معرفی شخصیتمعرفی نویسنده

زندگینامه رولف دوبلی

رولف دوبلی، متولد ۱۵ جولای سال ۱۹۶۶ شهر لوزان سوئیس، یک نویسنده و تاجر سوئیسی است که با نوشتن کتاب پرفروش خود “هنر شفاف اندیشیدن” در سال ۲۰۱۱، به شهرت جهانی رسید. مجله‌ی تایمز او را “استاد معنویِ موردعلاقه‌ی آلمانی ها” نامیده است.

زندگینامه رولف دوبلی

دوبلی فارغ التحصیل رشته های فلسفه و business administration از دانشگاه سنت گالن است. او مدرک دکترای خود را در شاخه‌ای از رشته‌ی اقتصاد از همین دانشگاه دریافت کرده است. او سپس به عنوانِ مدیر ارشد مالی و مدیرعاملِ چندین شعبه‌ی SwissAir مشغول به کار شد. او همچنین در سال ۱۹۹۹ شرکت “getAbstract” را بنیانگذاری کرد.

بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۹ او در یک برنامه‌ی تلویریونی سوئیسی مجری‌گری کرده و همچنین در یک روزنامه‌ی سوئیسی به طور هفتگی مطالبی درمورد هنر شفاف اندیشیدن و اینکه مسئولیت پذیری چیست می‌نوشت. او در سال ۲۰۱۱ از getAbstract استعفا داد تا بتواند زمان بیشتری را صرف نوشتن کتابش کند.

 رولف دوبلی

رولف دوبلیعلاوه بر عقیده‌ی رولف دوبلی به اشتباه هایی که انسان ها در تصمیم های روزمره به آنها مرتکب می شوند که در “هنر شفاف اندیشیدن” به آنها پرداخته است، دوبلی همچنین بر مشکلاتِ اخبار دیدن تاکید بسیاری داشته است و در این مورد چندین سخنرانی داشته و در وب سایت خود نیز مطالبی در این مورد نوشته است.

آثار رولف دوبلی

او در سال ۲۰۰۳ اولین رمان خود با نام “سی و پنج” را به چاپ رساند و پس از آن به ترتیب کتاب های “شغل شما چیست؟” ، “بهشتی” و “من کیستم؟” نیز از او به چاپ رسیدند. ایده‌ی اصلی بسیاری از کتاب های او معنای موفقیت و نقش شانس در زندگی است.

اما موفقیت او با چاپ کتاب “هنر شفاف اندیشیدن” در سال ۲۰۱۱ آغاز شد. این کتاب به سرعت در صدر لیست پرفروش ترین کتاب های آلمان و سوئیس قرار گرفت و پس از ترجمه شدنِ آن به زبان انگلیسی همچنین در صدر لیست پرفروش ترین کتاب های انگلستان، کره‌ی جنوبی، هند، ایرلند، هنگ کنگ و سنگاپور قرار گرفت.

در سال ۲۰۲۰ دوبلی کتاب “اخبار نخوانید: دستورالعملی برای داشتن زندگی شادتر، آرام تر و عاقلانه تر” را به چاپ رساند و بدین ترتیب عقاید او در زمینه‌ی اخبار و مضرات آن به شکل یک کتاب در اختیار همگان قرار دارد.

کتاب هنر شفاف اندیشیدن از دوبلی توسط عادل فردوسی پور و جمعی از مترجمان به فارسی ترجمه شده و نسخه صوتی این کتاب نیز با صدای عادل فردوسی پور منتشر شده است.

به ما بگو چطور هستیم ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا