مقالات مهارت های فردی

۷ تفاوت رفتاری افراد پولدار و فقیر

Seven habits of rich people

پولدار فکر کنید تا ثروتمند شوید، احتمالا این جمله را بارها شنیده اید. بسیاری از مسائل به این بستگی دارد که شما ذهنیت ثروتمند یا فقیر دارید. تفاوت بین طرز فکر ثروتمند و فقیر می تواند نحوه تفکر شما را در مورد جهان و نیز نحوه تعامل خود را با پول تغییر دهد. طرز فکر ثروت نه تنها به شما کمک می کند تا پول بیشتری به دست آورید، بلکه یاد می گیرید که چگونه بهتر پول خود را مدیریت و از آن مراقبت کنید.

۷ تفاوت رفتاری افراد پولدار و فقیر

خبر خوب این است که داشتن ذهنیت ضعیف یا ثروتمند به موجودی حساب بانکی شما بستگی ندارد. افراد ثروتمند می توانند ذهنیت ضعیفی داشته باشند و خود را برای شکست های آینده آماده کنند. همچنین ممکن است فردی که در فقر است دارای طرز فکر ثروت باشد که به هموار کردن مسیر موفقیت او کمک می کند. ما در این مقاله به شما 7 تفاوت زندگی افراد فقیر و قروتمند را آوردیم تا بدانید ثروت یا فقر دست خود ماست.

1 – کتاب خوانی افراد پولدار :

افراد پولدار، همیشه کتاب می خوانند. اما افراد فقیر پای تلویزیون نشسته و انواع و اقسام برنامه های بی محتوا را تماشا می کنند.

شما چند ساعت در روز مطالعه میکنید؟ یا ساده تر بگوییم، آخرین باری که کتاب خوانده اید کی بوده است؟متاسفانه سرانه مطالعه در ایران به شدت پایین است و اکثر مردم کمتر به خواندن مطالعه می پردازند.

اما مطمئنا یکی از مشخصه های موفق بودن، مطالعه و کسب اطلاعات از طریق می باشد. مطالعه را به عنوان مولفه اول هرگز فراموش نکنید. برای دسترسی به کتاب های مرتبط با افزایش مهارت فردی کسب ثروت کتابخانه مدرسه آیا را ببینید.

2 – حقوق یا نتیجه گرایی :

 افراد فقیر بر اساس ساعت،حقوق خود را دریافت می کنند اما افراد موفق، بر اساس نتایجشان حقوق می گیرند. تصور کنید،شما در رستورانی کار می کنید.مهم نیست که شما چه صندوقدار یا گارسون خوبی هستید و ساعت ها برای کارفرما کار می‌کنید.

شما چقدر می توانید به رستوران خود کمک کنید تا پیشرفت کند؟ تقریبا هیچی. برای همین افراد موفق زمانشان را تلف نمی کنند و بر اساس آنچه که در دنیای تجارت انجام می دهند و ارزشی که به کسب و کار اضافه می کنند، حقوق می گیرند.

کسی اهمیتی نمی‌دهد که شما چند ساعت برای ورزش مورد علاقه تان،تمرین کرده‌اید. برای آنها مهم است که چه عملکردی در بازی‌ها دارید.

3 – درس گرفتن از اشتباهات :

افراد فقیر، دیگران را برای اشتباهاتشان، سرزنش می کنند اما افراد موفق،از اشتباهاتشان درس می گیرند. افراد فقیر همیشه فکر می‌کنند علت موفق نشدن در زندگی شان تقصیر دیگری است.

آنها همیشه دولت یا رییس شان یا اقتصاد یا هر چیز دیگری را مقصر می دانند و معتقدند آنها مانع پیشرفت در زندگی شان شده اند. ولی افراد موفق، همیشه از اشتباهاتشان درس می گیرند و مسئولیت آنچه انجام داده اند را قبول می کنند. باور ها این است که: هر خطایی انجام می دهی، تقصیر خود توست. این مسئولیت پذیری، به افراد پولدار قدرت تغییر همه چیز را می دهد.

4 – پس انداز یا سرمایه گذاری تفاوت افراد پولدار و فقیر :

افراد فقیر، همیشه پس انداز می کنند، اما افراد پولدار، سرمایه گذاری می‌کنند. آنها همیشه قناعت کرده و سعی می‌کنند اندکی از درآمدشان را ذخیره کنند.

مهم نیست شما چند تومان بیشتر اضافه کنید. ارزش آن پول همان است و تغییری نمی کند. افراد ثروتمند همیشه سعی می کنند بیشتر کار کنند و درآمد بیشتری کسب کنند تا بتوانند بیشتر سرمایه گذاری کنند و به این طریق، دارایی های خود را چند برابر کنند.

 

5 – افراد پولدار مشتاق یادگیری هستند :

افراد فقیر، همیشه ادعای دانستن می کنند و دوست دارند در هر کاری دخالت کنند و نظرشان را به کل جامعه تحمیل کنند. آنها متعصب و مغرور هستند و فکر می کنند، هر چیزی را می دانند و می توانند سر در بیارند.

اما افراد پولدار، همیشه مشتاق یادگیری هستند. آنها کنجکاو و تشنه ی اطلاعات هستند. آنها دوست دارند کمتر حرف بزنند و بیشتر گوش بدهند. آنها به جای حرف زدن، مدام در حال یادگیری مهارت های فردی هستند. یکی از دلایلی که افراد فقیر مدام در حال بحث کردن می باشند جلب توجه است.

آنها می خواهند با استفاده از این روش توجه ها را به خود جلب کنند اما در اصل، شخصیت شما نشان دهنده جایگاه شماست و به هر اندازه ای که آن را رشد دهید، به همان مقدار درآمد شما ارتقا پیدا می کند.

 

6 – ریشه شرارت :

 افراد فقیر، فکر می کنند که پول، ریشه همه شرارت هاست اما افراد موفق معتقدند که در اصل فقر ریشه شرارت هاست.

اگر به مناطق فقیر نشین نگاهی بیاندازید، انواع و اقسام جنایت ها را خواهید یافت. اعتیاد،قتل،تجاوز و بسیاری دیگری از جرم هایی که نظیر آنها را فقط می‌شود چنین جاهایی یافت.

تلاش برای به دست آوردن پول، سبب این همه مشکلات در بشریت شده است. در واقع، پول یک ابزار هست که شما با آن تصمیم می گیرید که از آن استفاده خوب کنید یا بد. این کاملا به شما بستگی دارد.

7 – شانس و اقبال :

افراد فقیر همیشه به دنبال شانس و اقبال هستند ولی افراد موفق، روی خودشان حساب باز می کنند.

دسته اول یک بلیط لاتاری می خرند و با اینکه می دانند شانس بردنشون بسیار پایین است، ولی رویاپردازی می کنند و می گویند: اگر ببرم، فلان خانه یا ماشین را برای خود می خرم.

“دسته دوم، اهل تلاش و عمل هستند و معتقدند عملکرد های آنان باعث تغییر روند زندگی‌شان می شود. آنها نیازی ندارند که به کس دیگری تکیه کنند یا روی آن حساب باز کنند.

افراد پولدار هر آنچه هست و نیست، شخص خودشان می باشد و آنها به خودشان تکیه می کنند. برای نمونه پیشنهاد می کنیم زندگینامه مانی خوشبین میلیارد موفق ایرانی که از اوج فقر به اوج ثروت رسیده را مطالعه کنید.

انتخاب کنید فقیر باشید یا ثروتمند!

اکنون این انتخاب شماست: ترجیح می دهید شبیه چه کسی باشید؟ اگر می خواهید ثروتمند شوید، همان کاری را انجام دهید که افراد ثروتمند انجام می دهند. اگر این کار را نمی کنید، پس کاری را انجام دهید که افراد شکست خورده انجام می دهند. ساده است.

اما از کجا باید شروع کرد؟ همه چیز با آنچه در درون شماست شروع می شود. به طور خاص، ذهن شما. افکار شما منجر به احساسات شما می شود، که آن نیز منجر به اعمال شما می شود که به نتایج شما منجر می شود. یا شما ذهن خود را کنترل می کنید یا ذهن شما را کنترل می کند.

اگر به لیست افراد پولدار جهان، نگاهی بیاندازید اکثر ویژگیها و عادات فوق را در آنها می بینید. این تفاوتها ربطی به ملیت، فرهنگ و جغرافیا ندارد. همه آنها را در هر جامعه ای پیدا می کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۹ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا