مقالات زبان بدن

زبان بدن نشستن، 5 حالت مهم + ویدیوی تدتاک

زبان بدن نشستن، یکی دیگر از روش های پی بردن به خصوصیات افراد چه در زمان مصاحبه های شغلی و  جلسه فروش و مذاکره است.  دانستن اینکه بتوانید از نوع نشستن فرد به تفکرات، رویکرد، شخصیت ذاتی و ژنتیکی او پی ببرید یکی از ملاکهای مهم در علم زبان بدن است. در این پست قصد داریم به شما آموزش دهیم اگر پای شما هنگام نشستن صاف باشد، از هم جدا باشد، مچ پا ضربدری باشد یا انداختن پای چپ و راست روی هم چه اطلاعاتی از شخصیت شما لو می دهد.

ایمی کادی در تدتاک این قسمت برای ما خواهد گفت که چگونه زبان بدن ما، شخصیت ما را نشان می دهد.

زبان بدن یک رفتار غیر کلامی برای شناخت و آگاهی از رفتار انسان ها می باشد. زبان بدن همانند زبان یک زبان اشاره بی صدا محسوب می شود. یعنی اینکه ما داریم یا ارتباط صحبت می کنیم و این یعنی داریم به واکنش طرف مقابل هم فکر می کنیم.

ایمی کادی استاد دانشکده بازرگانی هاروارد و روانشناس  آمریکایی است. او سال‌ها روی تأثیرات روانی رفتار غیرکلامی کار می‌کند. این سخنرانی او در برنامه تد‌تاک در سال ۲۰۱۲ توجه گسترده‌ای را به خود جلب کرد و تا به امروز، یکی از پر استقبال‌ترین سخنرانی‌ها در تاریخ این برنامه بوده است.

کادی از سوی مجله تایم به‌عنوان یکی از ۵۰ زنی که جهان را تغییر می‌دهند انتخاب‌ شده. علاوه‌بر این‌ها مجمع جهانی اقتصاد، امی کادی را به‌عنوان یک رهبر جوان جهانی معرفی کرده است.

 5 حالت پا در حالت نشسته

همه ما آدم ها از این 5 روشی عمومی به عمد و غیر عمد استفاده می کنیم. شناخت و آگاهی از شخصیت افراد با استفاده از 5 روش وضعیت پا در حالت نشسته کمک می‌کند از روی زبان بدن پی به شخصیت افراد ببرید.

زبان بدن صاف نشستن

زبان بدن صاف نشستن

ویژگی های شخصیت شناسی از روی زبان بدن : باهوش، متفکران منطقی، وقت شناس، کارمند باهوش، عاشق پاکیزگی، صادق اما محتاط.

در مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه ایالتی اوهایو انجام شد، مشخص شد افرادی که با زانوهای صاف می نشینند، در طول مصاحبه خود واجد شرایط شغلی هستند. آنها همچنین افرادی هستند که به خود و مهارت های خود ایمان دارند. نگرش سالم و مثبتی نسبت به خود دارند و در نتیجه ناامنی کمتری دارند.

صاف نشستن با زانوهای صاف نیز نشانگر سطح بالای اعتماد به نفس است. این افراد باهوش، متفکر منطقی و در زندگی روزمره خود وقت شناس هستند. کمتر احتمال دارد که دیر به هر مکان، جلسه یا مصاحبه ای برسند.

آنها به احتمال زیاد مسئولیت پذیری بالایی دارند و مکان، خانه، آشپزخانه یا فضای اداری و فضای کار خود را مرتب و مرتب نگه می دارند. خانه یا محل کار آنها به احتمال زیاد تمیز و با همه چیز در جای خود است.

آنها صادق هستند اما کاملا محتاط هستند. آنها از غیبت یا صحبت پشت سر مردم خودداری می کنند. آنها ترجیح می دهند احساسات خود که همان هوش هیجانی eq است را کنترل کنند یا خودشان را کنترل کنند تا اینکه صحنه ای بسازند یا درگیر درگیری شوند.

آنها توانایی کنترل رفتار در موقعیت های نامطلوب را دارند و بنابراین به ندرت صبر خود را از دست می دهند. ذهن آرام آنها همچنین به آنها کمک می کند تا هرگونه تغییر در محیط یا اتفاقات معمول در زندگی روزمره را تشخیص دهند.

نشستن با حالت پاهای باز شده
نشستن با حالت پاهای باز شده

نشستن با حالت پاهای باز شده

ویژگی های شخصیت شناسی از روی زبان بدن : خود محور، مغرور، قضاوت کننده، کوتاه بین و تحمل کم دارند.

افرادی که زانوهای خود را از هم باز می‌نشینند، احساس خود محوری در آنها وجود دارد. همچنین به نظر می رسد مغرور و قضاوت کننده هستند. با این حال، مطالعات کاملاً خلاف آنچه در سطح به نظر می رسد نشان داده است. به احتمال زیاد شما فردی مضطرب و نگران هستید. شما آنقدر به دنبال کمال گرایی هستید که دائماً از ترس اشتباهی پر می شوید.

تحقیقات نشان داده است افرادی که زانوهای خود را از هم جدا می‌نشینند، ذهن و برنامه بسیار آشفته‌ای دارند. آن‌ها کوتاه بین هستند و در تمرکز مشکل دارند. آنها همیشه در حال کاوش هستند و مجذوب هر چیز جدیدی هستند که نمی توانند یک کار را در یک زمان به درستی انجام دهند.

آنها فکر می کنند عاقلانه صحبت می کنند اما معمولاً افکارشان شکسته می شود. آنها قبل از اینکه به عواقب کلمات خود فکر کنند صحبت می کنند یا بدتر از آن در میانه گفتگو فراموش می کنند.

تحمل کمتری دارند. آنها همچنین زود بی علاقه می شوند و روابط را ترک می کنند. این افراد به انرژی محرک زیادی در اطراف خود نیاز دارند. در روابط یا کار، هر کجا که باشد، نیاز به تلنگرها و نظم و انضباط دائمی دارند تا آنها را به شیوه ای سازمان یافته کار کنند.

مردها معمولاً با زانوهای باز می نشینند یا به این حالت پخش دستی نیز گفته می شود، با این حال، این افراد معمولاً در روانشناسی به عنوان بچه مردی دیده می شوند که نیاز به مادری دائمی دارند یا کسی که آنها را در مسیر درست نگه دارد.

 

نشستن با پاهای ضربدری

زبان بدن نشستن با پاهای ضربدری

ویژگی های کلیدی: هنری، خلاق، تخیلی، رویاپرداز، تدافعی یا بسته.

آیا شما اهل هنر هستید؟ آیا تمایل زیادی به رویاپردازی با چشمان باز “خیره” دارید؟ شما باید عادت به نشستن با پاهای روی هم داشته باشید. درست است؟ مطالعات نشان داده است که اگر فردی هستید که با پاهای ضربدری می‌نشینید، اغلب دنبال ایده‌های خلاقانه هستید. شما  تخیل پرداز و کاملاً رویاپرداز هستید. وقتی در جمعی از افراد نشسته اید، تمایل دارید در رشته افکار خود گم شوید. شما معمولا شخصیت بزرگی دارید.

با این حال، در یک نکته منفی، نشستن با پاهای ضربدری نیز به عنوان یک نگرش دفاعی یا بسته به نظر می رسد. ممکن است از شما محافظت شود و نخواهید یا نتوانید اجازه دهید کسی وارد زندگی شما شود. شما یا می ترسید یا ناامنی های خود را پنهان می کنید.

اگرچه، تغییراتی در این پوزیشن‌ها وجود دارد که در صورت آرامش یا ترس در هنگام نشستن با پاهای ضربدری ممکن است خواندن دقیقی از آن‌ها ارائه دهد. اگر به آرامی روی صندلی خود نشسته اید و پاهای خود را روی هم قرار داده اید و پای خود را در جهت طرف مقابل خود قرار داده اید، اعتماد به نفس دارید و از گفتگو لذت می برید.

در طول یک مذاکره، نشستن با پاهای روی هم بی‌علاقه به نظر می‌رسد، به خصوص اگر پای شما به سمت در باشد یا از شخصی که با او صحبت می‌کنید دور باشد.

کارشناسان خاطرنشان کرده‌اند که در یک محیط کاری، فردی که با پای ضربدری می‌نشیند، در مقایسه با افرادی که با حرکات باز نشسته‌اند، به احتمال بیشتری ایده‌ها را رد می‌کند، کمتر صحبت می‌کند یا حتی بی‌توجه می‌شود. بدتر از آن، اگر دست‌هایتان را هم ضربدری کنید، نشانه‌ی واضحی از کناره‌گیری شما از مکالمه است. میتوانید برای اطلاعات بیشتر از زبان بدن دست ها به بلاگ ما مراجعه کنید.

نشستن با مچ پای ضربدری

زبان بدن نشستن با حالت مچ پای ضربدری

ویژگی‌های کلیدی شخصیت شناسی از روی زبان بدن : ظریف، باصفا، سر به زیر، مطمئن، سلطنتی، جاه طلب، دفاعی

آیا می‌دانستید نشستن با مچ پاهای ضربدری، حالت نشستن رایج خانواده سلطنتی بریتانیا است؟ اگر با مچ پاهای ضربدری بنشینید، شیوه زندگی شاهانه و ملکه مانندی دارید. شما ظریف، ظریف و سر به زیر هستید. شما می توانید در هر شرایطی بسیار با اعتماد به نفس و راحت ظاهر شوید. شما به ندرت پیدا می‌شوید که دچار هراس شوید، با سرعتی که می‌خواهید حرکت کنید مشکلی ندارید. در واقع، شما این توانایی را دارید که به همه اطرافیان خود نیز احساس اعتماد به نفس بدهید.

برای رسیدن به اهدافتان سخت و خستگی ناپذیر کار خواهید کرد. جاه طلبی شما مسری است. شما اعتقاد راسخ دارید که سخت کوشی شما به ثمر خواهد رسید.

شما شنونده خوبی هستید و اسرار همه را حفظ می کنید. با این حال، شما هرگز اسرار یا حرکت بعدی خود را با کسی دیگر در میان نخواهید گذاشت. شما در مسائل خصوصی خود کاملا مغرور هستید.

شما همچنین تمایل زیادی به ظاهر خود دارید. شما ظاهر بیرونی خود را مطابق با مناسبت حفظ می کنید. شما می توانید ناراحتی یا ناامنی خود را به شیوه‌ای دقیق پنهان کنید.

کارشناسان رفتارشناسی و روانشناسان نیز نشان داده اند که نشستن با مچ پا ضربدری نیز در برخی موارد نشان دهنده حالت تدافعی و عدم امنیت است. به عنوان مثال تحقیقات FBI و پلیس نشان داده است که اکثر افرادی که در بازجویی‌ها دارای پاهای ضربدری هستند، میزان بالایی از نگهداری اطلاعات را نشان داده‌اند و مچ پای ضربدری اکثرا در زبان بدن دروغ توسط افراد نیز استفاده می شود.

مچ پا روی پای دیگر

زبان بدن نشستن با حالت انداختن مچ پا روی پای دیگر

ویژگی های کلیدی شخصیت شناسی از روی زبان بدن : اعتماد به نفس، سلطه جو، جوان، معتمد، استدلالی، رقابتی

اگر حالت شما نشستن با یک مچ پا روی زانوی دیگر هستید نشان دهنده اعتماد به نفس و تسلط شماست. این روزها بیشتر در بین زنان رایج شده است. با این حال، صرف نظر از جنسیت، در مقایسه با افرادی که حالت‌های نشسته دیگر دارند، غالب، آرام‌تر، با اعتماد به نفس و جوان‌تر هستید. شما در خود امن و راضی هستید. حتی اگر احساس کمبود چیزی داشته باشید، ذهن و انرژی خود را صرف برآوردن خواسته های خود خواهید کرد.

شما اهداف خود را تعیین خواهید کرد و تا زمانی که به آنها دست یابید هوشمندانه کار خواهید کرد. ایجاد شغل و تحصیلات برای شما یک اولویت است. این بدان معنا نیست که از جنبه های دیگر زندگی لذت نمی برید، اما همیشه برای حرفه خود سخت کار خواهید کرد حتی در روزهایی که تمایلی به آن ندارید.

همانطور که موقعیت فضای فیزیکی بیشتری را اشغال می کند، افراد با این سبک نشستن نیز عاشق فضا و حریم خصوصی خود هستند. آن‌ها معمولاً اتاق‌های بزرگ‌تر، کمد لباس‌ها یا هر فضای فیزیکی بیشتری را اشغال می‌کنند تا مدعی قلمرو شما شوند.

متخصصان رفتار همچنین مشاهده کرده‌اند که افرادی که با شکل چهار می‌نشینند، این باور را دارند که هر چیزی زمان و مکان خاص خود را دارد. در هر چیزی نظم الهی می بینند.

آنها همچنین تمایل زیادی به لباس پوشیدن و ظاهر خوب دارند. با این حال، آنها ماهیت استدلالی یا رقابتی دارند و به احتمال زیاد هر نظری غیر از نظر خود را رد می کنند.

تمام حالات اشاره شده در این مقاله از مدرسه کسب و کار آیا صرفا از عمومی ترین حالات زبان بدن نشستن افراد است. حال ممکن است بسته به موقعیت و شرایط محیطی این حرکات متفاوت باشد. ولی تمام افراد خواسته یا ناخواسته با یکی از این حالت در جلسات و مذاکرات خود استفاده می کنند.

به ما بگو چطور هستیم ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۸ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا