معرفی نویسنده

زندگی نامه استیون کاوی

زندگی نامه استیون کاوی

استیون کاوی به انگلیسی Stephen Richards Covey  یک معلم، نویسنده، استاد دانشگاه مشاور، مدیر و سخنران  آمریکاییست که در سال 1932 در ایالت یوتا متولد شد و اکثراً او را با کتابِ فوق العاده موفقش “هفت عادت مردمان موثر” می‌شناسند. در سال ۱۹۹۶ مجله‌ی تایمز او را یکی از ۲۵ فرد تاثیرگذار جهان نامید. او پیش از مرگش در سال ۲۰۱۲، استاد مدرسه‌ی کسب و کار Jon M. Huntsman در ایالت یوتا بود.

زندگی نامه استیون کاوی

استیون کاوی در خانواده ای به نام استفان گلن کاوی و ایرنه لوئیز ریچاردز کاوی در 14 اکتبر 1932 به دنیا آمد. مادر او فرزند ال ریچاردز، مشاور رهبر کلیسای عیسی مسیح و از قدسین آخر الزمانی دیوید او بوده است. استیون کاوی نوه مک کاوی از مدیران شرکت لیتل وایومینگ است. استیون در دوران نوجوانی یک ورزشکار بود که به دلیل بیماری اپی فیز از دبیرستان زود فارغ التحصیل شد.

کاوی مدرک لیسانس علوم در مدیریت بازرگانی از دانشگاه یوتا، MBA از مدرسه بازرگانی هاروارد در دانشگاه هاروارد و دکترای آموزش مذهبی (DRE) از دانشگاه بریگام یانگ دریافت کرد. او یکی از اعضای برادر پی کاپا آلفا بود. به او ده دکترای افتخاری اعطا شد.

کاوی موفق به کسب مدرک کارشناسی خود در رشته‌ی business administration از دانشگاه یوتا شد، و پس از آن از مدرسه‌ی کسب و کار دانشگاه هاروارد مدرک MBA و از دانشگاه Brigham Young مدرک DRE خود را اخذ کرد. او همچنین در مسیر زندگی حرفه‌ایش موفق به اخذ ده مدرک دکترای افتخاری شد.

استیون کاوی

لیست کتاب های معروف استیون کاوی

استیون کاویدر مصاحباتی بیان کرده است که به شدت تحت تاثیر سخنان Peter Drucker و Carl Rogers قرار گرفته است و این دو الهام بخشِ او برای نوشتن کتاب هایش بوده‌اند. یکی دیگر از نیرو های محرکه‌ی کاویدر زندگی، ایمان قویش بوده است، طوری که به گفته‌ی بسیاری، هفت عادتی که در کتابش از آنها سخن می‌گوید، برگرفته از بعضی ارزش های دین مسیحیت هستند.

لیست تمام کتاب ها :

  1. الویت دادن به الویت ها
  2. مدیریت قانون محور
  3. هفت عادت مردمان موثر
  4. تمرکز: دستیابی به الویت ها
  5. عادت هشتم
  6. تعالی روزانه
  7. بازخوردهای روزانه مردمان موثر
  8.  عالی، زندگی حرفه‌ای عالی
  9. ریشه‌های معنوی روابط انسانی

 

پرفروش‌ترین کتاب کاوی، “هفت عادت مردمان موثر” که درمورد آن صحبت کردیم، از زمان چاپ اولش در سال ۱۹۸۹ تا به امروز بیش از ۳۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته است. او در این کتاب به اولویت داشتنِ “شخصیت” بر “رفتار” صحبت می‌کند و عقیده دارد برخلافِ مطالبی که در دیگر کتاب های آن زمان نوشته شده، برای ایجادِ تغییرهای واقعی و بلندمدت در زندگی تغییر دادنِ رفتارهای سطحی کافی نیست و نیاز است تغییراتی بزرگ در هسته‌ی شخصیتی ایجاد شود.

عادت هشتم” کتابِ دیگری از اوست که در سال ۲۰۰۴ بعنوان ادامه‌ی کتاب پرفروشش منتشر شد. استیون کاوی در این کتاب در مورد سختی هایی که در عصر جدید به زندگی ها اضافه شده است صحبت می‌کند و خواننده را تشویق می‌کند به پیدا کردنِ صدای درونشان و همچنین کمک کردن به دیگران در مسیر پیدا کردن صدای درون.

استیون کووی

در سال ۱۹۸۵ او “Covey Leadership Center” یا “مرکز رهبری کاوی” را افتتاح کرد تا به افراد یا شرکت هایی که‌برای رسیدن به موفقیت به مشکل برخوردند، کمک کند. او در راستای فعالیت های انسان دوستانه‌ی خود، برنده‌ی جایزه‌ی بین‌المللی صلح و همچنین جایزه‌ی پدر شد.

در سال ۲۰۱۲ کاوی در اثر یک حادثه‌ی دوچرخه سواری که منجر به وارد شدن ضربه‌ی شدیدی به جمجمه، شکستن دنده ها و آسیب دیدنِ ریه‌ی او شد، در بیمارستان آیداهوی یوتا در ۷۹ سالگی درگذشت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا