معرفی دانشگاه

معرفی مدرسه کسب و کار اینسید

 • مدرسه کسب و کار اینسید فرانسه (insead business school) دومین آکادمی برتر کسب‌وکار اروپا و برترین مرکز آموزش رهبری جهان است. (کلمه اینسید مخفف حروف اول انستیتو اروپایی مدیریت اجرایی است)

  این مدرسه در سال ۱۹۵۷، با سرمایه‌گذاری ژرژ دوریو در بخش فاونتین‌بلو در پاریس فرانسه تأسیس شد. مرکز بازرگانی پاریس، اصلی ترین حامی شروع به کار این مرکز تحصیلی بود. اولین دوره‌ی MBA این دانشگاه در سال ۱۹۵۹ ارائه شد.

  اینسید در سال ۱۹۸۰، مرکز اروپایی-آسیایی خود را افتتاح کرد و در سال ۲۰۰۰ شعبه‌ی رسمی آسیا را در کشور سنگاپور معرفی کرد. یک سال بعد، دانشکده‌ی مدیریت وارتون همکاری خود را با این اینسید شروع کرد و اولین دوره تبادل دانشجو بین این دو مرکز انجام شد.  در سال ۲۰۰۷، شعبه‌ی مرکزی اینسید در ابوظبی با تمرکز بیشتر بر تحصیلات پژوهشی و اجرایی افتتاح شد و هم‌زمان، مدرک MBA دوگانه‌ی  را در دانشگاه سینگوای چین ارائه داد. در سال ۲۰۱۵ مرکز توسعه‌ی رهبری اینسید نیز در سنگاپور شروع به کار کرد.

  شعار مدرسه کسب و کار اینسید (مدرسه‌ای برای تمام دنیا) است.

  برنامه‌های اصلی مدرسه کسب و کار اینسید شامل مدیریت ارشد اداری دوره MBA ، مدیریت اجرایی EMBA، کارشناسی ارشد مالی، دکترای مدیریت کسب و کار DBA و طیف وسیعی از رشته‌های اجرایی است. مدرسه کسب و کار اینسید همیشه در فهرست برترین آکادمی‌های آموزش عالی مدیریت قرار داشته و در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، در رده‌بندی فاینانشال تایمز، در رده‌ی اول قرار گرفته است.

  مدرسه کسب و کار اینسید

  دوره های آموزشی مدرسه کسب و کار اینسید

  دوره‌های MBA

  دانشجویان دوره‌های MBA می‌توانند در کلاس‌های هر یک از شعب اروپا و آسیا که مایل هستند شرکت کنند. دروس ارائه‌شده تمامی شعبه‌ها یکسان هستند و اکثر اساتید نیز در همه‌ی مراکز تدریس می‌کنند.

  ثبت نام در دوره هوش هیجانی دکتر یحیی علوی

  دوره‌ی MBA مدرسه اینسید در اصل ۱۰ ماهه است، ولی برای دانشجویانی که متمایل به شرکت در دوره‌های کارآموزی هستند، تابستان‌ها دوره‌ی پیشرفته‌ی کارورزی ۲ ماهه‌ای نیز برگزار می‌شود. در این سیستم آموزشی، دروس اصلی برپایه‌ی مدیریت سنتی برنامه‌ریزی‌ شده که شامل دروس زیر است:

  امور مالی، اقتصاد، رفتار سازمانی ، حسابداری، اخلاق، بازاریابی، آمار، مدیریت عملیات، تجزیه و تحلیل سیاسی بین المللی، مدیریت زنجیره تامین، رهبری و استراتژی شرکت.

   

  مدرسه کسب و کار اینسید

  دوره‌های MBA اجرایی

  دانشگاه اینسید ، برای دوره‌های مدیریت اجرایی دو برنامه را پیشنهاد می‌کند: برنامه‌ی اول، مدیریت اجرایی جهانی (GEMBA) است که برای ۱۴ تا ۱۷ ماه برنامه‌ریزی‌ شده است و دانشجویان به‌صورت متوالی هر ۴ تا ۶ هفته در یکی از کمپ‌های فرانسه، سنگاپور و ابوظبی آموزش می‌بینند. برنامه‌ی دوم، TIEMBA است که به‌صورت مشارکتی، بین شعب مدرسه اینسید در سنگاپور و دانشگاه سینگوای پکن برگزار می‌شود. هر دو برنامه GEMBA و TIEMBA، شامل برنامه‌های مربیگری گروهی، ارزیابی ۳۶۰ درجه و فعالیت‌های تیمی هستند که برای توسعه سبک رهبری طراحی‌ شده است.

  دوره‌های آنلاین

  دوره‌های آنلاین مدرسه کسب و کار اینسید، در سال ۲۰۱۴ به‌عنوان بهترین دوره‌های آموزش مجازی جهان معرفی شدند. هرسال بیش از ۲۰۰۰ شرکت بین‌المللی با اینسید در دوره‌های آنلاین همکاری می‌کنند و از سال ۲۰۱۴ تاکنون، بیش از ۱۸ هزار نفر در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند. برخی از این دوره‌ها عبارت‌اند از: مدیریت عمومی، اداره‌ی شرکت‌ها، رهبری، نوآوری‌های دیجیتال، استراتژی، امور مالی، بازاریابی و فروش ، تحقیق و توسعه و مدیریت عملیات، کارآفرینی و دوره‌های جدید: رهبری برتر در عصر دیجیتال، ارزش‌آفرینی در کسب‌وکار، راه‌حل استراتژیک اختلال‌های دیجیتال.

  کارشناسی ارشد رهبری و مشاوره برای تغییر

  کارشناسی ارشد رهبری و مشاوره برای تغییر، دوره‌ای اختصاصی است که با ترکیب آموزش‌های تجاری و طیف وسیعی از رشته‌های روان‌شناختی، به دانشجویان کمک می‌کند نقش خود را در سازمان‌ها، توسعه‌ی فردی و سازمانی و مدیریت تغییر درک کنند.

  کارشناسی ارشد امور مالی (MFin)

  در دوره‌ی کارشناسی ارشد امور مالی، تمرکز آموزشی بر مهارت‌های مالی و حسابداری، تفکرات مدیریتی و دیدگاه‌های رهبری است. این دوره‌ها به‌صورت نیمه‌متمرکز و در طول ۲۰ ماه برگزار می‌شوند تا شرکت‌کنندگان بتوانند در کنار تحصیل، شغل خود را نیز ادامه دهند.

  دوره های اجرایی

  این دوره‌ها هم برای اشخاص و هم برای شرکت‌ها تشکیل می‌شوند و آموزش‌ها علاوه بر کمپ‌های آسیا، اروپا و خاورمیانه، در مؤسسات و دانشگاه‌های شرکتی هم ادامه پیدا می‌کند. شرکت‌کنندگان این دوره‌ها معمولاً از مدیران ارشد و رده‌بالای شرکت‌ها هستند که در صنعت خود به تجربه و مهارت کافی رسیده‌اند و می‌خواهند راهبردها و استراتژی‌های تخصصی را بیاموزند. در سال ۲۰۰۸ بیش از ۱۲ هزار مدیر اجرایی از بیش از ۱۲۵ کشور جهان در دوره‌های آموزشی اجرایی دانشگاه اینسید شرکت کرده‌اند.

  در سال ۲۰۱۱، دانشگاه اینسید گواهینامه‌ی مدیریت اجرایی جهانی را به مدارج خود اضافه کرد که به افرادی اهدا می‌شود که در یک دوره‌ی ۴ ساله، حداقل ۳ دوره اجرایی را در زمینه‌های مدیریت و رهبری جهانی گذرانده باشند.

  نوآوری در آموزش

  مدرسه کسب و کار اینسید تاکنون تحقیقات و مطالعات زیادی برای یافتن و معرفی شیوه‌های جدید نوآورانه‌ی آموزش انجام داده است و در حال حاضر بسیاری از مؤسسات و آکادمی‌های اروپا، از این دستاوردها استفاده می‌کنند:

  مرکز آموزش‌های پیشرفته‌ی تکنولوژی (INSEAD CALT):

  فعالیت این مرکز بیشتر شامل پروژه‌های تحقیقاتی در زمینه روش‌های شبیه‌سازی کسب‌وکار یا انجمن‌های یادگیری است که توسط کمیسیون اروپا حمایت مالی می‌شود.

  مرکز نوآوری‌های آموزشی اینسید:

  فعالیت این مرکز بیشتر در حوزه‌ی مدیریت نوآوری در طراحی و انتشار برنامه‌های مدرن آموزش کسب‌وکار است. به‌عنوان‌ مثال Second Life، یکی از محبوب‌ترین ابزارهای مجازی آموزشی است که توسط این مرکز طراحی و عرضه شد.

  INSEAD eLab:

  در این مرکز، سرمایه‌گذاران تکنولوژی، محققان، متخصصین و دانشجویان علاقه‌مند به تحلیل کلان‌داده و آنالیز داده در کنار هم جمع می‌شوند و روی راه‌حل‌های کسب‌وکار، تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، ابزارها، چارچوب‌ها و بینش‌هایی کار می‌کنند که می‌تواند به دانشگاهیان و کارشناسان کمک کند تا از فرصت‌های گسترده‌ای که دنیای داده‌ها ایجاد می‌کند، استفاده کنند.

  متخصصان این مرکز عبارت‌اند از: محققان ارشد زمینه‌های بازاریابی، اقتصاد، عملیات و مالیه، مهندسان و دانشمندان علوم داده و استادان سایر مؤسسات دانشگاهی. این مرکز همچنین یکی از پیشروترین عرضه‌کنندگان سیستم‌های پیشرفته تجزیه‌وتحلیل داده‌ها و توسعه‌دهندگان پلتفرم‌های کاربردی دیتا به شمار می‌رود.

  مدرسه کسب و کار اینسید

  پذیرش در مدرسه کسب و کار اینسید

  مرحله‌ی یک: 

  پر کردن فرم درخواست آنلاین در سایت دانشگاه و ضمیمه کردن مدارک ضروری:اطلاعات شخصی، اطلاعات تماس و اطلاعات شغلی اطلاعات تحصیلی، مدارک تحصیلی و کلیه‌ی نمرات دانشگاهی و مدارج عالی ( به‌علاوه‌ی اسکن فرم ترجمه‌شده‌ی مدارک) رزومه‌ی کاری شامل کلیه‌ی مشاغل پیشین متقاضی و تجارب حرفه‌ای، به همراه تاریخ دقیق هر کدام و تأییدیه از محل کار (اسکن نامه‌های اداری مشاغل) اطلاعات کلیه‌ی دوره‌های تجربی غیر آکادمیک (به‌علاوه‌ی اسکن مدارک رسمی ترجمه‌شده‌ی مدرک این دوره‌ها) نمره‌ی آزمون زبان IELTS ،TOEFL یا PTE نمره‌ی آزمون مدیریت GMAT یا GRE ۲ یا ۳ توصیه‌نامه (ترجمه‌شده به زبان انگلیسی) پاسخ به پرسش‌های خاص دانشگاه در قالب ۲ مقاله

  مرحله‌ی دو:

  مصاحبه : درصورتی‌که مدارک مرحله‌ی قبل به تأیید کمیته‌ی پذیرش برسد و متقاضی واجد شرایط لازم شناخته شود.

  مرحله‌ی سه : 

  مصاحبه با فارغ‌التحصیلان دانشگاه اینسید.

  اینسید در یک نگاه

  ثبت‌نام سالانه: ۱۳۰۰ دانشجوی دوره‌های تمام‌وقت و بیش از ۸۰۰۰ دانشجوی دوره‌های اجرایی متوسط نمره‌ی آزمون GMAT دانشجویان: ۷۰۰ متوسط شهریه‌ی سالیانه تحصیلات: ۶۸.۷۴۰ دلار درصد اشتغال فارغ‌التحصیلان: ۹۰ درصد درصد دانشجویان بین‌المللی: ۹۵ درصد

  اینسید در رده‌بندی‌های جهانی

  رتبه‌ی MBA جهانی از نگاه فاینانشال تایمز در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷: رده‌ی اول رتبه‌ی MBA اجرایی در همین رده‌بندی: ۷ رتبه‌ی MBA در رده‌بندی بیزنس اینسایدر: ۱۸ رتبه‌ی MBA در رده‌بندی اکونومیست: ۱۳ رتبه‌ی MBA در رده‌بندی QS: رده‌ی ۳ به‌علاوه در سال ۲۰۱۶، برنامه MBA دانشگاه اینسید از طرف نشریه Corporate Knights، به لحاظ تأثیر اجتماعی جهانی و محیطی، به‌عنوان پنجمین آکادمی برتر دنیا شناخته شد.

  نگاه کلی به

  دوره های موجود در دانشگاه

  اسم مقطع شهریه (USD)
  Master in Business Administration Masters 94830.00
  PhD in Management PhD 0.00
  Executive Master in Finance Masters
  Global Executive MBA (GEMBA) Masters 111180.00

  شهریه در دانشگاه

  مقطع طول دوره شهریه به دلار آمریکا
  MBA 10 – 14 ماه 103687.68
  MIM 1.5 سال 35220.0

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  نمایش بیشتر
  یکساعت اول دوره زبان بدن را رایگان ببینید دوره زبان بدن و چهره شناسی

  نوشته های مشابه

  یک دیدگاه

  1. کارشناسی ارشد رهبری و مشاوره برای تغییر

   برای شرکت در این دوره نیاز به راهنمایی دارم

  دکمه بازگشت به بالا