مقالات بازاریابی و برندینگمقالات مدیریت و رهبریمقالات مهارت های فردی

5 راه جذب موفقیت در زندگی از زبان گری وی

گری وینر چاک که در جهان با نام گری وی شناخته می‌شود، در سال 1975 در بلاروس به دنیا آمد و والدینش طی مبادله ای که شوروی سابق یهودیان روسیه را به آمریکا منتقل نمود به این کشور مهاجرت نمودند. این اتفاق یکی از شانس های بزرگی بود که به گری روی آورد و به نوعی زندگی او را متحول ساخت.

۵ راه جذب موفقیت در زندگی از زبان گری وی

گری هم اکنون یکی از موفق‌ترین سخنرانان انگیزشی، نویسندگان و سرمایه گذاران آمریکایی است که به عنوان یک سرمایه گذار موفق در شرکت‌هایی همچون فیس بوک، توئیتر، اوبر و تامبلر فعالیت دارد. او همچنین صاحب کمپانی های وینر اکس و وینر مدیا است که در زمینه های ارتباطات و تبلیغات در سراسر جهان فعالیت گسترده ای دارند. در ادامه مطلب ” 6 راه جذب موفقیت در زندگی از زبان گری وی “ با مدرسه کسب و کار آیا همراه باشید.

گری وی که هم اکنون به شهرت جهانی دست یافته و به عنوان یکی از موفق‌ترین افراد جهان نیز شناخته می‌شود، کتاب های متعددی به رشته تحریر درآورده که به عقیده بسیاری می‌تواند زندگی شما را متحول سازد. بسیاری از بزرگان حوزه موفقیت در جهان او را یک دیوانه موفق می‌نامند. او بسیار رک است و هرچه دوست دارد به زبان می‌آورد. خیلی‌ها او را به بد دهنی متهم می‌کنند، اما او می‌گوید این خود واقعی من است. من نمی توانم به خاطر اینکه بعضی‌ها از لحن من خوششان نمی‌آید خودم را تغییر دهم. اگر تغییر کنم دیگر گری وی نیستم. او معتقد است 10 راز وجود دارد که می‌تواند باعث موفقیت اکثر مردم جهان در زندگی شان شود. این 6 راز موفقیت به شرح زیر هستند:

3 قانون مهم گری وی از 5 راه جذب موفقیت در زندگی

 

گری وی می‌گوید من بر اساس 3 قانون زندگی می‌کنم و آن سه قانون به شرح زیر است:

 1. با علاقه و اشتیاق بالا زندگی کنید.
 2. عاشق خانواده خود باشید و به آنها عشق بورزید.
 3. تا می‌توانید سخت کار کنید.

5 راه جذب موفقیت در زندگی

گری وی در توضیح این مطالب می‌گوید: اگر دقت کرده باشید من از اینترنت، شبکه های اجتماعی و مباحث مربوط به تکنولوژی صحبتی نکردم، با اینکه عمده موفقیتم را از این کانال‌ها بدست آورده‌ام. علت این موضوع این است که من موفقیت را با داشتن کسب و کار موفق یا ثروت بالا نمی‌سنجم و معتقدم میزان رضایت من از زندگی است که موفقیت من را نشان می‌دهد..

علاقه های شخصی خود را دنبال کنید

تا زمانی که برای فرد دیگری کار می‌کنید، هیچ گاه به خودتان اجازه نمی‌دهید که فرصت بروز داشته باشید و با علایق خود زندگی کنید. گری وی می‌گوید: من هیچ گاه به شما نمی‌گویم ناگهان از کاری که دارید استعفا دهید. توصیه من این است که آرام آرام برای ترک کار خود برنامه ریزی کنید. از نظر من زندگی بسیار کوتاه است که شما بخواهید برای دیگران فعالیت کنید و کاری که علاقه ندارید را انجام دهید. شما باید کاری که علاقه دارید را برای خودتان و خانواده‌تان انجام دهید.

یک برند شخصی داشته باشید

همه ما باید به فکر داشتن یک برند شخصی باشیم. ما باید هر روز که از خواب بیدار می‌شویم، کاری را که به آن علاقه داریم برای پیشرفت خودمان انجام دهیم و در واقع به خودمان خدمت کنیم. از نظر من مهارت‌ها ارزان هستند و می‌توان به راحتی آن‌ها را فرا گرفت، در صورتی که علاقه و اشتیاق قیمتی ندارد. گری اضافه می‌کند، اگر شما کاری را که علاقه دارید انجام دهید، بهتر از هر کسی می‌توانید آن را انجام دهید و این می‌تواند راز موفقیت شما در زندگی باشد. از زمانی که اینترنت ظهور نموده است این امکان بیش از پیش فراهم شده است که شما به آنچه علاقه دارید میدان بدهید، پس این کار را انجام دهید.

6 راه جذب موفقیت در زندگی از زبان گری وی

صداقت را فراموش نکنید

این جمله را به یاد داشته باشید، فرصت‌ها از صداقت ایجاد می‌گردند. در هر کسب و کاری فعالیت می‌کنید، به مخاطبان خود حقیقت را بگوئید. طبیعتا مخاطبان شما به دنبال چیزی که می‌خواستند هستند، اما زمانی که از شما صداقت ببینند، نسبت به شما اطمینان پیدا می کنند و این راز موفقیت شما است. آنها بسیار راحت تر از شما خرید می‌کنند.

سخت کوشی بسیار اهمیت دارد

گری وی می‌گوید، من بارها و بارها گفته‌ام که شما باید علاقه ای که در زندگی دارید را به کسب و کار خود تبدیل کنید. در این راه ابزارهایی وجود دارند که می‌توانید برای رشد دادن به کسب و کار خود از آنها استفاده کنید. یکی از مهم ترین آنها ابزارهای آنلاین هستند. اگر اجازه بدهید تا فردی که اشتیاق کمتری نسبت به شما دارد و رقیب شما است، سخت تر از شما کار کند، شما قطعا شکست خواهید خورد. اگر می‌خواهید بر روی برند شخصی خود کار کنید و با سرعت بالا به سوی موفقیت قدم بردارید باید آن‌قدر پای کامپیوتر کار کنید تا چشمانتان به رنگ خون در بیاید.

صبور باشید تا به موفقیت برسید، عجله کار شیطان است

صبر داشتن در کسب و کار یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مواردی است که شما باید مد نظر داشته باشید. گری وی می‌گوید، اگر من مشاوره کسب و کار کسی را به عهده بگیرم و او قبل از اینکه کسب و کارش یک ساله شود، با من تماس بگیرد و از این موضوع شکایت کند که سودی بدست نیاورده یا پولی که سرمایه گذاری کرده برنگشته است، مشخص است که نه به حرف های من گوش داده و نه می‌تواند با این روند موفق شود.

برای رسیدن به درجه بالای  صبر نیاز به مهارت بالای هوش هیجانی است که می توانید با انجام تست آی کیو پی به مهارت خود در کنترل احساسات خود و دیگران ببرید.

آنچه من به آن اعتقاد دارم این است که شما می‌توانید پول بسیاری در کسب و کار خود بدست بیاورید اما یک شبه نمی‌توانید به این موفقیت دست پیدا کنید. بسیاری از مردم جهان معتقدند، من به کاری که می‌کنم اعتقاد دارم، اشتیاق دارم و تلاش لازم را هم انجام می‌دهم پس چرا باید صبر داشته باشم. توصیه من به این افراد این است: صبر رمز موفقیت است و اگر صبر نداشته باشید، قطعا موفق نمی‌شوید. هر چه در راه رسیدن به موفقیت بیشتر عجله داشته باشید، برای خود افق کوچک تری در نظر خواهید گرفت و این موضوع سد راه موفقیت شما خواهد بود.

16 فرد سمی که برای جذب موفقیت در زندگی باید از زندگی خود حذف کنید.

 1. افرادی که دنبال سلطه جویی هستند.
 2. افرادی که همیشه عصبانی هستند.
 3. افرادی مه کار آنها فقط تمسخر دیگران است.
 4. افرادی که اعمال و رفتارهای آنها گنگ و مبهم است.
 5. افرادی که ادعا می کنند همه چیز بلد هستند.
 6. افرادی که حس نزاد پرستی دارند.
 7. افرادی که نسبت به موفقیت دیگران بخیل و حسود هستند.
 8. افراد بدبین و منفی باف
 9. افرادی که هیچ احساسی ندارند.
 10. افرادی که زیاد وراجی می کنند.
 11. آدم هایی که خودشیفتگی بالایی دارند.
 12. آدم هایی که گیج و گنگ هستند.
 13. افرادی که فرصت طلب بوده و منتظر ضربه زدن به شما هستند.
 14. افرادی که اهل غیبت هستند.
 15. افرادی که دمدمی مزاج بوده و هر بار نظرشون عوض می شود.
 16. اشخاصی که فضول بوده و عادت دارند در کار دیگران دخالت کنند.

 

به ما بگو چطور هستیم ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا