مقالات مهارت های فردی

6 راز موفقیت 6 شخص موفق

همه ی ما تا به حال مطالب متعددی درباره افرادی که به دلایل مختلف به موفقیت رسیده اند، شنیده ایم. ما در این مطلب که با مطالب دیگر هم متفاوت است قصد داریم 6 عادت خوب و تاثیرگذار 6 فرد موفق در زندگی را برای شما بازگو کنیم. در ادامه مقاله ” 6 راز موفقیت 6 شخص موفق “ با ما همراه باشید.

مطالعه نمودن به مدت یک ساعت قبل از خواب

بیل گیتس، مدیر عامل اسبق، موسس و سهام دار اصلی کمپانی مایکروسافت، هر شب قبل از اینکه بخوابد، حدود یک ساعت درباره تمامی مسائل روز مانند سیاست مطالعه می کند. دانشگاه اسکس در سال 2009 مطالعات متعددی را انجام داده که در آن ذکر شده 6 دقیقه مطالعه در روز می تواند 68 درصد استرس را کاهش دهد. یکی دیگر از خواص مهم مطالعه نمودن، به تاخیر انداختن و از بین بردن آلزایمر است که تقریبا هه ی انسان ها به نوعی در سن بالا با آن درگیر می شوند. علاوه بر موارد ذکر شده، مطالعه استرس کلی را از بین برده و حافظه ی انسان ها را تقویت می نماید. همچنین طبق پژوهشی که دانشگاه مرکزی انگلستان انجام داده است، مطالعه ی روزانه تا 32 درصد احتمال ابتلا به بیماری زوال شناختی را کاهش می دهد.

خاموش نمودن تلفن همراه و وسایل الکترونیکی شخصی

دکتر چالز چیسلر که استاد بزرگ دانشگاه هاروارد است بر این باور است: نوری که تلفن های همراه منتشر می کنند، پیام هایی را به ذهن ما ارسال می کنند که باعث می شوند ذهن ما فعال بماند و جلوی آزاد شدن مواد شیمیایی در زمان خواب گرفته شود که این موضوع خواب ما را دچار مشکل بسیار می کند. اگر در خوابیدن مشکل دارید و می خواهید شب ها راحت و آسوده بخوابید، توصیه ما این است که تلفن همراه خود را خاموش نموده و در اتاق دیگری قرار دهید. این کار باعث می شود تا علاوه بر اینکه راحت تر می خوابید، خواب آسوده تری هم خواهید داشت.

پیاده روی قبل از خوابیدن

مدیر عامل شرکت بافر و بسیاری دیگر از افراد موفق، شب ها قبل از خوابیدن مدت زمان مشخصی را به قدم زدن اختصاص می دهند. این کار به آن ها کمک می کند تا علاوه بر اینکه بر استرس هایی که در طول روز با آن ها مواجه می شوند غلبه کنند، بتوانند بدن خود را نبز خسته تر نموده تا آماده استراحت گردد. مطالعات دیگری همچنین نشان می دهد که پیاده روی می تواند باعث بالا رفتن خلاقیت افراد شود. بنابراین شما ممکن است راه حل بسیاری از مسائل مهم و حل نشدنی را در پیاده روی های شبانه پیدا کنید.

مدیتیشن بکنید

یکی دیگر از روش هایی که شما با استفاده از آن می توانید استرس روزانه را از خود دور کنید، مدیتیشن قبل از خواب است. مطالعه ای که در سال 2014 میلادی انجام شده نشان می دهد که با بررسی 19000 نفر جامعه آماری، اکثریت آن ها پس از مدیتیشن شبانه به آرامش روانی رسیده اند. مدیتیشن یک روش آرامش بخش است که توسط بسیاری از افراد بزرگ مانند مارک زاکربرگ انجام می شود.

انجام اموری که در آن ها خلاقیت وجود داشته باشد

ورا وانگ، طراح مشهور، همواره قبل از خوابیدن خود به طراحی می پردازد. خیلی ها معتقدند که بهترین زمان برای انجام فعالیت های خلاقانه در سکوت و آرامش شب است. مطالعه نشان می دهد موفقیت افرادی که سحر خیزتر هستند، شب ها در در انجام فعالیت های خلاقانه بیشتر است، این گونه افراد در زمان شب بهتر می توانند موارد و مسائل را تحلیل کنند، راحت تر از بقیه به ارتباط بین دو موضوع پی می برند و به همین جهت در عملیات های خلاقانه و بقیه ی فعالیت ها موفق تر هستند.

برنامه ریزی برای روز بعد

مدیر کمپانی بزرگ اکسپرس آمریکا همواره قبل از خواب به بررسی برنامه روز بعد خود می پردازند. بنابراین قادر هستند صبح ها پس از بیدار شدن سریعا به سراغ انجام کارهایشان بروند. طبق مطالعات متعدد صورت گرفته در این زمینه عنوان می کند که افرادی که شب ها قبل از خوابیدن برای روز بعد خود برنامه ریزی می کنند، به مراتب انسان های موفق تری در زندگی بوده و می توانند در زندگی قدم های بزرگ تری در راستای رسیدن به اهدافشان بر دارند.

به عنوان مثال شما در همین وسط کار اگر بخواهید تست آی کیو را انجام دهید می توانید پی به مهارت هوشی خود در مواجه با چالش های روزمره ببرید. نتیجه ای که حاصل می شود را با یک روز تعطیل که سر شما خلوت و درگیری ذهنی ندارید امتحان کنید.

به ما بگو چطور هستیم ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا