مقالات مهارت های فردی

7 اشتباه افراد موفق

همه ما در زندگی اشتباهات فراوانی را مرتکب می‌شویم و این موضوع اجتناب ناپذیر است، اما مهم این که ما اشتباه می‌کنیم نیست، بلکه مهم این است که ما از اشتباهاتی که مرتکب می‌شویم، درس بگیریم. بعضی از مردم زمانی که اشتباهی را مرتکب می‌‎شوند، ممکن است بازهم آن را تکرار کنند که این موضوع دقیقا تفاوتی است که بین انسان‌های موفق و معمولی وجود دارد.
انسان‌‎های موفق یک اشتباه را دو بار تکرار نمی کنند، زیرا همان بار اول که آن را مرتکب می‌شوند، از آن درس می‌گیرند. به عقیده بسیاری از بزرگان، اگر فردی می‌خواهد در زندگی خود پیشرفت نموده و در مسیر موفقیت حرکت کند، باید هر زمان که اشتباهی را مرتکب شد، به آن اقرار نموده، از آن درس بگیرد و هیچ وقت دوباره آنرا تکرار نکند. در ادامه مطلب ” 7 اشتباهی که افراد موفق دو بار مرتکب نمی‌شوند “ با ما همراه باشید.

ریچارد برانسون یکی از شاخص ترین و موفق ترین کارآفرینان انگلیسی می باشد که موسس و صاحب هولدینگ ویرجین است. زندگی نامه ریچارد برانسون

همان طور که پیش تر ذکر گردید، افراد موفق یک اشتباه را دو بار مرتکب نمی‌شوند. ما در ادامه 7 اشتباه افراد موفق را برای شما بازگو می‌نمائیم:

7 اشتباه افراد موفق

باور های اشتباه نسبت به بعضی افراد و مواردی که بیش از اندازه خوب هستند.

بعضی افراد وجود دارند که شخصیت بسیار کاریزماتیک و دوست داشتنی دارند و به راحتی می‌توانند دیگران را مجذوب و شیفته خود کنند. اینگونه افراد مدام از موفقیت خود در زندگی و کسب و کارشان می‌گویند، اینکه چقدر همه او را دوست دارند و او به اصطلاح چقدر خوب است. این گونه افراد عموما قصد فریب دادن شما را دارند و می‌خواهند با گفتن این صحبت‌ها شما را به سمت خود جذب و آنچه را که در ذهن خود دارند پیاده نمایند، اما موضوع مهم این است که شما با شناخت کامل در برخورد با این افراد ظاهر شوید و بدانید که هیچ کس حتی خود شما آنقدری که خود را خوب نشان می‌دهد، نیست. شما باید حواستان جمع باشد که گول اینگونه افراد را نخورید و اگر خوردید، آن را دوباره تکرار نکنید.

انجام دادن یک کار مشخص و توقع ایجاد نتیجه ای متفاوت 

آلبرت انیشتین سخنان بسیار جالبی دارد که می تواند سرلوحه زندگی بسیاری قرار بگیرد، او می گوید:

جنون بدین معنی است که شما یک کار مشخص را بارها و بارها انجام دهید و انتظار داشته باشید نتیجه ای متفاوت حاصل گردد. آدم‌های باهوش این حرف را آویزه گوش خود می کنند و هر بار که در موضوعی ناکام ماندند، روش خود را عوض نموده و یک بار تجربه ناکامی برایشان کافی است. حقیقت این است که اگر رویکرد قدیمی خود را ادامه دهید، همان نتایج قبلی را می گیرید. در اینجا بحث مسئولیت پذیری در کار و مسئولیت پذیری در زندگی مطرح می شود که شاخصه مهم در افراد موفق است.

10 بانوی میلیاردر خودساخته ، در سال های اخیر نرخ رشد بانوان میلیاردر در جهان رشد چشمگیری داشته که فوربس لیستی از ثروتمند ترین آنها را منتشر نموده است.

ضعف در به تاخیر انداختن لذت ها

ما هم اکنون در زمانه ای زندگی می‌کنیم که هر چیزی بخواهیم به سرعت نور به دست ما می‌رسد و محصولات جدید نیز با سرعت بالا در حال انتشار است. تفاوت انسان‌‎های باهوش در این است که آنها می‌دانند که رسیدن به لذت به سرعت مهیا نمی‌شود و قبل از اینکه به پاداش خود برسید، باید سخت کار کنید. این افراد می‌دانند چطور با فکر به موفقیت‌ها به خودشان انگیزه بدهند و می‌دانند چه سختی‎‌‎هایی در مسیر رسیدنشان به موفقیت وجود دارد.

عدم کنترل بر خرج کردن از 7 اشتباه افراد موفق

اگر شما قصد دارید به استقلال و آزادی مالی برسید، باید بتوانید بر خرج‌هایی که می کنید، کنترل داشته باشید. اگر هدفتان این است، باید برای خود محدودیت هایی در نظر بگیرید. تعهد داشتن در دخل و خرج باعث می‌شود بین آنچه می‌خواهیم و آنچه نیازمان است، انتخاب‌های حساب شده داشته باشیم. آدم‌‎های باهوش زمانی که با یک صورت حساب که از پس پرداختش بر نمی‌آیند مواجه می‌شوند، همان زمان به فکر سر و سامان دادن به زندگی شان می‌افتند.

