کتابخانه

معرفی کتاب نترسید انجام دهید

screw it let's do it

معرفی کتاب نترسید انجام دهید نوشته ریچارد برانسون

این کتاب شامل آموزش مهارت هایی است که با هدف بهبود زندگی شخصی و شغلی شما برای رسیدن به موفقیت های بزرگ نگاشته شده است.

کتاب نترسید انجام دهید به صورت داستان وار به شما کمک می‌کند انگیزه لازم برای شروع هر کاری ایجاد کنید و از اجرای آن نترسید. تمامی افراد موفق هر ایده و کاری را شروع کردند برای آن سرمایه گذاشته و از شکست خوردن و باختن نترسیده اند. اما برای موفقیت در هر کاری باید اصول و قواعد آن را بدانید.

در فصل اول به شما باورهایی پیشنهاد می شود که باید آن را بپذیرید. باید در زندگی و شغل خود هدف داشته باشید. زندگی خود را غنی کرده و هرگز در مقابل مشکلات تسلیم نشوید.باید به خودتان ایمان داشته باشید و آنقدر سعی کنید و مسئولیت پذیری خود را بالا ببرید، تا بتوانید به خواسته خود حتی اگر با کمک دیگران برسید.

در بخش دوم به روش های ایجاد خوشی در زندگی خواهد پرداخت. در این فصل شما باید سعی کنید پول به دست آورده و از پول کسب شده خوشی ایجاد کنید. یاد می گیرید وقت خود را تلف نکنید. دید مثبت اندیشی را سر لوحه کارها قرار داده و سعی کنید اگر در شغل و کاری خوش نمی گذرد آن را تغییر داده و به خوشی برسانید.

در بخش سوم شما باید مهارت سنجش ریسک و حل مسئله را داشته باشید. رویاهای خود را دنبال کنید و به قولی که به خودتان می دهید عمل کنید. به زندگی و پیشرفت دیگران غبطه نخورید، سعی کنید با داشته های خود هدف های بزرگ ایجاد کنید.

در بخشی دیگر در مورد به چالش کشیدن خودتان بحث می‌کند. باید دنبال چیزهای نو باشید. بلند پروازی را فراموش نکنید. در کار و هدف خود کوشا باشید و از آن نترسید. وقتی بخواهید شنا یاد بگیری باید عمق کم را رها کرده و جرات شنا در عمق زیاد را داشته باشید.

برای دانلود و مشاهده خلاصه کتاب اینجا را کلیک کنید.

خلاصه ای از کتاب نترسید انجام دهید

بهترین درسی که در زندگی‌ام آموختم این بود که دست به کار شوم و کاری انجام دهم.
اگر در شروع به انتها فکر کنید، اگر به همه مایل‌هایی که می‌خواهید طی کنید بیندیشید و اگر به همه خطراتی که ممکن است با آن‌ها روبه‌رو شوید نظر کنید، ممکن است هرگز قدم اول را بر ندارید. در زندگی اگر برای رسیدن به هر آنچه که می‌خواهید تلاش لازم را نکنید، هرگز به هدفتان نخواهید رسید.
قدم اول را بردارید و چالش‌های فراوان پیش روی خواهید داشت. ممکن است با موانعی روبه‌رو شوید، اما در نهایت موفق می‌شوید.
اولین‌بار روز جهانی کتابِ سال 2006 از من خواسته شد کتاب نترسید، انجام دهید را به رشته تحریر درآورم. هدف این بود که مطالبی دوست‌داشتنی و الهام‌بخش برای علاقه‌مندان کتاب بنویسم تا آن‌ها به خواندن کتاب‌های بیشتر تشویق شوند.
چاپ اول این کتاب کم‌حجم بیش از حد انتظار من فروش کرد و در اقصی نقاط جهان به فروش رفت. این کتاب مقام اول فروش را در کشور افریقای جنوبی به دست آورد و در استرالیا در شمار کتاب‌‌های برتر سال قرار گرفت. از استقبالی که از این کتاب شد در پوست نمی‌گنجیدم. خیلی‌ها برایم نامه نوشتند و یادآور شدند این کتاب به آن‌ها الهام بخشیده و تشویقشان کرده است. در ضمن به این نتیجه رسیدم فقط خوانندگان نوظهور، که در واقع کتاب برای آن‌ها نوشته شده، از خواندن آن لذت نبردند.
یک‌ سال بعد از من خواستند ویراست دوم کتاب را به چاپ برسانم و مطالبی به آن اضافه کنم تا جمع بیشتری از‌ آن بهره ببرند. در ویراست جدید تمام درس‌های اولیه من در زندگی همراه با مطالب جدیدی که به آینده نگاه داشت به چاپ رسید.
در هر مرحله از نگارش کتاب بی‌آن‌که عمد و قصدی در کار باشد، درس‌هایی جدید آموختم. درس‌آموزی از زمانی شروع شد که جوان بودم. آموزش در مدرسه ادامه یافت و در تجارت پیگیری گردید. من هنوز در حال یادگیری هستم و هرگز این یادگیری متوقف نمی‌شود. این درس‌ها در تمام مدت زندگی به من کمک کرده‌اند و امیدوارم شما نیز با خواندن این کتاب به مطالبی پی ببرید که به شما الهام دهند.

به ما بگو چطور هستیم ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا