کتابخانه

معرفی کتاب اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED

 • معرفی کتاب اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED نوشته کریس اندرسون

  یکی از کتاب های پر فروش نیویورک تایمز در سال 2016 است، که توسط کریس اندرسون مدیر عامل تد نوشته شد. از کتاب اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED به عنوان یک دستورالعمل جدید برای قرن 21 در حوزه ارتباطات نامبرده می شود. چرا که اندرسون به عنوان یکی از بزرگان سخنوری در این کتاب روش و اصول سخنرانی و فن بیان تا تاثیر گذاری در مخاطبان را در اختیار شما قرار می‌دهد. از ارتباط مدرس با مدرس، والدین با فرزندان، دانشجویان با اساتید و برندینگ همگی در این کتاب ارزشمند مورد بررسی قرار گرفته است.

  گزیده ای از متن کتاب اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED

  بیایید چند لحظه‌ای به کلمه ساختار بیندیشیم. بسیار اهمیت دارد. سخنرانی‌های مختلف ممکن است ساختارها‌ی متفاوتی داشته باشند که به خط سیر مرکزی مرتبط است. یک سخنران ممکن است ابتدا با مشکلی که خودش درگیر آن بوده سخنرانی را آغاز کند و بعد آن مسئله را با بیان داستانی روشن سازد. سپس ممکن است در مرحله‌ی بعد تلاش‌هایی را که در طول تاریخ برای حل این مسئله انجام شده بیان کند و یکی دو مثال بیاورد که با شکست مواجه شده‌اند. این سخنرانی می‌تواند با ارائه‌ی راه حل پیشنهادی سخنران ادامه پیدا کند که معمولا مدرک و سند جدیدی هم می‌آورد که از این ایده حمایت می‌کند. سپس‌، ممکن است سخنران سه تا از پیامد‌های این ایده را در آینده بیان کند و سخنرانی را به پایان برساند.

  می‌توانید ساختار این سخنرانی را به مثابه‌ی یک درخت مجسم کنید. یک خط سیر مرکزی مانند تنه‌ی درخت که به صورت عمودی رشد می‌کند و شاخه‌هایی که به آن متصل‌اند و هر یک از آن‌ها داستان اصلی را بسط می‌دهند‌، یک شاخه در پایین درخت به عنوان مقدمه‌ی داستان به شمار می‌آید؛ دو شاخه درست در بالای آن مربوط به مثال‌هایی است که با شکست مواجه شده‌اند؛ یکی به عنوان راه‌حل و مدارک و شواهد جدید؛ و سه تا در بالای درخت مربوط به پیامد‌های این ایده در آینده هستند.

  یک نوع سخنرانی دیگر هم ممکن است به آسانی ارائه شود. پنج بخش این سخنرانی با یک زمینه‌ی مشترک یکی پس از دیگری بیان می‌شوند که ابتدای کار و پایان کار مربوط به پروژه‌ای است که در حال حاضر سخنران دارد بر روی آن کار می‌کند. در آن ساختار‌، می‌توانید خط سیر داستان را مثل حلقه‌ای در نظر بگیرید که پنج بخش مختلف را به هم مرتبط می‌سازد که هر کدام یکی از بخش‌های کار هستند.

  ثبت نام در دوره هوش هیجانی دکتر یحیی علوی

  لیست سرفصل های کتاب

  1. فنون سخنوری
  2. خلاقیت
  3. تله های رایج
  4. خط سیر
  5. یخ شکنی
  6. 5 ابزار مهم سخنرانی
  7. داستان سرایی
  8. توضیح دادن
  9. متقاعد سازی
  10. نمایش دادن
  11. آماده نمودن ابزارهای سخنرانی
  12. سبک شناسی شما
  13. تمرین
  14. تنظیم شروع و پایان
  15. روی صحنه
  16. مدل لباس پوشیدن
  17. کنترل استرس
  18. آشنایی با تجهیزات سخنرانی
  19. صدا و زبان بدن
  20. سخنرانی خلاقانه
  21. تجاربی از TED
  22. انقلاب سخنرانی با نگرش میان رشته ای
  23. خلق آینده
  24. پیوست

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  نمایش بیشتر
  یکساعت اول دوره زبان بدن را رایگان ببینید دوره زبان بدن و چهره شناسی

  نوشته های مشابه

  دکمه بازگشت به بالا