معرفی نویسنده

زندگینامه ترور نوآ

زندگینامه ترور نوآ : کمدین، نویسنده، تهیه کننده، فعال سیاسی، بازیگر و مجری تلویزیون است. او در حال حاضر مجری The Daily Show است، برنامه‌ای آمریکایی که در آن اخبار روزانه را به صورت طنز گزارش می‌کند.

زندگینامه ترور نوآ

او در ۲۰ فوریه‌ی سال ۱۹۸۴ در شهر یوهانسبورگِ آفریقای جنوبی به دنیا آمد و کارِ خود به عنوان یک کمدین و بازیگر را در سال ۲۰۰۲ در آفریقای جنوبی آغاز کرد. او مجریِ چندین برنامه‌ی تلویزیونی آفریقایی بود. از همچنین سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ او مجریِ برنامه‌ی شبانه‌ی Tonight with Trevor Noah بود.

او پس از موفقیتِ بین المللی که برای برنامه‌های کمدیِ استندآپش به دست آورد، در سال ۲۰۱۴ به عنوان خبرنگار بین المللی ارشد در The Daily Show شروع به کار کرد و یک سال پس از آن مجریِ این برنامه شد. اتوبیوگرافیِ او با نامِ “Born a Crime” در سال ۲۰۱۶ چاپ شده و با تعریف و تمجید های بسیاری روبه رو شد.

افتخارات ترور نوآ

نوآ برنده‌ی یک جایزه‌ی Primetime Emmy شده است. او همچنین در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ توسط مجله‌ی The Hollywood Reporter بعنوان یکی از ۳۵ آدمِ تاثیرگذارِ نیویورک شناخته شد و در سال ۲۰۱۸ مجله‌ی تایمز او را بعنوان یکی از ۱۰۰ فرد تاثیرگذار دنیا معرفی کرد.

 

نوآ در تاریخ ۲۰ فوریه‌ی سال ۱۹۸۴ درخانواده‌ی به دنیا آمد که در آن مادرش آفریقایی و پدرش سوئیسی-آلمانی بود. باردار شدنِ مادرش از یک مرد سفید پوست واقعه‌ای بود که در زمانِ پیش از آپارتاید خلاف عرف و غیرقانونی بود. به همین دلیل او در آینده نامِ اتوبیوگرافی خود را “Born a crime” (“جنایتِ به دنیا آمدنم”) گذاشت. نمونه ای از معروفترین نویسندگان مخالف دولت آپارتاید آفریقا در کتاب رمان انگیزشی بنال وطن آورده شده است.

ترور نوآ
ترور نوآ

در سال ۲۰۱۶ او در مصاحبه‌ای درمورد سختی های دوران کودکیش صحبت کرد و گفت هیچوقت فقیر بزرگ شدنش اذیتش نمی کرد، چون تمامِ اطرافیانش هم همانقدر فقیر بزرگ شده بودند.

او گفت تازه وقتی بزرگتر شد و با آدم‌هایی آشنا شد که وضع مالیِ بهتری داشتند، کم‌کم فهمید که شرایطِ زندگی‌اش عادی نبوده است.

اولین موفقیت بزرگ نوآ در سال ۲۰۰۲ بود، زمانی که در ۱۸ سالگی نقشی در سریالِ Isidingo به دست آورد.

او پس از موفقیت کوتاهش در این سریال، مدتی در برنامه‌ی رادیویی به نام Noah’s Ark بعنوان مجری کار کرد.

پس از آن وارد کار تلویزیونی شد و در برنامه‌هایی مانند The Real Gaboza، Siyadlala مجری‌گری کرد.

برنامه‌ی شبانه‌ی Tonight with Trevor Noah پروژه‌ی بعدیِ نوآ، برنامه‌ای بود که در آن افراد سرشناس سیاه پوست دعوت می شدند تا او با اعتماد به نفس دوست داشتنی و طنز مخصوص خودش با آنها مصاحبه کند.

با اینکه موفقیت قابل توجهی در زمینه‌ی تلویزیون بدست آورده بود، اما شهرت واقعی ترور نوآ زمانی آغاز شد که در برنامه های کمدی استندآپش پتانسیلِ واقعیِ هوش، ذکاوت و طنزش را به عموم نشان داد.

در سال ۲۰۱۲ نوآ از آفریقای جنوبی به آمریکا نقل مکان کرد و در آنجا به اجرای برنامه‌های کمدی استندآپ ادامه داد.

محبوبیت او تا جایی بالا رفت که باعث شد یکی از مشهورترین برنامه های خبریِ شبانه با او تماس بگیرد.

در سال ۲۰۱۴ اولین خبرها برای اضافه شدنِ ترور نوآ به برنامه‌ی خبریِ The Daily Show با مجری‌گریِ جان استوارت بر سر زبان ها افتاد و فقط چند ماه پس از آن، این برنامه اعلام کرد که نوآ قرار است بعنوان جایگزینِ جان استوارت در این برنامه مجری گری کند.

جان استوارت از سال ۱۹۹۹ مجریِ این برنامه بود و پیش از او کرگ کیلبورن در این برنامه مجری‌گری کرده بود.

هر دوی آنها مجری های بسیار محبوب و توانایی بودند و به همین دلیل برخی درمورد توانایی نوآ در ادامه دادنِ راهِ آنها شک داشتند.

اما تنها یک ماه پس از آغازِ مجری‌گریِ نوآ تمام شک ها از بین رفتند. مجری‌گریِ نوآ نه تنها بینندگان را از دست نداده بود، بلکه تعداد آنها را افزایش داد.

در سال ۲۰۱۷ نوآ قراردادِ خود با این برنامه را تا سال ۲۰۲۲ تمدید کرد.

او در مصاحبه‌ای با وال استریت ژورنال گفت:

تمامِ اینها موهبت هستند. تمامِ اینها چیزهایی هستند که من هرگز تصور هم نمیکردم و بسیار فراتر از هر چیزیست که فکر میکردم میتوانستم به دست بیاورم. و حالا که به این موهبت دست پیدا کرده‌ام، آن را با خانواده‌و هموطن هایم و اطرافیانم تقسیم میکنم.

او بارها در مصاحبه ها موفقیتش در The Daily Show را مدیونِ جان استوارت، مجریِ پیش از خود دانسته، و در این موضوع گفته است:

او هرگز به من نگفت تو باید برنامه‌ی من را ادامه دهی. بلکه به من گفت برنامه‌ی خودت را بساز. بهترین مدل از برنامه‌ی خودت را بساز.

به ما بگو چطور هستیم ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا