مقالات زبان بدن

بدن های دهن لق!

بدن های دهن لق! عنوان مقاله جدیدی است که شما را با حالات مختلف بدن که منجر به لو رفتن موقعیت ما می شود آشنا می کند.

بسیاری اوقات انجام یک حرکت یا اشاره ممکن است پیام شما را بسیار بهتر و مناسب تر از کلمات منتقل کند. حرکاتی که معمولا ناراحتی و نفرت، عشق و حمایت، لذت و رنج کشیدن، ترس، استرس و بسیاری حالات دیگر را به دیگران منتقل می‌کنند، به آسانی قابل تشخیص هستند و در بسیاری از موارد نیازی هم به استفاده از کلمات ندارند. خیلی اوقات پیش می‌آید، تهدید کردن با تکان دادن یک انگشت صورت می‌گیرد و یا توهین کردن می‌تواند با یک حرکت انگشت یا دست انسان انجام شود و یا به طور مثال تایید کردن یک موضوع می‌تواند با یک اشاره انجام شود و نیازی به گفتن یک کلمه هم نباشد.

زمانی که شما اخم می‌کنید، لبخند می‌زنید و یا به طور مثال پشتتان را به شخص دیگری می‌کنید، حرکات شما به خودی خود پیام شما را می‌رسانند و نیازی نیست برای روشن کردن معنای معنای پیامتان کلمه ای به زبان بیاورید. بسیاری اوقات هم هست که کلمات یا کافی نیستند یا نمی‌توانند پیام شما را به شکلی که می‌خواهید، انتقال دهند. در این زمان‌ها شما برای بهتر یا کامل‌تر رساندن پیام‌هایتان، از حرکات و اشارات هم در کنار کلامتان استفاده می‌کنید. این موضوع بار دیگر اهمیت زبان بدن به خصوص زبان بدن دست‌ها را آشکار می‌سازد. با ما در ادامه مقاله ” بدن های دهن لق! “همراه باشید.

چند نمونه از حرکات و اشارات زبان بدن

  • فردی که انگشت اشاره اش را در مقابل دهانش گرفته و هم زمان لب‌هایش را نیز جمع نموده است. این علامت‌ها به معنی سکوت کردن می‌باشند.
  • فردی که دستانش را به شکل کاملا نگهانی بالا گرفته، انگشتان دست‌هایش به هم چسبیده اند و کف هر دو دستش رو به جلو است. این علامت به معنی این است که توقف کن یا کاری را که در حال انجامش بودی دیگر انجام نده.
  • فردی که با یکی از چشم‌هایش به دیگری چشمک می‌زند. این علامت بدین معنی است که رازی یا موضوعی بین دو نفر است و او در حال اشاره به آن موضوع است.

 

بسیاری اوقات انجام یک حرکت یا اشاره ممکن است پیام شما را بسیار بهتر و مناسب تر از کلمات منتقل کند. بدن های دهن لق! مقاله بسیار مناسبی درباره زبان بدن است.

در ادامه این مطلب از سری مقالات زبان بدن مثال دیگری را برای شما بازگو خواهیم نمود تا شما را بیشتر با یکی دیگر از حرکات زبان بدن آشنا بسازیم.

انتقال حس از طریق زبان بدن

یکی از بازیگران مطرح هالیوود، پس از بازی در بیش از 40 فیلم سینمایی و تلاش بسیار برای اثبات توانایی‌ها و استعداد خود، نامزد جایزه اسکار می‌شود و به خاطر بازی فوق العاده اش این جایزه را نصیب خود می‌کند.

هنگامی که مجری برنامه نام او را به عنوان برنده امسال اعلام می‌کند، او با احساس سرور و همچنین فروتنی، از جای خود بلند شده و به سمت سن می‌رود. هنگامی که به پشت میکروفون رسید، تمام کسانی را که از او حمایت کرده یا همکاری کرده بودند تا به این نقطه برسد، رو به روی خود می‌دید.

بسیاری از آن‌ها در سالن حضور داشتند و بسیاری هم حضور نداشتند. بسیاری از همکاران او در سالن حضور داشتند که او در مجموعه آن‌ها توانسته بود به این موفقیت برسد. در این لحظه او ناخود آگاه دست راستش را بر روی قلبش قرار داد و شروع به صحبت کرد. ابتدا از خداوند بزرگ و همسرش که همیشه یار و همراهش بوده و همه دوری‌هایش را تحمل کرده بود، تشکر و قدردانی کرد.

سپس از همه همکاران، همراهان، پشتیبانان مالی و دوستانش به خاطر سال‌ها فداکاری، حمایت و باوری که به وی داشتند، تشکر کرد و با احساساتی که بر او حاکم بود و دست بر روی قلبش این سخنان را به زبان آورد. در آن لحظه و در جای جای سالن بزرگ محل برگزاری مراسم، چشمان همه حضار خیس شده بود و همه، حتی رقیبان وی هم ایستاده برای وی دست می‌زدند.

مابقی حاضرین هم انگشتان خود را بر روی لب‌هایشان قرار داده و به صحبت‌های وی گوش داده و او را تشویق می نمودند. دستی که آن بازیگر مطرح‌هالیوودی بر روی قلبش قرار داده بود، حسن نیت، صداقت و قدردانی او را به همگان منعکس نمود و حضار هم این حس را از او به خوبی دریافت نمودند. زبان بدن او به خوبی حس درونی واقعی او را منتقل نمود.

شرکت در دوره زبان بدن

دوره زبان بدن دکتر یحیی علوی، دوره ای جامع است که شما را با نشانه ها و اشارات بدن آشنا می کند که مهمترین دستاورد آن هم تاثیر مثبت در مذاکرات فردی و حرفه ای شما با دیگران است. با شرکت در این دوره شما بطور کامل با حالات بدن خود و دیگران آشنا می شوید می توانید عکس العمل مناسب در لحظه داشته باشید تا پیام دلخواه را به طرف مقابلتان مخابره کنید.

زبان بدن یکی از روشهای ارتباط غیر کلامی است که به وسیله آن می توان احساسات خود را با دیگران منتقل و احساسات آنها را درک کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا