معرفی کتابخانه

معرفی کتابخانه سیاتل

 • کتابخانه‌ی سیاتل اصلی ترین عضو مجموعه‌ی کتابخانه های عمومی شهر سیاتل است. ساختمان ۱۱ طبقه‌ی این کتابخانه ساخته شده از فولاد و شیشه است و در های آن در سال ۲۰۰۴ به روی عموم باز شد. معمار های اصلی پروژه‌ی این کتابخانه رِم کولهاس و جاشوا پرنس-راموس نام داشتند و تولید کننده‌ی اصلی شرکت هافمن پورتلند، اورگان بوده است. این کتابخانه فضای کافی برای نگهداری حدود ۱.۴۵ میلیون کتاب و ۴۰۰ کامپیوتر قابل استفاده برای عموم را دارد.

  معرفی کتابخانه سیاتل

  در سال اول افتتاحش بیش از ۲ میلیون بازدیدکننده داشته است. در شهر سیاتل از سال ۱۸۹۱ کتابخانه‌ی وجود داشته است، اما این کتابخانه ساختمان واحدی نداشته و مکان آن مدام تغییر می کرده است. اولین کتابخانه‌ی دائمی شهر سیاتل در سال ۱۹۰۶ افتتاح شد، اما پس از چند سال مشخص شد که فضای آن برای استفاده‌ی عموم بسیار کوچک است.

  کتابخانه‌ی مرکزی سیاتل سومین کتابخانه‌ی بزرگی است که در این شهر ساخته شد و ساختِ آن به هزینه‌ای حدود ۱۹۷ میلیون دلار، انجام شده است.۲۰ میلیون از این هزینه توسط بیل گیتس به کتابخانه اهدا شد.

  این کتابخانه به این دلیل ساخته شد که معمارانِ آن عقیده داشتند با وجودِ اینکه عصر تکنولوژی فرا رسیده است، اما مردم همچنان علاقه‌ی خاصی به کتاب های کاغذی دارند و لازم است به این علاقه‌ی آنها پاسخ داده شود. این کتابخانه قابلیت گنجایش ۱.۵ میلیون کتاب را دارد و همچنین برخلاف عمده‌ی کتابخانه ها، فضای بسیار روشن و دل بازی دارد.

  ثبت نام در دوره هوش هیجانی دکتر یحیی علوی

  ساختمان کتابخانه به نظر غیرعادی می آید و این به این دلیل است که معمارها تصمیم گرفتند بر اساس نیازهای ساختمان آن را طراحی کنند، و نه اینکه کتابخانه طراحی شود و سپس سعی کنند نیازها را با آن تطبیق دهند.

  استقبال عموم از این کتابخانه دو برابر چیزی است که زمان ساخت آن پیش بینی شده بود و این کتابخانه در سال اولِ افتتاحش حدود ۱۶ میلیون دلار درآمد داشت.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  نمایش بیشتر
  یکساعت اول دوره زبان بدن را رایگان ببینید دوره زبان بدن و چهره شناسی
  دکمه بازگشت به بالا