مقالات مهارت های فردی

آشنایی با تست شخصیت رنگ

اگر می خواهید شخصیت خود را بر اساس رنگ ها کشف کنید، تست شخصیت رنگ هارتمن با 99 درصد دقت را انجام دهید.

تست شخصیت رنگ با 99 درصد دقت

انتخاب شهودی رنگ ها به شما چیزهای زیادی در مورد خودتان، نحوه رفتارتان و اینکه دیگران شما را چگونه می بینند می گوید. تست شخصیت رنگ در مورد آسیب پذیری ها، نقاط قوت و ضعف و نیازهای واقعی ما را نشان می دهد. اگر چند رنگ مورد علاقه دارید، باید هر کدام را با دقت بخوانید و ببینید کدام یک به شما انگیزه می دهد. تست شخصیت رنگ هارتمن روشی موثر برای درک این موضوع است.

انواع مختلفی از آزمون های رنگی برای شخصیت شناسی وجود دارد. اما تست شخصیت هارتمن در بین آنها محبوب ترین است. شخصیت  افراد در چهار رنگ آبی، سفید، قرمز و زرد توسط دکتر تیلور هارتمن در نمایه شخصیت کد رنگ طبقه بندی شده اند. بر اساس نظریه هافمن، همه افراد با یکی از این انگیزه های چهار رنگ انگیزه می گیرند. شخصیت رنگ آبی با انگیزه صمیمیت، شخصیت رنگ قرمز با انگیزه قدرت، شخصیت رنگ سفید با انگیزه صلح و شخصیت رنگ زرد با انگیزه سرگرمی.

تست شخصیت رنگی برای کودکان یکی از مفیدترین منابع آنلاین برای خانواده ها برای درک شخصیت فرزندشان است. با این تست می توانید زمانی که فرزندتان در مرحله تشخیص رنگ است بیشتر بشناسید. اگر کمی تحقیق کنید، می توانید تست های شخصیتی رنگی زیادی برای بچه ها پیدا کنید.

تست شخصیت رنگ چگونه کار می کند؟

تست شخصیت رنگ چگونه کار می کند؟

رنگ های تست شخصیت بینش قرمز، زرد، سبز و آبی هستند. Insights Discovery یک ابزار محبوب و عالی برای درک شخصیت شما و رفتار دیگران است. بر اساس کشف بینش، شخصیت ها به چهار رنگ تقسیم می شوند. در اینجا به ویژگی های این رنگ ها می پردازیم.

 

قرمز (فعال گرا)

شما از نظر بدنی بسیار فعال هستید و می خواهید دنیا را با حواس پنج گانه خود تجربه کنید. شما نتیجه‌گرا هستید، به این معنی که شما پرشور و رقابتی هستید و می خواهید برنده شوید. شما دوست دارید همیشه در مرکز توجه باشید و می توانید به سرعت احترام دوستان خود را جلب کنید. شما زندگی را دوست دارید و از دنبال کردن رویاهای خود نمی ترسید.

افراد دارای تیپ شخصیت رنگ قرمز افرادی مستقل گرا و دارای مسئولیت پذیری بالا و علاقه مند به نقش سازنده و فعال در کارها هستند. از سوی دیگر، این افراد به سرعت عصبانی می شوند و رفتار پرخاشگرانه ای از خود نشان می دهند، اما زمانی که محیط آشفته را ترک می کنند، بلافاصله آرام می شوند و اتفاقات را فراموش می کنند. برای این افراد، کار در روابط شخصی آنها حرف اول را می زند. اگر اخلاق و رفتار شما به این خصوصیات نزدیک است رنگ شخصیت شما قرمز است.

سبز (رو به زمین)

این افراد عملی و واقع بین هستید و هیچ توهم و ادعایی ندارند. فردی باهوش بالا بوده و دوست دارند چیزهای جدید یاد بگیرند.  شخصیت ثابتی دارند. به دلیل مهارت هوش هیجانی بالا در زمان بحران به خوبی خود را کنترل می کنند و عصبانی نمی شوند. افرادی را دوست دارند که متعلق به گروه های اجتماعی باشند و همه دوست داشته باشند. این افراد شریک و دوست وفادار، مهربان و سخاوتمند برای دوستی هستند.  عاشق طبیعت، حیوانات و غذا هستند و اجرای برنامه کاهش وزن برای آنها سخت است. از سوی دیگر به شایعات توجه دارند و اهل ریسک نیستند. اگر اخلاق و رفتار شما به این خصوصیات نزدیک است رنگ شخصیت شما سبزاست.

 آبی (کمال گرا)

این افراد افراد قابل اعتمادی هستند و می خواهند دیگران به آنها وفادار باشند. برای این افراد، زندگی مجموعه ای از تعهدات است و آرامش درونی برای آنها مهم ترین چیز است، بنابراین می توانند از مدیتیشن روزانه و زمان آرام برای استراحت بهره مند شوند. بهبود روابط برای این افراد بسیار مهم است، حتی اگر بتوانند منافع خود را فدای این امر کنند. آنها افرادی وفادار، ثابت، خود انضباط و ناامن هستند. اما، اغلب تفکر مثبت ندارند و گرایشی به سوی منفی گرایی دارند.  رنگ شخصیت آنها آبی است.

رنگ زرد (مستقل)

آنها خوش بین، مشتاق، متقاعدکننده و خودجوش هستند. آنها با هم بودن را دوست داشته و شاد و مفرح هستند. بیشتر انگیزه آنها سرگرمی است. این افراد ترجیح می دهند که دوستان همفکر و صمیمی را در کنار هم جمع کنند تا اینکه در گروه ها و اجتماعات بزرگ باشند. آنها خلاق هستند و همیشه به دنبال کار جدیدی برای انجام دادن هستند. آنها گاهی اوقات خودخواه می شوند و این امر آنها را از ایجاد روابط معنی دار باز می دارد. به علت اینکه درونگرا هستند، شریک زندگی خود را با دقت انتخاب می کنند و همیشه آماده هستند که در صورت اشتباه شریک زندگی خود را ترک کنند. رنگ شخصیت آنها زرد است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا