مقالات مهارت های فردی

تیپ شخصیتی ENFP

 • افراد دارای تیپ شخصیتی ENFP اهل معاشرت و رفت و آمد، خونگرم و برونگرا هستند. تیپ شخصیت شناسی ENFP پر از انرژی، هیجان و شور است و می تواند این انرژی را به دوستان و اطرافیان خود منتقل کند. افراد دارای تیپ شخصیتی ENFP کلی نگر هستند و به جزئیات کاملا بی تفاوت هستند و ارتباط بین موضوعات را به راحتی می توانند تشخیص دهند و این موضوعات را به واقعه اصلی ربط دهند.

  ENFP کاملا Proactive هستند و می توانند خود را Motivate کرده و به زندگی خود هیجان ببخشند. آن ها زندگی را شامل فرصت می بینند و از هر فرصتی برای تهییج خود استفاده می کنند.

  چون تیپ شخصیت  ENFP احساسی هستند، برداشت های ذهنی خود را از رویداد ها و واقعیات دارند. افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ENFP کنجکاو هستند اما در درک مطلب اهل قضاوت و داوری نیستند و مسائل را کامل درک می کنند. افراد دارای تیپ شخصیتی ENFP هر موضوع و مشکل را با فکر خود بررسی و حل می کنند و به همین دلیل شیوه های رایج و معمول را نمی پسندند و طرحی نو را برای هر موضوعی پیاده می کنند.

  این افراد برونگرا و پر از انرژی هستند و از قدرت روابط عمومی بالایی برخوردارند و انرژی خود را به دیگران انتقال می دهند و از دیگران نیز انرژی می گیرند. شخصیت  ENFP نکته های مثبت را در افراد به خوبی پیدا می کنند و سعی می کنند آن ها را در کار و زندگی روزانه خود به کار بگیرند. برای مطالعه بیشتر مقاله شخصیت برونگرا چیست؟ را مطالعه کنید.

  افراد دارای تیپ شخصیتی ENFP با دیگران همدلی می کنند و خواستار تأیید شدن از سمت دیگران هستند. از هر گونه حاشیه و درگیری دوری می کنند و سعی می کنند با اطرافیان دوست شوند و با آن ها صمیمی باشند. افراد دارای تیپ شخصیتی ENFP افرادی خود ساخته هستند ، قدرت تخیل زیادی دارند و در ذهن خود همه چیز را به سرعت پردازش می کنند و آن را می سازند.

  ثبت نام در دوره هوش هیجانی دکتر یحیی علوی

  در نتیجه ی تست شخصیت شناسی MBTI باید به درصد های گزارش شده دقت داشت؛

  درصد قضاوتی بودن در برابر دریافت گرا، درصد درونگرایی در برابر برونگرایی، درصد حسی بودن در برابر شهودی بودن و درصد منطقی بودن در برابر احساسی بودن. هر میزان که این اختلاف بیشتر باشد، می توان گفت که نتیجه ی این آزمون به شخصیت فرد نزدیک تر است. اما هر چه درصد ها به هم نزدیک تر باشند، در می یابیم که در برخی موارد با شخصیت آن فرد، به طور کامل منطبق نیست. این امر دلیل بر ضعیف بودن تست شخصیت شناسی MBTI نیست؛ بلکه بیانگر نزدیک بودن ترجیحات فرد می باشد.

  تیپ شخصیتی ENFP چون کلی نگر هستند ممکن است در کار جزئیات را نادیده بگیرند. اگر بالای سر افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ENFP کسی باشد و کار آن ها را رصد کند، ناراحت می شوند و بر نمی تابند. تیپ شخصیت شناسی ENFP در رویارویی با مسائل از روش های خاص خود استفاده می کنند. افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ENFP شروع کننده های خوبی هستند اما تمام نمودن کارها ممکن است ار آن ها بر نیاید!

  ذخیره کردن زمان برای آن ها مهم است و به همین خاطر از پرداختن به جزئیات دوری می کنند.

  نقاط قوت تیپ شخصیت شناسی ENFP در محیط کار

  چون افراد برونگرایی هستند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می کنند و به سرعت از نیاز های کارمندان یا همکاران خود با خبر می شوند و می توانند خودشان آن مشکلات را حل کنند یا برای حل مشکل به مدیر خود گزارش دهند. افراد دارای تیپ شخصیت شناسی ENFP افرادی کاملا منعطف هستند و از فکر کردن در قالب خاص و بسته گریزان هستند. تیپ شخصیتی ENFP افرادی هستند که ریسک را به جان می خرند و به سرعت یادگیری نیز اهمیت می دهند و در کوتاه ترین زمان یک موضوع یا علم جدید را یاد می گیرند.

  نقاط ضعف تیپ شخصیت شناسی ENFP در محیط کار

  نظم برای این افراد تعریف نشده است و با توجه به ذهن خلاق و ایده پردازی که دارند، از روش های خود مسائل را حل می کنند و در قالب کارهای اداری و انجام امور به روش روزانه و روتین نمی گنجند. از افرادی که منعطف نیستند فاصله می گیرند و به حالت سکون نشستن برای آن ها خسته کننده خواهد بود.

  مشاغلی که برای تیپ شخصیت شناسی ENFP مناسب است:

  معلمان، استاد دانشگاه و مشاوران و مربیان، بهترین مشاغلی است که برای این تیپ تعریف شده است.

  بنر شخصیت شناسی mbti

   

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  نمایش بیشتر
  یکساعت اول دوره زبان بدن را رایگان ببینید دوره زبان بدن و چهره شناسی

  نوشته های مشابه

  دکمه بازگشت به بالا