی در ارائه و سخنرانی دارد. او در حال حاضر به نقطه ای رسیده است که به مدیران عامل نامی و اشخاص بزرگ مشاوره می دهد. مشاوره های او عموما در حوزه انگیزه دادن و نحوه الهام بخشیدن به کارمندان شرکت هاست. او معتقد است هرچه کارکنان شما با انگیزه تر باشند، بازدهی شان در زندگی بیشتر بوده و زمانی که بازدهی شان در زندگی شخصی بالاتر باشد، بازدهی شغلی شان نیز بالاتر خواهد رفت.

همکاری رابین شارما با کمپانی های شاخص جهان

رابین شارما با بسیاری از مدیران اجرایی شاخص و کمپانی های بزرگ همکاری نموده و به آن ها مشاوره های متعددی داده است. کمپانی های بزرگی که بسیاری از آنها در لیست Fortune 500 جای گرفته اند.

شرکت هایی مانند ” Microsoft ، GE ، Nike ، FedEx ،IBM ” و بسیاری کمپانی بزرگ دیگر. او هم اکنون به یکی از شاخص ترین مشاوران جهان تبدیل شده که هزینه مشاوره هایش رقمی هنگفت است که نشان از هوش بالا و درک فوق العاده او از کسب و کارهاست. سازمان هایی مانند ” NASA ،Yale university ،Young Generation Presidents ” و همین طور ” Harvard Buisness School ” از مشتریان پر و پا قرص رابین هستند و به طور مرتب از او برای ارائه سخنرانی دعوت به عمل می آورند.

کتاب های رابین شارما

رابین شارما کتاب های شاخص فوق العاده ای به رشته تحریر درآورده است که مشهور ترین کتاب او ” راهبی که فراری اش را فروخت “ می باشد. این کتاب یک اثر رکورد شکن است که رابین شارما توانسته 3 میلیون نسخه از آن را در جهان به فروش برساند. این کتاب در دسته کتاب های خودیاری دسته بندی می شود و به 70 زبان دنیا ترجمه شده است.

داستان کتاب در مورد وکیلی پر آوازه است که در ثروت و شهرت غرق شده است. مردم برای دیدن او وقت ملاقات می گیرند و همه او را می شناسند. او ناگهان بیمار شده و به بیمارستان منتقل می گردد. پس از اینکه او بهبود می یابد تمام زندگی خود را فروخته و همه را می بخشد. او سپس راهی هیمالیا می شود. داستان به صورت صحبت هایی که میان دو دوست بیان می شود، مطالب مهمی را به خواننده منتقل می کند. مطالبی که درس های عمیقی برای ارتقا معنوی و فلسفه زندگی در خود جای داده است. این کتاب ارزشمند زندگی بسیاری را در سراسر جهان تغییر داده است. ( زندگی نامه رابین شارما )

 

زندگی نامه رابین شارما
زندگی نامه رابین شارما

کتاب باشگاه پنج صبحی ها (The 5 am club)

کتاب باشگاه پنج صبحی ها نیز یک کتاب پر فروش دیگر اثر رابین شارما است. این کتاب فوق العاده در رابطه با سحرخیزی و اثرات مثبتی که بر زندگی انسان دارد، نگارش گردیده است. او در این کتاب به معجزه ای که 5 صبح بیدار شدن در زندگی انسان به وجود می آورد اشاره نموده و اضافه کرده است که همه قدیسان در ادیان مختلف در این ساعت از خواب بیدار می شده اند.

رابین شارما اعتقاد دارد که بیدار شدن در ساعت 5 صبح باعث یافتن قهرمان درون انسان می شود. او همچنین معتقد است در این ساعت از شبانه روز نیروی عجیبی در سراسر هستی برقرار است. رابین شارما در کتاب کلوپ 5 صبحی ها (باشگاه 5 صبحی ها) شما را با چهار جنبه نهفته که در درون همه ما وجود دارد آشنا می سازد که مدت طولانی است به دست فراموشی سپرده اید.

لیست کتاب های معروف رابین شارما (Robin Sharma)

 • راهبی که فراری اش را فروخت با نام لاتین  ( The Monk Who Sold His Ferrari )
 • باشگاه پنج صبحی ها با نام لاتین ( The 5AM Club )
 • خرد راهبردی
 • راهنمای عظمت با نام لاتین ( The Greatness Guide )
 • وقتی بمیری چه کسی برای تو گریه می کند با نام لاتین ( Who Will Cry When You Die? )

دیگر آثار رابین شارما :

 • The Saint, The Surfer & The CEO
 • Discover Your Destiny With The Monk Who Sold His Ferrari
 • Daily Inspiration From The Monk Who Sold His Ferrari
 • Leadership Wisdom From The Monk Who Sold His Ferrari

سخنان انگیزشی رابین شارما

رابین شارما همیشه می گوید آنچه خوب است این موضوع است که امروز از دیروز بهتر است. برای رسیدن به جایی که رویاهای شما آنجا زندگی می کنند، کشف کنید ترس های شما کجا هستند.

برنده شدن از آغاز یک روز شروع می گردد. ساعت شروع یا همان ساعت صبحگاهی همان جایی است که قهرمانان متولد می شوند. صاحب صبح های خود باشید تا بر زندگی تان تسلط پیدا کنید. تنها خوشبختی که دوام دارد، خوشبختی است که به خوشبختی دیگران گره خورده باشد.

وقتی پا به بیرون از منطقه امن خود گذاشتید، منتظر باشید چیزهای ترسناک به سراغ شما بیایند. ( زندگی نامه رابین شارما )

منابع: robinsharma.com و wikipedia.org

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام
  وقت بخیر برای دیدن معجزه نیازی به دیدن یدبیضا ،عصای حضرت موسی ویاسخنرانی عیسی مسیح درگهوار نیست تاثیرانسانهای فرهیخته درزندگی آدمیان این عصر هم معجزه ایست درخورمعجزات قدیسان.
  حضوردکترعلوی درزندگی من بی تردیداتفاقی بود ازاین دست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا