مقالات مهارت های فردی

تیپ شخصیتی INFP

افراد دارای تیپ شخصیتی INFP همانگونه که از نام آن مشخص است، درونگرا هستند و از بروز دادن خود و احساساتشان امتناع می کنند. افراد دارای تیپ شخصیت شناسی INFP اکثرا افرادی هستند که درونگرا هستند و درگیر رؤیاهای خود هستند، افکار بلند مدت دارند و آینده نگر هستند. منعطف و صبور هستند و به اصول و اعتقادات خود پای بند هستند. تیپ شخصیت شناسی INFP از اختلاف و حاشیه پرهیز می کنند و تا زمانی که ارزش هایشان آسیبی نبیند، سعی بر این موضوع دارند که از حواشی دوری کنند.

این افراد  به دلیل اینکه افراد درونگرا هستند، به جای صحبت کردن می نویسند. دایره دوستان تیپ شخصیت شناسی INFP بسیار محدود است و دوستان کمی دارند.

در نتیجه ی تست شخصیت شناسی MBTI باید به درصد های گزارش شده دقت داشت؛

درصد قضاوتی بودن در برابر دریافت گرا، درصد درونگرایی در برابر برونگرایی، درصد حسی بودن در برابر شهودی بودن(اعتماد به حس ششم)

و درصد منطقی بودن در برابر احساسی بودن. هر میزان که این اختلاف بیشتر باشد، می توان گفت که نتیجه ی این آزمون به شخصیت فرد نزدیک تر است. اما هر چه درصد ها به هم نزدیک تر باشند، در می یابیم که در برخی موارد با شخصیت آن فرد، به طور کامل منطبق نیست. این امر دلیل بر ضعیف بودن تست شخصیت شناسی MBTI نیست؛ بلکه بیانگر نزدیک بودن ترجیحات فرد می باشد.

از رعایت نمودن نظم و مقررات بیزار هستند و معمولا کارهای خود را به کندی انجام می دهند و از همین رو ممکن است دیگران را آزار دهند. افراد دارای تیپ شخصیت شناسی INFP بسیار با صبر و حوصله کارها را انجام می دهند و تمایل دارند کارها را خودشان به پیش ببرند. در تصمیمات افراد جدیت کمتری دیده می شود و همین امر باعث می شود به اهداف خود نرسند.

از فعالیت های چالش برانگیز و رقابتی دوری می کنند و افرادی ایده آل گرا هستند که سطح استانداردهای آن ها معمولا بالاست.

نقاط قوت شخصیت INFP در محیط کار

این افراد مسئولیت پذیری بیشتری دارند؛ همچنین می توانند به دیگران انگیزه زیادی بدهند و با آن ها نیز همدلی کنند.

نقاط ضعف افراد دارای تیپ شخصیتی INFP در محیط کار

افراد دارای تیپ شخصیت شناسی INFP از فعالیت در محیط های رقابتی فراری هستند و تمایل به کار در محیط های پر چالش ندارند. افراد دارای تیپ INFP به واسطه ی دید ایده آل گرایی که دارند ممکن است واقعیات را نبینند. این افراد  از قرار گرفتن در قالب نظم سازمانی عاجز هستند و نمی توانند کار ها را در موعد مقرر به سر انجام برسانند.

نحوه ی برخورد در محیط کار

محیط کار برای این افراد باید به دور از هرگونه چالش و تنش باشد و بتوانند در فضای دوستانه و صمیمی کار های خود را انجام دهند.

افراد دارای تیپ شخصیت شناسی INFP تمایل دارند تا فارغ از هرگونه جدول زمانی، کار خود را به پیش ببرند و در انجام دادن کارهای خود استقلال کافی داشته باشند.  به ارزش های خود پای بند و متعهد هستند و نمی توانند آن ها را زیر پا بگذارند. ارزش های محیط کاری آن ها باید با ارزش های خود آن ها مطابقت داشته باشد.

مشاغلی که برای شخصیت INFP مناسب است:

کاریکاتوریست، هنرمند، نویسنده، روزنامه نگار

بنر شخصیت شناسی mbti

به ما بگو چطور هستیم ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا