مقالات فن بیان و سخنوری

چگونه همه را جذب خود کنیم؟

چگونه همه را جذب خود کنیم؟

ما در این مرحله سعی در آموزش دادن و تعریف کردن مفاهیمی همچون گفت و گو ، سخنرانی ، مذاکره ، هنر جذب و غیره داریم . گفت و گو کردن جزو رایج ترین کاربرد‌های بیان است و هر فرد در طول زندگی خودش گفت و گو‌های فراوانی را دارد و هر چه قدر هم که مردم ارتباط بیشتری با یکدیگر داشته باشند قطعا گفت و گو‌های بیشتری هم خواهد داشت . این نمونه گفت و گو ها در زندگی‌های شغلی ، تحصیلی و روز مره هم بسیار موثرند . اگر شما قادر باشید تا یک گفت و گوی خوب با اطرافیاتون داشته باشید می‌تواند تاثیرات مطلوبی را برای شما ایجاد کند و در نتیجه شما را به موفقیت برساند.

در فاز بعدی سخنرانی شما با قضیه ای نسبتا متفاوت رو به رو خواهید شد در این مرحله ما از قدرت کلامی خودمان در راستای صحبت کردن برای یک جمع استفاده می‌کنیم . سخنرانی نسبت به گفت و گو رسمی تر می‌باشد و ارتباط و تعامل کمتری بین مخاطبان و سخنران وجود دارد ، معمولا هدف سازمانی و کلی مهمی برای سخنرانی در نظر گرفته شده است . تنها فردی می‌تواند سخنران خوبی باشد که فن بیان خوبی داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن همه را به خود جذب کند.

علاوه بر فن بیان ، یک سخنران باید توانمندی های فراوان دیگری هم مانند توان دسته بندی مطالب و ارائه موثر آنها و غیره داشته باشد.

به نظر شما چه افرادی به دوره فن بیان نیاز دارند؟

بدون هیچ بزرگنمایی می‌گوییم که فرق نمی‌کند شما در چه زمینه ای فعالیت می‌کنید ، یک ورزشکار باشید یا یک خانه دار ، یک وکیل باشید یا یک معلم ، یک پزشک باشید یا یک دانشجو ، و یا حتی یک مدیر فن بیان مهارتی است که شرایط و سن و سال نمی‌شناسد.

اما چرا فن بیان ؟

ما چه بپذیریم و چه نپذیریم ، مهارت‌های ارتباطی و خودآگاهی از ضروری‌ترین مهارت‌هایی هستند که یک شخص می‌تواند در طول عمر خودش بیاموزد.

اما افسوس از اینکه ما 18 سال از عمرمان را در مدارس فقط می‌نویسیم و می‌خوانیم و هیچ مهارتی از صحبت کردن یاد نمی‌گیریم.

به طور مثال شما زمانی که:

  • می‌خواهید از پایان نامه خود دفاع کنید
  • از رئیس خود در خواست مرخصی دارید
  • می‌خواهید محصول خود را به فروش برسانید
  • می‌خواهید حق خودتان را بگیرید و غیره.

شما باید قدرت فن بیان بسیاربالایی داشته باشید تا بتوانید موفق باشید و دیگران را به خود جذب کنیم. ما افراد بسیار زیادی را می‌شناسیم که ایده‌های برتر و مهارت‌های فوق العاده ای دارند اما عدم توانایی آنها در پرزنت خود و مهارت‌هایشان ، آنها را در وضع نابسامان اجتماعی و مالی قرار داده است.

و اما در آخر اینکه: شما با هر شرایطی که داشته باشید ، زمان زیادی را مشغول استفاده کردن از بیان خود هستید و واجب است که شما بهترین فرم بیان را داشته باشید تا اولا همه از هم صحبتی با شما لذت ببرند و  دوما شما هم به اهداف خود برسید و انسان موفقی باشید.

 

یکی از مهارت کلیدی در رسیدن به موفقیت در زندگی و کسب و کار سخنوری و فن بیان است.

 

به ما بگو چطور هستیم ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا