مقالات مدیریت و رهبریمقالات مهارت های فردی

چرا ثروتمند نمی شویم؟

 • تقریبا همه ی ما مردم جهان آرزو داریم هر روز فعالیتی داشته باشیم تا وضعیت مالی خود را بهبود ببخشیم. به جرات می‌توان گفت بسیاری از مردم جهان آرزو دارند تا به بی نیازی مالی رسیده یا به عبارت دیگر ثروتمند شوند. ثروتمند شدن به عقیده ی بسیاری، از تغییر و تحول در نگرش انسان آغاز می‌گردد. عده ی کثیری از افراد موفق و میلیاردر جهان معتقدند این نگرش افراد است که جلوی پیشرفت و ثروتمند شدن افراد را می‌گیرد. در ادامه مطلب ” 7 راز ثروتمند نشدن ” از سری مقالات موفقیت مدرسه کسب و کار آیا با ما همراه باشید.

  چرا ثروتمند نمی شویم؟

  به عقیده ی بسیاری از بزرگان حوزه موفقیت آنچه به شما اجازه نمی دهد تا موفق شوید، دقیقا طرز فکر شماست. افکار منفی و اشتباه شما مانند ترمز جلوی حرکت شما را می‌گیرد و اجازه نمی‌دهد تا شما واقعیات را ببینید و پیشرفت کنید. کارشناسان معتقدند 7 راز وجود دارد که شما بوسیله ی جلوگیری از آن‌ها می توانید به یک فرد موفق در زندگی و البته ثروتمند تبدیل شوید. 7 راز ثروتمند نشدن که شما باید با آن ها مقابله کنید به شرح زیر است:

  •  عدم علاقه به ثروتمندان

  آیا تا به حال افرادی را دیده اید که به شدت به یک شخصیت فیلم سینمایی علاقه دارند یا مثلا دیوانه ی یک خواننده هستند؟ یا به طور مثال به یکی از همکارهای خود علاقه دارند. اگر دقت کرده باشید این گونه افراد به دلیل علاقه ی شدیدی که به آن شخصیت مورد نظر دارند، ناخود آگاه مثل او لباس می‌پوشند، مدل موی خود را مثل او درست می‌کنند، مثل او ورزش می‌کنند، شبیه او راه می‌روند، مثل او صحبت می‌کنند و نهایتا بسیار شبیه او می‌شوند. موضوعی که اینجا مطرح می‌شود این است که شما باید به انسان‌های ثروتمند علاقه داشته باشید تا بتوانید مثل آن‌ها شوید. اگر شما از آن ها متنفر باشید هیچ وقت نمی‌توانید مثل آنها شوید. پس سعی کنید طرز فکر خود را تغییر داده و به آن ها علاقمند باشید تا بتوانید در مسیر آنها حرکت و به موفقیت برسید.

  •  فکر می‌کنید ثروتمند ها انسان های عجیب و غریبی هستند

  همه ما انسان‌ها مانند هم هستیم. همه غذا می‌خوریم، کار می‌کنیم، تشکیل خانواده می‌دهیم و زندگی خود را می‌گذرانیم. بین ما یک عده موفق تر و ثروتمندتر هستند، یک عده انسان های معمولی و یک عده هم انسان‌هایی هستند که از حد معمولی هم پایین‌تر هستند و زندگی سختی دارند. تفاوت مابقی مردم جهان و انسان‌های موفق یک موضوع کلیدی است و آن هم این موضوع است که افراد موفق یک روز اراده نموده و تصمیم گرفته‌اند که زندگی خود را دستخوش تغییراتی کنند. این اراده برای رسیدن به پاسخ چرا ثروتمند نمی‌شویم؟ بوده است.

  ثبت نام در دوره هوش هیجانی دکتر یحیی علوی
  •  آموزش دیدن را دست کم می گیرید

  یکی از موضوعات مهمی که افراد معمولی دقت زیادی به آن ندارند، آموزش کسب درآمد است. انسان های معمولی افرادی هستند که فکر می‌کنند نیازی به یادگیری ندارند و هر آنچه می‌دانند یا قبلا فرا گرفته‌اند، برای آن‌ها کافی است. این بزرگترین اشتباه زندگی اکثر مردم جهان است.

  بسیاری از میلیاردرهای امروز جهان قبلا افرادی مانند ما بوده‌اند. کارمندهای معمولی با یک زندگی یک‌نواخت، اما راز موفقیت آن‌ها این بوده که یک نقطه در زندگی متوجه شده‌اند که باید مهارت‌های خودشان را بالا ببرند و توانایی‌های خود را افزایش دهند تا بتوانند در مسیر بهتری قدم بردارند.

  اگر آموزش را دست کم بگیرید قطعا در آینده فردی خواهید بود که نه تنها پیشرفت نمی‌کند بلکه عقب گرد نیز خواهد داشت. به عنوان نمونه مانی خوشبین میلیاردر معروف ایرانی با آنکه از نظر مالی تامین است اما هیچوقت مطالعه در حوزه شغلی خود را کنار نگذاشته. او معتقد است که زمانی که شما یادگیری را کنار بگذارید و بگوید دیگر چیزی برای یادگیری نیست، پیشرفت شما تمام شده است.

  روش کسب درآمد آسان

  • زیاد نگران نظرات مردم راجع به خودتان هستید

  انسان‌های موفق یک ویژگی بزرگ دارند و آن هم این موضوع است که کاری که فکر می‌کنند درست است را انجام می‌دهند و نگران نظرات مردم راجع به خود نیستند. اگر بخواهید فکر کنید که فلانی چه گفت و اگر این کار رو بکنم مردم چی میگن؟ قطعا پیشرفت نخواهی کرد.

  اگر بخواهیم ساده تر به این مبحث بپردازیم بیشتر افرادی که نسبت به کسی نظری میدهند هیچ تخصص و سر رشته های از موقعیت شغلی و مهارت فردی او ندارند. جدا از این افراد در جایگاه و شرایط زندگانی یا شغلی  شما نیستند که بخواهند با نظر دادن نسبت به کار شما باعث پیشرفت شما شوند.

  اگر واقعا به فکر ثروتمند شدن هستید دنبال نظرات رقبا و افرادی که به صورت غیر مستقیم به عنوان رقیب محسوب می شوند یا هم سطح مهارت شما هستند نظر خواهی کرده و با شرایط موجود خود بسنجید و در تجربیات خود نیاز بود استفاده کنید. با سنجش میزان مهارت خود از نظر هوش و استعداد می توانید به صورت رایکان تست آی کیو را انجام دهید تا بیشتر به مهارت ذهنی خود برای افزایش مهارت خود نسبت به رقبا پی ببرید.

  • نگران نیستید انسان های درست راجع به شما چه می‌گویند

  همیشه به نظراتی که افراد درست در زندگی به شما می‌دهند، دقت کنید. افرادی مانند پدر و مادر شما، مانند استادهایی که دارید، افرادی مثل مشتری های شما و کسانی که شما را باور دارند. این گونه افراد دلسوز شما هستند و برایشان مهم است که شما به کدام سمت و سو می‌روید. به توصیه های آن ها گوش نموده و عمل کنید تا بتوانید ابتدا مسیر صحیح را پیدا نموده و در آن قدم بردارید.

  چرا ثروتمند نمی شویم؟

  • هر کاری رو که به شما گفتند انجام بده، انجام می‌دهید.

  بسیاری از اطرافیان شما هستند که صلاح شما را می‌خواهند اما صلاح شما را نمی دانند. ممکن است فردی به شما بگوید فلان کار را انجام بده، اما نداند که این کار نه تنها کمکی به شما نمی‌کند بلکه به ضرر شما نیز هست. پس هر کاری را که هر فردی که صلاح شما را می‌خواست، انجام ندهید. برای انجام هر کاری با اطلاعات بالا عمل کنید. مفهوم مهارت در هوش هیجانی یا کنترل احساسات در این مواقع به شما کمک زیادی خواهد کرد.

  •  بهانه های قشنگی می آورید

  بهانه آوردن یکی از مهم ترین و شاخص ترین اموری است که افرادی که موفق نمی‌شوند، انجام می‌دهند. برایان تریسی کتابی دارد که نام آن بهانه بی بهانه است. او در این کتاب می‌گوید بهانه آوردن عامل موفق نشدن است. هر زمان کاری را می خواهید انجام دهید، باید آن را انجام دهید. هیچ بهانه ای مورد قبول نیست. بهانه آوردن به معنی انجام ندادن و شانه خالی کردن است.

  هر وقت تصمیمی گرفتید، سعی کنید بهانه نیاورید و به هر شکل ممکن آن کار را انجام دهید. فراموش نکنید اگر می‌خواهید موفق شوید، بهانه آوردن را کنار بگذارید. کنار گذاشتن این عادت بد که همه ی ما به نوعی درگیر آن هستیم، گرچه سخت است اما اولین قدم است که باید برداریم تا بتوانیم در مسیر درست حرکت کنیم. اطرافیان خود را نگاه کنید، انسان های موفق اطراف شما به ندرت بهانه می‌آورند و افرادی که در جا می‌زنند و کاری از پیش نمی برند، همیشه بهانه های قشنگی می‌آورند.

  تغییر را از خود شروع کنید.

  زمانی که در شغل خودراحت باشید شما پیشرفت نخواهید داشت.

  من 5 سال را در یک شغل و تخصص خاص صرف کردم و آدم بسیار مسئولیت پذیری بودم و فقط به این دلیل که خوشحال بودم و حقوق خوبی داشتم. اما این مانع از رشد حرفه ای من شد، بنابراین تصمیم گرفتم که باید تغییری ایجاد کنم. اکنون دو برابر بیشتر درآمد دارم زیرا تصمیم گرفتم که نمی توانم بقیه عمرم را با یک شغل ( کارمندی) هر چند شغلی که آن را دوست دارم صرف کنم . اما خیلی ها مثل من فکر نمی کنند.

  آنها فکر می کنند که شروع یک کسب و کار بسیار خطرناک است، تغییر شغل خود به شغلی که درآمد بیشتری دارد دشوار است. اگر شما این ذهنیت را دارید، . قادر نیستید آن را تغییر دهید در شغل خود درجا خواهید زد. پس محکم بشینید و از کار فعلی خود لذت ببرید.

  اما آیا رازی را به شما بگویم؟ دقیقاً در کاری که دوست دارید انجام دهید شغلی وجود دارد که به شما دستمزد بیشتری نسبت به شغلی که اکنون دارید می دهد، و همچنین در صورت اخراج، از آن کار مشاغل بیشتری در بازار وجود دارد که می تواند جایگزین شود. برای رسیدن به پیشرفت خوب و شغل پولدار باید روی آموزش های خود کار کنید و مهارت های میان فردی خود را ارتقا دهید تا بتوانید از محدوده امن خود خارج شده و تجربه های جدید را امتحان کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۵ رای
  نمایش بیشتر
  یکساعت اول دوره زبان بدن را رایگان ببینید دوره زبان بدن و چهره شناسی

  نوشته های مشابه

  ‫6 دیدگاه ها

  1. مرسی که چنین مقاله های خوبی در اختیار ما قرار میدید استاد.

  2. به نظر من برای. ثروتمند شدن باید جسور بود و نترسید. تنها راه آموزش و کسب مهارت ثروت آفرینی است.
   منتها من توی سایت آیا بیزینس خیلی گشتم منتها نتونستم نتیجه بگیرم کدام دوره برای ثروت آفرینی مناسب است.

   1. بسته به میزان علم و سواد و تجربه در هر حوزه که ثروت آفرین است متغییر است. پیشنهاد می کنیم دوره مهارت کلیدی تجارت یا پکیج های vip مدرسه کسب و کار آیا را تهیه کنید.

  دکمه بازگشت به بالا