یکی از راه‌‎هایی که می‌توان بر مخارج کنترل کافی داشت، بودجه بندی است. بدین معنی که شما برای خود به صورت روزانه یک بودجه ثابت در نظر بگیرید و زمانی که آن را خرج می‌کنید، از آن تخطی نکنید. یکی از اشتباهاتی که انسان‎‌‌‎‎های موفق مرتکب نمی‌شوند، خرج کردن بیش از بودجه شان است. مدیریت کنترل دخل و خرج یکی از ارکان اصلی در مسئولیت پذیری است.

روش کنترل دخل و خرج خود :

 1. به صورت دقیق دخل و خرج یک ماهه خود را یاداشت کنید. سعی کنید رو راست بوده و تمام خرج های خود را بنویسید.
 2. هزینه های روزانه و هزینه های جانبی و اصلی را تفکیک کنید.
 3. یک برنامه منظم برای دخل و خرج خود داشته باشید. مثلا ببینید چقدر هزینه اضافه آوردید که می توانید به عنوان پس انداز ماهیانه یا سرمایه گذاری روی کسب و کارهای خرد مثل بورس و سهام است سرمایه گذاری کنید.
 4. یک هزینه مجزا برای بیمه و اتفاقات ناخوش آیند جدا کنید. می توانید این را به عنوان صندوق شخصی در نظر بگیرید. اگر شما یک کسب و کار و سازمان دارید روی صندوق های بازنشستگی

4 روش بالا ساده ترین شکل کنترل بودجه است. بسته به میزان نیاز خود می توانید از برنامه های مختلف کنترل هزینه و بودجه خود استفاده کنید. جال اینکه با انجام اینکار تغییر زیادی در روش زندگی شما به وجود می آید. سه ماه آزمایشی امتحان کنید تا پی به جذابیت آن ببرید.

 

تلاش در راستای جلب رضایت همه از 7 اشتباه افراد موفق

این اشتباه یکی از اشتباهات رایجی است که همه ما تقریبا در زندگی یک بار مرتکب آن شده ایم. قطعا برای ما پیش آمده که بخواهیم رضایت همه را در موضوعی جلب کنیم و این موضوع یک اشتباه بزرگ است. فرقی که انسان‌های باهوش (تست آی کیو) با بقیه دارند این است که آنها خیلی زود متوجه می‌شوند که راضی کردن همه کاری غیر ممکن است و در نهایت هیچ کس راضی نخواهد بود. آدم‎های باهوش به خوبی آگاه هستند که انتخاب‌های جسورانه و تاثیر گذار است که باعث می شود شما به یک شخصیت تاثیر گذار تبدیل شوید. شما باید بدانید، انتخاب‌های درست عموما همه را راضی نمی‌کند.

بازی کردن نقش قربانی

شبکه های اجتماعی پر است از افرادی که با بازی کردن نقش قربانی، قصد دارند اهدافی که در سر دارند را پیش ببرند. به طور مثال می‌توان به دختری که با بستن دستمال دور گردنش قصد دارد فالوور بگیرد، اشاره نمود. انسان های باهوش به خوبی می دانند که بازی کردن نقش قربانی یک فریب کاری است و زمانی که دیگران متوجه این موضوع بشوند، تمام منفعت حاصله از این بازی، از بین خواهد رفت.

تلاش برای عوض کردن دیگران

هر کسی که بخواهد تغییر کند باید از درون خود شروع نموده و اشتیاق لازم را در خود ایجاد کند. در اطراف همه ما افرادی وجود دارند که قصد دارند، افرادی که مشکل دارند را دچار تغییر کنند و آنها را به یک شخص جدید تبدیل کنند. تفاوتی که افراد باهوش در این زمینه با بقیه دارند این است که آنها می‌دانند که اگر کسی نخواهد نمی‌توان او را تغییر داد. آنها می‌دانند که فقط توانایی تغییر خودشان را دارند و سعی می‌کنند تا اطراف خود را از انسان‌هایی پر کنند که نگرشی مثبت دارند و از افراد منفی که آنها را به پایین می‌کشند، دوری می‌کنند. برای پی بردن به اهمیت هوش هیجانی در مدیریت احساسات دوره هوش هیجانی را مطالعه کنید.

تفاوت افراد موفق

افراد معروف دارای اشتباه موفق

افرادی که در زمینه اشتباهات خود توانستند به تبدیل آنها به موفقیت یک چهره جهانی باشند افراد زیر هستند که با بسیاری از آنها آشنا هستید. از جمله :

 • شماره 1 – آلبرت انیشتین آلبرت اینشتین، یکی از بزرگترین متفکران زمان ما، تا چهار سالگی صحبت نکرد.
 • شماره 2 – بیانسه نولز
 • شماره 3 – بیل گیتس
 • شماره 4 – چارلی چاپلین
 • شماره 5 – سرهنگ هارلند سندرز
 • شماره 6 – فرد آستر
 • شماره 7 – هنری فورد
 • شماره 8 – مانی خوشبین

اما در نهایت تا زمانی که شما تسلیم نشوید اتفاق می افتد.

افراد معروفی که دچار اشتباه ناموفق شدند :

 1. Sir James Dyson
 2. Steven Spielberg
 3. Thomas Edison
 4. Walt Disney
 5. J.K. Rowling
 6. Abraham Lincoln
 7. erry Seinfeld
 8. Theodor Seuss Geisel
 9. Stephen King
 10. Vincent Van Gogh
 11. Michael Jordan

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا