مقالات مهارت های فردی

تیپ شخصیتی ISTJ

 • همانگونه مشخص است افراد دارای تیپ شخصیتی ISTJ مانند تیپ شخصیتی ISFP افرادی درونگرا هستند و در عین حال جدی و پر تلاش و ثبات شخصی بالایی دارند و قابل اعتماد هستند. افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ISTJ چون درونگرا هستند، با اطرافیان خود کمتر صحبت می کنند.

  تیپ شخصیتی ISTJ

  این افراد نظم و دیسیپلین خاصی در کار خود دارند و این نظم را هم در کار و هم در زندگی آن ها به راحتی مشاهده می کنیم. افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ISTJ افرادی کاملا منطقی هستند؛ تابع قوانین هستند و از دیگران هم همین انتظار را دارند که آن ها هم به قوانین احترام بگذارند.

  در نتیجه ی تست شخصیت شناسی MBTI باید به درصد های گزارش شده دقت داشت؛

  درصد قضاوتی بودن در برابر دریافت گرا، درصد درونگرایی در برابر برونگرایی، درصد حسی بودن در برابر شهودی بودن و درصد منطقی بودن در برابر احساسی بودن. هر میزان که این اختلاف بیشتر باشد، می توان گفت که نتیجه ی این آزمون به شخصیت فرد نزدیک تر است. اما هر چه درصد ها به هم نزدیک تر باشند، در می یابیم که در برخی موارد با شخصیت آن فرد، به طور کامل منطبق نیست. این امر دلیل بر ضعیف بودن تست شخصیت شناسی MBTI نیست؛ بلکه بیانگر نزدیک بودن ترجیحات فرد می باشد.

  ثبت نام در دوره هوش هیجانی دکتر یحیی علوی

  افراد دارای تیپ شخصیتی ISTJ انتظار دارند با رعایت مسئولیت پذیری تا نظم سازمانی به طور تمام و کمال رعایت شود؛ تیپ شخصیت شناسی ISTJ به تنهایی و به طور مستقل می تواند کار ها را به پیش ببرند. افراد دارای در کار های خود انعطاف ندارند و بسیار سختگیر هستند. بسیار ریزبین و دقیق هستند و جزئیات را به خاطر می سپارند.

  نقاط قوت در محیط کار

  افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ISTJ قابلیت انجام کار به صورت انفرادی را دارا هستند و پروژه های سازمانی را می توانند به تنهایی به پیش ببرند. این افراد به اصول سنتی معتقد هستند.

  نقاط ضعف در محیط کار

  چون افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ISTJ به جزئیات توجه دارند، ممکن است از کلی نگری به مسائل غافل شوند. منعطف نیستند و در برابر تغییرات مقاومت نشان می دهند. این افراد پذیرای ایده های نو و تفکرات جدید نیستند و نسبت به انجام کارها به روش های جدید کمتر ریسک پذیر هستند.

  نحوه برخورد در محیط کار

  نظم و قوانین در محیط کار افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ISTJ باید مشخص باشد.

  افراد دارای تیپ شخصیتی ISTJ تمایل دارد تا به صورت مستقل و متمرکز بر روی پروژه ها کار کنند

  اهداف و چشم انداز برای افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ISTJ باید از ابتدا مشخص شده باشد

  مشاغلی که برای تیپ شخصیت شناسی ISTJ مناسب است:

  حسابدار، حسابرس، افسر پلیس، مسئول امنیت پرواز، مسئول بایگانی، بازرس بانک، مأمور مالیات

  بنر شخصیت شناسی mbti برای وب سایت مدرسه کسب و کار آیا

  بنر شخصیت شناسی mbti

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  نمایش بیشتر
  یکساعت اول دوره زبان بدن را رایگان ببینید دوره زبان بدن و چهره شناسی

  نوشته های مشابه

  یک دیدگاه

  1. واقع گرایان مبتکر
   این یک جمله در وصف اعجوبه های istj همه چیز را می رساند

   مبتکر کسیه که برای کارش ارزش قائله و تمرکز میکنه و خلاقیت در اثر تمرکز همه جانبه به دست میاد

  دکمه بازگشت به بالا