مقالات مدیریت و رهبریمقالات مهارت های فردی

8 ابزار افراد موفق

8 ابزار افراد موفق

با سلام. با یکی دیگر از سری مقالات آموزشی مدرسه کسب و کار آیا در خدمت شما هستیم. زمانی که ما درباره ی ابزار و وسایل مورد علاقه افراد مختلف صحبت میپ‌کنیم، خیلی چیزها از جلوی چشم ما عبور می‌‎کند، اما ابزارهایی وجود دارند که افراد موفق بدون آن ها نمی‌توانند به اهداف خود برسند. موفقیت لزوما پول زیاد نیست و افرادی هم هستند که می‌توانند ثروتمند نبوده ولی در زمره افراد موفق جهان جای بگیرند. به طور مثال دانشمند، ریاضی دان، نوازنده ی چیره دست و یا یک نویسنده توانا هم جز انسان های موفق هستند که هر کدام به ابزارهایی نیاز دارند تا بتوانند اهداف خود را محقق کنند. این ابزارها ممکن است بازه ی بزرگی داشته باشند، اما 8 مورد از این وسایل و ابزارها تقریبا در بین همه مشترک است که در ادامه مطلب ” 8 ابزار افراد موفق “ به آن اشاره می‌نمائیم.

تقویم

انسان های موفق نسبت به افراد دیگر، خیلی بیشتر از تقویم استفاده می‌کنند. این گونه افراد به بهانه‌های مختلف مدام به تقویم نگاه نموده و آن را چک می‌کنند. این گونه افراد برای کارهای خود برنامه ریزی دارند، می‌دانند قرار است ملاقات با چه کسی داشته باشند و چه روزهایی را به خودشان اختصاص دهند. عجله نکنید، لازم نیست سریع به بازار بروید و یک تقویم بخرید. می‌توانید روی گوشی تلفن همراه، کامپیوتر، ساعت هوشمند و تبلت شخصی تان هم یک اپلیکیشن نصب کنید و از آن استفاده کنید. گجت‌ها و اپلیکشین‌ها فقط تزئینی نیستند، سعی کنید از آن‌ها استفاده بهینه کنید.

ساعت

مدیریت زمان یکی از مهم ترین و برجسته ترین شاخصه‌های افراد موفق است. این گونه افراد همیشه سعی در کنترل زمان به عبارتی مسئولیت پذیری برای انجام امور خود دارند و مدام نگاهی به ساعت دارند. این گونه افراد وقتی به شما می‌گویند ساعت 5 یعنی دقیقا 5، نه یک دقیقه بیش تر نه یک دقیقه کمتر. افراد موفق به صورت روتین برای کارهای خود برنامه ریزی دارند و ارزش دقایق و حتی ثانیه‌ها را خیلی بیشتر از بقیه افراد می‌دانند. آن‌ها می‌دانند چند ساعت باید کار کنند چه کار باید انجام دهند، چه کاری را کی باید انجام دهند و کی باید استراحت کنند.

تا به حال به انسان‌های تقلبی که دوست دارند ادای انسان‌های موفق را در بیاورند، ساعت‌های گران قیمت به دست می‌بندند، اما حتی یک بار هم به آن نگاه نمی‌کنند و حتی خیلی اوقات ساعتشان اصلا تنظیم هم نیست. همیشه به خاطر داشته باشید، ارتباط بین ساعت و موفقیت ارتباطی ثابت شده است. ثروت واقعی زمان است و انسان‌های موفق واقعی به زمان بیش تر از پول اهمیت می‌دهند.

لپ تاپ

در دوره و زمانه جدید بسیاری از مردم به لپ تاپ و اسمارت فون خود وابستگی عجیبی دارند اما افراد موفق یک تفاوت کوچک با بقیه انسان‌ها دارند و آن هم این موضوع است که این گونه افراد بیشتر از اسمارت فون به لپ تاپ خود وابستگی دارند و اهمیت بیشتری به آن می‌دهند. در یک لپ تاپ خوب می‌توان فیلم دید، کتاب خواند، فایل‌ها را به بهترین شکل مدیریت نمود، کتاب خواند، موسیقی درست کرد و کارهایی بسیار جدی و همه تر از بازی‌های کامپیوتری انجام داد. خیلی از مردم به طور مثال گوشی شان 15 میلیون می‌ارزد اما در منزل یک کامپیوتر هم ندارند چه برسد به لپ تاپ. شما می‌توانید با گوشی هوشمند خود کارهای زیادی انجام دهید، اما اگر کمی جدی تر هستید و به موفقیت بیش تر فکر می‌کنید، لپ تاپ را فراموش نکنید.

کتاب

کتاب خواندن از آن دسته مواردی است که کاملا واضح است. افراد موفق به مطالعه نمودن علاقه فراوانی دارند و زیاد کتاب می‌خوانند. کتاب خواندن یکی از مهم ترین تفاوت‌های انسان‌های موفق و غیر موفق است. افراد موفق در ماه دست کم دو عدد کتاب می‌خوانند و سعی بر این دارند تا حرکتی رو به جلو داشته باشند و آن را حفظ کنند. این گونه افراد علاوه بر خواندن کتاب‌هایی که بر اطلاعات آن‌ها می‌افزاید، به رمان و داستان نیز علاقه دارند.

بسیاری از مردم جهان از جمله خود ما خیلی اوقات از خود سوال می‌کنیم که چطور شد که فلان کس زودتر از بقیه فلان بازار کسب و کار را شناخت یا چطور فلان موقعیت اقتصادی در جهان را شناخت؟ جواب این سوال بسیار ساده تر از هر سوال دیگری است:

زمانی که شما در حال گذران وقت در شبکه های اجتماعی بودید یا سریال طنز تلویزیونی می‌دیدید، افراد موفق در حال مطالعه کتاب و بالا بردن اطلاعات خود بودند.

موزه

در بسیاری از فیلم‌ها مشاهده می‌کنیم که افراد موفق به موزه سر می‌زنند و این کار را در برنامه روتین خود دارند. این امر اصلا تصادفی نیست و درباره آن تحقیق شده است. انسان‌های موفق معمولا به موزه می‌روند و از تماشای تاریخ لذت می برند. موزه یک کمک بزرگ به ما می‌کند و آن هم این است که باعث می‌شود از مرز لحظه عبور کنیم و تصویری جامع تر از بشریت در ذهن خود ترسیم کنیم. در سال‌های آینده در موزه ی باستانی شهر، یک آیفون اپل را به نمایش می‌گذارند. مردمان آن زمان چه فکری در مورد ما خواهند کرد؟

دفترچه یادداشت

تا به حال پیش آمده تا در زمانی که در حال پیاده روی در خیابان هستید یا در حال رفتن به منزل می‌باشید یا مثلا جمله ی جالبی از رادیو یا از شخص دیگری می‌شنوید بخواهید آن را به خاطر بسپارید؟ خوب این موضوع قطعا برای همه ما پیش آمده و سعی کرده ایم در زمان شنیدن آن را به خاطر بسپاریم اما در زمانی که شب قصد داشتیم آن را یادداشت کنیم، هر کار کرده ایم آن را به یاد نیاورده ایم. فرق افراد معمولی با انسان‌های موفق در این است که آن‌ها همیشه در جیب یا کیف خود دفترچه یادداشتی دارند و زمانی که چیزی به ذهنشان می‌رسد یا می‌شنوند، آن را یادداشت می‌کنند. امروزه کار بسیار آسان تر هم شده است زیرا در گوشی همه ما برنامه یادداشت برداری موجود است. هر چه به ذهنتان می‌رسد را در همان لحظه یادداشت کنید. (8 ابزار افراد موفق)

کوله پشتی

انسان‌های موفق افرادی کنجکاو، منعطف، تشنه یادگیری و ریسک پذیر هستند. این گونه انسان‌ها همیشه آمادگی دارند که به یک سفر هیجان انگیز بروند، چیزهای جدید یاد بگیرند، شبکه سازی نموده و ابعاد کار خود را گسترش دهند. افراد موفق معمولا با خود کوله پشتی همراه دارند و در آن تقریبا همه چیز پیدا می‌شود. زیرا آن‌ها همیشه آماده هر اتفاقی هستند.

انسان‌های موفق معمولا حیلی بیشتر از دیگران سفر می‌کنند و این طرف و آن طرف می‌روند، حتی اگر پول زیادی هم نداشته باشند.

مدیتیشن

همه ما انسان‌ها بسته به زندگی خود مشغول به فعالیت هستیم و زمان زیادی را سر کار می‌گذرانیم. ما شاید مجبور باشیم در طول روز به چند جای مختلف سر بزنیم، در ترافیک بمانیم، با خیلی‌ها سر و کله بزنیم، با همکارانمان صحبت کنیم، مذاکره کنیم و خیلی امور دیگر. همه این موارد ممکن است روی اعصاب ما تاثیر بگذارد و کمی عصبی شویم. خوب بالاخره ما انسان هستیم و تحت تاثیر قرار می‌گیریم و قرار نیست مانند فولاد باشیم و احساسات نداشته باشیم. به طور مثال ویزیتوری که از ساعت 6 صبح تا 8 شب کار می‌کند و به طور مدام در حال حرکت در نقاط مختلف شهر است خسته می‌شود. زمانی که به خانه بر می‌‍گردد اگر توقع داشته باشیم خودش خیلی آرام باشد و ذهنش هم سالم و خلاق باشد، توقع بیجا داشته ایم.

ما باید همیشه راهی برای آرام کردن خودمان داشته باشیم. به طور مثال یک ورزشکار با دوش گرفتن و خوابیدن در جکوزی  و یا استراحت به آرامش می‌رسد. یک انسان مذهبی یا متفکر با راز و نیاز با خدا به آرامش می‌رسد، خیلی‌ها با گوش دادن به موزیک‌های آرامش بخش یا انجام دادن یوگا آرامش کسب می کنند. شاید هم بسیاری افراد باشند که با بودن در کنار عشق زندگی شان به این آرامش برسند. فرقی ندارد، همه این موارد به ما کمک می‌کنند تا استرس و خستگی روز را بیرون داده و روح خود را شستشو دهیم. شما هم مانند افراد موفق سعی کنید، راهی برای مدیتیشن پیدا کنید. مدیتیشن به افزایش خلاقیت، قدرت تمرکز و حافظه کمک بسیاری می‌کند.

انسان‌های موفق معمولا کارهایی را انجام می‌دهند که وقتی آن‌ها را بررسی می‌کنیم در می‌یابیم در اکثریت اوقات این کارها در بین همه این افراد مشترک است. بنابراین اگر می‌خواهیم موفق شویم باید سبک زندگی خود را به سبک زندگی افراد موفق نزدیک کنیم.

به ما بگو چطور هستیم ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا