مقالات فن بیان و سخنوری

بهترین سخنرانی سال 2020

بهترین سخنرانی سال 2020

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سخنوری میان سیاست‌مدارن تأثیرگذاری است؛ چراکه بسیاری از سیاست‌های کلان کشورها از طریق این سخنرانی‌ها پیگیری می‌شود. شاید یکی از مهم‌ترین درس‌های سیاست آن باشد که چگونه سخن بگویند که علاوه‌بر رعایت احترام و ادب به مخاطبین، بیشترین اثرگذاری ممکن را روی مخاطبین خود که معمولا عوام مردم هستند، داشته باشند. از آنجایی‌که سخنرانی آنگلا مرکل به‌عنوان بهترین سخنرانی سال 2020 انتخاب شد، شاید برای شما جالب باشد که چرا؟

این سخنرانی نه‌تنها با تأثیرگذاری جهانی روبه‌روشد، بلکه از نظر دانشگاه توبینگن آلمان نیز به‌عنوان بهترین سخنرانی سال میلادی اخیر برگزیده شد. اما این سخنرانی چه ترفندها و نکات ریز و درشتی در بر داشت که به چنین دستاوردی در جهان بدل شد؟

  • بهترین سخنرانی سال 2020 در کمال صداقت ایراد شد!

پس از شیوع کرونا بسیاری از کشورها در تلاش بودند که با کم نشان‌ دادن آمارهای ابتلا و فوت حاصل از کرونا، شرایط کشور و مردم را عادی جلوه دهند. این درحالی است که مردم با درک این مسئله از چنین اظهار نظرهای غیر واقعی همواره در ناراحتی بودند. آنگلا مرکل با در رأس قراردادن صداقت در خصوص وضعیت کشور در مواجهه با کرونا اعتماد مردم را به خود جلب کرد.

برخلاف تصور بسیاری از افراد صداقت نه در کلمات بلکه در تمام حرکات و رفتار یک سخنور به‌خوبی قابل مشاهده است. سخنرانی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در واقع چند مسئله مهم را با صداقت تمام مطرح کرد که عدم وجود واکسن برای بیماری کرونا از مهم‌ترین آن‌ها بود. وی همچنین تلاش کرد راه‌ کارهای کشور برای مقابله با این بیماری‌ همه‌گیر را تشریح کند و با کمال صداقت از مردم درخواست همیاری و همکاری همه‌جانبه را طلب کرد.

شاید بتوان موفقیت‌های بعدی کشور آلمان در کنترل این ویروس مرگبار در این برهه حساس را نتیجه بهترین سخنرانی سال 2020 دانست.

 

  • دستیابی به بهترین اهداف!

یکی از اهداف سخنرانی‌های سیاسی بزرگ آن است که سیاست‌مداران بتوانند مخاطبان خود را برای پیگیری برخی اهداف و برنامه‌ریزی‌ های کلان هدایت کنند. متقاعدسازی یکی از ترفندهای سخنوری است که آنگلا مرکل توانست به‌ خوبی از عهده آن خارج شود. این فرصت طلایی نه‌ تنها از طریق تمرکز بر مهارت‌های کلامی و غیرکلامی، بلکه با درگیر کردن احساسات عموم مردم به‌ دست خواهد آمد.

در سخنرانی خود آنگلا مرکل  تلاش کرد مشکلات عموم مردم که دراثر مواجهه با کرونا بروز یافته است را به‌ روشنی مطرح کند و احساسات شنوندگان و مخاطبان را از این طریق با خود همراه سازد. یکی از اصول سخنرانی آن است که سخنور نقاط مشترکی را میان خود و شنونده بیابد و از آن برای همدلی بهره ببرد.

خانم مرکل با بیان مشکلاتی که کرونا برای عموم مردم پیش آورده و تمام اقشار جامعه از دسته فرهیخته تا عوام را به خود درگیر کرده است، توانست تمام مردم را با یکدیگر همدل کند و از این مسئله برای دریافت همکاری و همیاری بیشتر بهره ببرد. وی تمامی جوانب آسیب‌دیده جامعه را عنوان کرده و هزینه‌های سنگین فرهنگی و اقتصادی رخ‌ داده را تشریح کرد.

وی همچنین از عموم مردم درخواست کرد با همکاری و همدلی طی ماه‌های پیش‌رو این فرصت را در اختیار سیستم درمانی قدرتمند آلمان قرار دهند که راه‌های مقابله با این ویروس را تولید کنند. از طرفی کاهش سرعت انتقال ویروس تنها از طریق این تعامل و همکاری میسر خواهد بود. در واقع این درخواست‌ها که در کمال صداقت و برای دستیابی به اهداف جامع سلامت، اقتصادی، فرهنگی، علمی و غیره جامعه مطرح شد، توانست با استقبال و همکاری حداکثری مردم روبه‌رو شود.

  • آگاهی بخشی؛ رمز طلایی موفقیت در سخنرانی آنگلا مرکل !

سخنرانی آنگلا مرکل برخلاف بسیاری از سیاست‌ مداران جهان به بیان خطرات و مشکلات کرونا پرداخت. وی به‌عنوان تأثیرگذارترین فرد در کشور آلمان تلاش کرد هیچ حقیقتی را از مردم پنهان نکند و با آگاهی‌ بخشی درست به مردم آنان را از جوانب کار آگاه ساخت.

وی صراحتا خطر بزرگ کرونا را اعلام کرد و به مردم در مواجهه با این خطر بزرگ هشدار داد. وی هیچ‌ مسئله‌ای را تحت‌ عنوان مصلحت جامعه یا دوراندیشی بر صداقت و صراحت با مردم ترجیح نداد و همین مسئله کلید طلایی موفقیت وی در کنترل این ویروس مرگبار بود. تأثیرگذاری این سخنان به‌ اندازه‌ای بود که زمینه‌ساز موفقیت‌های بعدی کشور آلمان در مقابله با کرونا شد.

اگر شما هم دوست دارید با روش های مذاکره و فنون سخنرانی سیاسیون کشورها آشنا شوید پیشنهاد می کنیم محتوای دوره فن بیان در مدرسه کسب و کار آیا را مطالعه کنید. نکاتی که در این دوره به شما آموزش داده خواهد شد شما را با اسرار موفقیت در سخنرانی و چگونگی تبدیل مهارت شما در سخنوری حرفه ای آشنا خواهد کرد.

آنگلا مرکل
آنگلا مرکل
  • اطمینان‌بخشی به قشر حساس جامعه در سخنرانی آنگلا مرکل

یکی از دغدغه‌های بسیاری از مردم جهان برای در خانه نماندن همواره آن بود که شغل یا موقعیت‌های اقتصادی و تجاری خود را از دست ندهند یا با شکست‌های مالی بزرگ مواجه نشوند. صدراعظم آلمان با تشریح کامل این مسئله به عموم مردم این وعده را داد که اثرات و جوانب منفی اقتصادی حاصل از درخانه نشستن مردم را تا حد امکان برطرف خواهند کرد.

سخنرانی آنگلا مرکل در شرایطی جرأت بیان این مسئله را داشت که سران بسیاری از کشورها حتی به آن اشاره‌ای نداشتند و مردم را در هاله‌ای از ترس و ابهام رها کردند. در واقع کاهش فشارهای روانی آینده کاری، مالی و اقتصادی این فرصت طلایی را در اختیار مردم این کشور قرار داد که در نهایت رضایت با برنامه‌های دولت فدرال آلمان در مهار کرونا تعامل داشته باشند.

مرکل با جلب اعتماد مردم توانست بهترین سخنرانی سال 2020 را ایراد کرده و به‌ واسطه آن همکاری و همیاری درصد بالایی از جامعه را در حل مشکل همه‌گیر کرونا دریافت کند.

  • همدلی و همراهی کامل با مردم

آنگلا مرکل در تمام مدت بهترین سخنرانی سال 2020 خود تلاش کرد که از نظر فن بیان، زبان بدن ، حالت چهره و حتی لحن بیان خود در تمام سطوح با تمام اقشار جامعه همدردی کند. وی تمام سخنرانی خود را به‌گونه‌ای ایراد کرد که دائما خود را در سوگ افراد کشته‌شده سهیم می‌دانست؛ از بیکاری و شرایط اقتصادی نامناسب جامعه اظهار تأسف داشت و همواره از افراد زحمت‌کش برای رفع مشکلات تشکر می‌کرد.

صدراعظم آلمان این مسئله حائز اهمیت را نه‌ تنها در قالب کلمات مناسب، بلکه با لحن بیان درست و حرکات دقیق به مخاطبین خود منتقل کرد. تشکرهای ویژه او از کادر درمان و حتی بسیاری از صاحبان مشاغل مهم که در بحبوحه کرونا کشور و مردم را در این مسیر تنها نگذاشتند، در تقویت حس همدلی میان شنوندگان تأثیر بسزایی داشت.

در یک کلام باید گفت آنگلا مرکل با ایراد این سخنرانی پرشور و سرشار از احساسات توانست مردم کشور آلمان را در مقابله همه‌جانبه با ویروس کرونا همراه کند. وی ضمن بیان صدمات این ویروس و هشدارها و مخاطرات پیش‌روی جامعه، راه‌حل این مسیر را پیش روی مردم گذاشت و توانست اعتماد آنان را برای تعامل بیشتر به‌دست آورد. این سخنرانی با داشتن بسیاری از المان‌های مهم سخنوری سیاسی، به‌حق شایسته عنوان بهترین سخنرانی سال 2020 بوده است.

 

فروشندگی حرفه ای همیشه با هم پیوند خورده اند، زیرا اگر مذاکره ای خوب انجام نشود منجر به فروش و نتیجه نخواهد شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا