کتابخانه

معرفی کتاب موضوع پول نیست + دانلود خلاصه کتاب

دانلود خلاصه کتاب موضوع پول نیست.

کتاب موضوع پول نیست نوشته باب براکتور، استادی اهل کانادا بود که در زمینه مهارت بهبود فردی فعالیت می کرد. مخاطب این کتاب تمام افرادی هستند که قصد دارند یک تغییر کلی و گسترده در زندگی خود ایجاد کنند، تا بتوانند در تمامی ابعاد زندگی خود موفق عمل کنند.

ایده های ارائه شده در این کتاب به صورت آگاهانه و قوی به شما کمک می‌کند بتوانید به هر آنچه در ذهن خود دارید برسید.  کافی است الگو و روش های گفته شده در این کتاب را یادداشت کرده و در زندگی خود استفاده کنید. با مطالعه این کتاب، شما به دیدی دیگری از خود از بعد درک عمیق، معنا و عملکرد ذهنی خواهید رسید. این شناخت ها به شما کمک می‌کند نسبت به تعیین اهداف دست یافتنی هوشمندانه عمل کنید.

دانلود خلاصه کتاب موضوع پول نیست

معرفی کتاب موضوع پول نیست

داستان کتاب موضوع پول نیست. مربوط به سن 26 سالگی نویسنده کتاب است. در این سن او آنچنان تغییر حیرت آوری در زندگی خود رسیده بود که با پرسش چرا او؟ مواجه شده بود. در نگارش این کتاب با مطالعه موفقیت صدها افراد فرزانه که قدمت آنها به 500 سال می رسد به صورت موشکافانه استخراج گردیده و در متن کتاب گنجانده شده است.

این کتاب به صورت مصاحبه در قالب چگونگی به ثروت رسیدن افراد معروف دنیا نگارش شده است و با پرسش اصلی ” رمز موفقیت چیست؟” شروع شده است. در این کتاب با مفهوم کامل چگونگی استفاده از کلمات کلیدی مهم چون اهداف، پایداری و خلاقیت آشنا خواهید شد. تجربه 40 ساله آقای باب در این کتاب هر آنچیزی که در مورد کسب پول ذهنیت شما را درگیر کرده باشد، روشن خواهد کرد تا به ثروت واقعی دست یابید.

دانشی که در این کتاب جمع شده است، برای نویسنده او میلیون ها دلار درآمد ایجاد کرده است. و با این کتاب به افراد دیگر کمک کرده تا آنها نیز میلیون ها دلار به دست آوردند. نکات و روش هایی که در این کتاب گفته شده است ارتباط مستقیمی به نوع برداشت شما از نکات آموزنده آن و چگونگی استفاده و به کارگیری آن در زندگی شغلی و اجتماعی دارد.

باب پراکتور یک مربی و سخنران حرفه ای است که با ذهنیت پولی فعالیت می‌کند. کتاب موضوع پول نیست حاصل چهل سال تلاش و تجربه های تلخ و شیرین زندگی باب است.

چند سخن مفهومی از کتاب موضوع پول نیست.

 • بدون اینکه چیزی را به خطر بندازید به استقبال خطر بروید.
 • همه ما دارای ایمان و نیروی معنوی هستیم. هیچ شخصی دانش و قدرت بیشتری ندارد.
 • با مهارت مسئولیت پذیری خود همه اتفاق هایی که در زندگی من می افتد را می پذیرم.
 • آنهایی که تصمیم می گیرند تنها به اوج خواهند رسید.

 

 • سر فصل های کتاب

 1. هدف پول نیست.
 2. تناقض
 3. از سیاهی لشکر بودن در زندگی خود دور بمونید.
 4. اهداف، مقصود و بینش
 5. آشنایی با توهم مدیریت زمان
 6. الگو، اجرا و سود
 7. فروپاشی روال‌ها
 8. شتاب همزمان با آرامش
 9. با عشق زندگی واقعی داشته باشید.

 

 

 

 

بخشی از کتاب موضوع پول نیست.

کتابی هست که برای من خیلی اهمیت دارد، کتابی که از سال ۱۹۶۱ که برای اولین بار به دستم رسید تا حالا، آنرا بارها و بارها خوانده‌ام. کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل، یکی از پیشگامان واقعی در زمینه‌ی کاری من. چه چیز این کتاب مهم است؟ اینکه هیل انواع موضوعات مختلف، داستان، مثال و تمرین را حلاجی کرده و شرح و بسط داده – ولی مستقیماً اشاره‌ای به پول نکرده است.

این نکته در کتابی که موضوعش «ثروتمند شدن» است عجیب به‌ نظر می‌آید. ولی فقط این کتاب نیست: کتابی هست به‌ نام شما نیز می‌توانید دولتمند باشید، اثر رابرت راسل. نویسنده‌ی بزرگ دیگری که او نیز، کار زیادی با پول ندارد. امیدوارم منظورم را متوجه شده باشید: یکی از کلیدهای تولید ثروت این است که دریابید پول، هدف نیست. بگذارید تکرارش کنم تا اثرش بیشتر شود: پول، هدف نیست.

آنچه این نویسندگان سعی در تبیین آن داشته‌اند این است که تولید ثروت، ارتباط بسیار اندکی با تمرکز بر پول دارد. در واقع در کتاب موضوع پول نیست با ذهن شما، رفتار شما و طرز فکر شما مرتبط است.

ظاهراً بسیار ساده است ولی بیشتر مردم آن را درک نمی‌کنند، با اینکه مثل روز، روشن است. فکرش را بکنید: وقتی به ثروتمندانه زندگی کردن می‌اندیشید، چه چیزی به ذهن شما می‌آید؟ خانه‌ای در جزیره‌ای استوایی؟ هواپیمای شخصی؟ انجام هر کاری که دوست دارید و هر وقت که دوست دارید؟ شاید هم تمامی آن‌ها و حتی بیشتر؟

 

به ما بگو چطور هستیم ؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۰ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا