کتابخانه

معرفی کتاب پدر پولدار پدر فقیر

معرفی کتاب پدر پولدار پدر فقیر نوشته رابرت کیوساکی

کتاب پدر پولدار پدر فقیر داستان موازی با چاشنی آموزش مدیریت مالی می باشد که این کتاب را به یکی از کتاب های الهام بخش در حوزه مدیریت مالی تبدیل کرده است. این کتاب در سال 1997 نوشته شد و توانست سالیان زیادی به عنوان کتاب پر فروش در دنیا توسط سایت آمازون به فروش برسد.

داستان کتاب پدر پولدار پدر فقیر

موضوع داستان با محوریت یک پدر فقیر و یک پدر ثروتمند است. جدا از آن پدر فقیر دارای دانش و اطلاعات بالا بوده ولی پدر پولدار تحصیلاتی نداشته و صرفا باهوش و زرنگ است. با توجه به داستان هایی که در در این دو محور در کتاب آورده شده است دید و تفکر افراد پولدار و ذهنیت افراد فقیر نسبت به زندگی  را مورد سنجش قرار می دهد.

آشنایی با روش های تجارت پر سود و چگونگی مدیریت مالی و به کار گیری ثروت در راه درست از موضوعات بحث شده در این کتاب است. هدف این است بتوانید با شناسایی و سرمایه گذاری در فرصت های زیادی در طول زندگی برای همه افراد به وجود می آید بتوانند درک کرده و ثروت آفرینی کنند. در مقاله ۷ تفاوت رفتاری افراد پولدار و فقیر شما می توانید درک بهتری از مفهوم کتاب داشته باشید.

سرفصل های کتاب پدر پولدار پدر فقیر

 • مقدمه
  فصل 1: پدر پولدار، پدر بی‌پول به روایت رابرت کیوساکی
  فصل 2: درس اول: پولدار‌ها برای پول کار نمی‌کنند
  فصل 3: درس دوم: چرا به تدریس در امور مالی می‌پردازیم؟
  فصل 4: درس سوم: برای شغل خودتان اهمیت قایل شوید
  فصل 5: درس چهارم: تاریخچه‌ی مالیات و قدرت شرکت‌ها
  فصل 6: درس پنجم: پول‌دار‌ها پول می‌سازند
  فصل 7: درس ششم: کار کنید تا یاد‌ بگیرید، برای پول کار نکنید
  فصل 8: غلبه بر موانع پیروزی
  فصل 9: شروع کار
  فصل 10: باز هم بیشتر می‌خواهید بدانید؟ این کارها را انجام دهید
  فصل یازدهم: چطور با 7000 دلار هزینه‌ی تحصیل فرزندتان را بپردازید؟

رابرت کیوساکی

درباره رابرت کیوساکی

یک دورگه ژاپنی – آمریکاییی است که در هاوایی متولد و بزرگ شد. پدر او ریس اداره آموزش و پروزش شهر هاوایی و مادرش مدرس سرشناس بود. وی پس از به پایان رساندن دوران دانشگاه وارد نیروی دریایی ارتش شد و عازم تایوان شد.

وی به دلیل علاقه تدریس که از پدر و مادر خود به ارث برده بود آموزشگاه تجارت و سرمایه گذاری راه اندازی کرد و مشغول فعالیت شد. وی معتقد است مردم هیچگاه فکر نمی کنند که چگونه به جای اینکه آنها برای پول کار کنند بتواند اجازه دهند پول برای آنها کار کند.

ولی در حوزه املاک و سرمایه گذار نیر فعالیت داشت. اما آموزش هایی که در مدرسه وی تدریس می شد با هدف عشق و استقامت است. مشاور و افرادی که به عنوان دوست و کمک به وی کمک میکردند افرادی مثل اگ مندینو، زیگ زیگلار و آنتونی رابینز بودند.

رابرت کلاس‌هایی دارد که از ۱ ساعت تا ۳ روز طول می‌کشند و در آن‌ها به مردم دربارهٔ رموز ثروتمند شدن آموزش می‌دهد. سوژهٔ کلاس‌های او شامل: «سرمایه‌گذاری با بالاترین بهره و کمترین ریسک»، «چگونه به فرزندانمان آموزش دهیم پولدار شوند» و «تأسیس شرکت‌ها و واگذاری آن‌ها» می‌شود.

پیام اصلی رابرت در کلاس‌هایش این است که: «نبوغ مالی را که در وجودتان خوابیده‌است، بیدار کنید. این نبوغ و استعداد آماده سر برآوردن است.»[

به ما بگو چطور هستیم ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا