مقالات مهارت های فردی

شخصیت شناسی از روی وضعیت نشستن

وضعیت نشستن شما در مورد شخصیت شما و افرادی که می شناسید چه می گوید!

 یکی از روشن های نوین شخصیت شناسی ،مطالعه و توجه به زبان بدن است .  طبق مطالعات رفتاری توسط متخصصان، مشخص شده است که وضعیت پاها در نشستن شخصیت افراد  را نشان می دهد. بله، پاها و پاهای ما می توانند بینش هایی را در مورد شخصیت ما ارائه دهند. کارشناسان بیان می‌کنند که پاها بر اساس دستوراتی عمل می‌کنند که از طریق ناخودآگاه ما ارسال می‌شود که به سختی می‌تواند در جهت چیزی که ما می‌خواهیم حرکت کند یا در صورت خطر یا احساسات منفی مانند عصبی بودن، اضطراب، کسالت، ناامنی‌ها و غیره دور شویم.

مطالعات جالب نشان داده است که پرسنل خطوط هوایی در پروازها آموزش دیده اند تا افرادی را که با مچ پاهای ضربدری نشسته اند به عنوان نشانه ای از عصبی بودن یا اضطراب برای درخواست خدمات ببینند. به کارکنان کابین در طول آموزش آموزش داده می شود که معمولاً بیش از یک بار از این مسافران بپرسند که آیا چیز دیگری به عنوان راهی برای کمک به باز شدن و آرامش آنها می خواهند.

برای شناخت بیشتر شخصیت خود در تست شخصیت شناسی MBT  مدرسه کسب و کار آیا شرکت کنید .

 در ادامه مقاله ویژگی های شخصیتی در وضعیت نشستن خود و افرادی که می شناسید لذت ببرید!

 وضعیت نشستن شما در مورد شخصیت شما چه می‌گوید؟  

وضعیت نشستن شماره 1: زانوها صاف

ویژگی های کلیدی:

باهوش، متفکران منطقی، وقت شناس، کارگران باهوش، عاشق پاکیزگی، صادق اما محتاط.

در مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه ایالتی اوهایو انجام شد، مشخص شد افرادی که با زانوهای صاف می نشینند، در طول مصاحبه خود واجد شرایط شغلی هستند. آنها همچنین افرادی هستند که به خود و مهارت های خود ایمان دارند. نگرش سالم و مثبتی نسبت به خود دارند و در نتیجه ناامنی کمتری دارند. صاف نشستن با زانوهای صاف نیز نشانگر سطح بالای اعتماد به نفس است.

ویژگی های کلیدی :

این افراد باهوش، متفکر منطقی و در زندگی روزمره خود وقت شناس هستند. کمتر احتمال دارد که دیر به هر مکان، جلسه یا مصاحبه ای برسند. آنها به احتمال زیاد کارهای هوشمندانه انجام می دهند و مکان، خانه، آشپزخانه یا فضای اداری و فضای کار خود را مرتب  نگه می دارند. خانه یا محل کار آنها به احتمال زیاد تمیز و با همه چیز در جای خود است. آنها صادق هستند اما کاملا محتاط هستند. آنها از غیبت یا صحبت پشت سر مردم خودداری می کنند.

آنها ترجیح می دهند احساسات خود را کنترل کنند یا خودشان را کنترل کنند تا اینکه صحنه ای بسازند یا درگیر درگیری شوند. آنها توانایی آرام ماندن در موقعیت های نامطلوب را دارند و بنابراین به ندرت دیدگاه خود را از دست می دهند. ذهن آرام آنها همچنین به آنها کمک می کند تا هرگونه تغییر در محیط یا اتفاقات معمول در زندگی روزمره را تشخیص دهند. غالبا این افراد دارای هوش هیجانی بالایی نسبت به سایرین می‌باشند .

    شخصیت شناسی

وضعیت نشستن شماره 2: زانوها از هم جدا

افرادی که با زانوهای باز می نشینند، متوجه می شوند که جوی خودمحورانه در مورد آنها جریان دارد. همچنین به نظر می رسد مغرور و قضاوت کننده هستند. با این حال، مطالعات کاملاً خلاف آنچه در سطح به نظر می رسد نشان داده است. به احتمال زیاد شما فردی مضطرب و نگران و پر استرس هستید.

شما آنقدر به دنبال کمال هستید که دائماً از ترس اشتباهی پر می شوید. تحقیقات نشان داده است افرادی که زانوهای خود را از هم جدا می‌نشینند، ذهن و برنامه بسیار آشفته‌ای دارند. آن‌ها دامنه توجه کوتاهی دارند و در تمرکز مشکل دارند. آنها همیشه در حال کاوش هستند و مجذوب هر چیز جدیدی هستند که نمی توانند یک کار را در یک زمان به درستی انجام دهند.

ویژگی های کلیدی

آنها فکر می کنند عاقلانه صحبت می کنند، اما معمولا افکارشان شکسته می شود. آنها قبل از اینکه به عواقب کلمات خود فکر کنند صحبت می کنند یا بدتر از آن را در میانه گفتگو فراموش می کنند. آنها به راحتی خسته می شوند. آنها همچنین می توانند بی علاقه شوند و روابط را ترک کنند.

این افراد به انرژی محرک زیادی در اطراف خود نیاز دارند. در روابط یا کار، هر کجا که باشد، آنها نیاز به تلنگرها و نظم و انضباط دائمی دارند تا آنها را به شکلی سازمان یافته کار کنند. مردان معمولاً با زانوهای باز می نشینند یا به آن زانوهای پراکنده نیز می گویند، با این حال، این افراد معمولاً در روانشناسی به عنوان فرزند مردی دیده می شوند که به مادری دائمی یا شخصی نیاز دارند تا آنها را در مسیر درست نگه دارد.

وضعیت نشستن شماره 3: پاهای ضربدری

ویژگی های کلیدی:

هنری، خلاق، تخیلی، رویاپرداز، تدافعی یا بسته. اهل هنر هستی؟ آیا تمایل دارید که با چشمان باز زیاد رویا ببینید؟ شما باید عادت به نشستن با پاهای روی هم داشته باشید. درست؟ مطالعات نشان داده است که اگر فردی هستید که با پاهای ضربدری می‌نشینید، اغلب با ایده‌های خلاقانه خارج از جعبه منفجر می‌شوید. شما دارای تفکر بسیار تخیلی هستید. شما کاملاً رویاپرداز هستید. وقتی در جمعی از افراد نشسته اید، می توانید در رشته افکار خود گم شوید. شما معمولا شخصیت بزرگی دارید اما احتمال اینکه فضای اتاق را اشغال کنید بسیار کم است. 

با این حال، در یک نکته منفی، نشستن با پاهای ضربدری نیز به عنوان یک نگرش دفاعی یا بسته به نظر می رسد. ممکن است از شما محافظت شود و نخواهید یا نتوانید اجازه دهید کسی وارد زندگی شما شود. شما یا می ترسید یا ناامنی های خود را پنهان می کنید. اگرچه، تغییراتی در این پوزیشن‌ها وجود دارد که در صورت آرامش یا ترس در هنگام نشستن با پاهای ضربدری ممکن است خواندن دقیقی از آن‌ها ارائه دهد. اگر به آرامی روی صندلی خود نشسته اید و پاهای خود را روی هم قرار داده اید و پای خود را در جهت طرف مقابل خود قرار داده اید، اعتماد به نفس دارید و از گفتگو لذت می برید.

 در حالی که، اگر گرفتگی نشسته اید یا با پاهای خود بی قرار هستید، به احتمال زیاد احساس ناراحتی می کنید. ذهن شما در آن لحظه باید کاملاً جای دیگری باشد. در طول یک مکالمه، نشستن با پاهای روی هم بی‌علاقه به نظر می‌رسد،به خصوص اگر پای شما به سمت در باشد یا از شخصی که با او صحبت می‌کنید دور باشد. کارشناسان خاطرنشان کرده‌اند که در یک محیط کاری، فردی که با پای ضربدری می‌نشیند، در مقایسه با افرادی که با حرکات باز نشسته‌اند، به احتمال بیشتری ایده‌ها را رد می‌کند، کمتر صحبت می‌کند یا حتی بی‌توجه می‌شود. بدتر از آن، اگر دست‌هایتان را هم ضربدری کنید، نشانه‌ی واضحی از کناره‌گیری شما از مکالمه است.

دیدن یک ساعت ویدیوی رایگان  دوره زبان بدن و چهره‌شناسی درک کاملتری از این مفهوم به شما خواهد داد

شخصیت شناسی

وضعیت نشستن شماره 4: مچ پا ضربدری

 

ویژگی‌های کلیدی:

ظریف، باصفا، سر به زیر، مطمئن، سلطنتی، جاه طلب، دفاعی آیا می‌دانستید نشستن با مچ پاهای ضربدری، حالت نشستن رایج خانواده سلطنتی بریتانیا است؟ اگر با مچ پاهای ضربدری بنشینید، شیوه زندگی شاهانه و ملکه مانندی دارید. شما ظریف، ظریف و سر به زیر هستید. شما می توانید در هر شرایطی بسیار با اعتماد به نفس و راحت ظاهر شوید.

شما به ندرت پیدا می‌شوید که دچار هراس شوید، با سرعتی که می‌خواهید حرکت کنید مشکلی ندارید. در واقع، شما این توانایی را دارید که به همه اطرافیان خود نیز احساس اعتماد به نفس بدهید. برای رسیدن به اهدافتان سخت و خستگی ناپذیر کار خواهید کرد. جاه طلبی شما مسری است.

شما اعتقاد راسخ دارید که سخت کوشی شما به ثمر خواهد رسید. شما شنونده خوبی هستید و اسرار همه را حفظ می کنید. با این حال، شما هرگز اسرار یا حرکت بعدی خود را با کسی دیگر در میان نخواهید گذاشت. شما در مسائل خصوصی خود کاملا مغرور هستید. شما همچنین تمایل زیادی به ظاهر خود دارید. شما ظاهر بیرونی خود را مطابق با مناسبت حفظ می کنید.

شما می توانید ناراحتی یا ناامنی خود را به شیوه ای دقیق پنهان کنید. کارشناسان رفتارشناسی و روانشناسان نیز نشان داده اند که نشستن با مچ پا ضربدری نیز در برخی موارد نشان دهنده حالت تدافعی و ناامنی است. به عنوان مثال، تحقیقات در اجرای قانون، نیروهای مسلح و زمینه‌های مرتبط نشان داده است که اکثر افرادی که در بازجویی‌ها دارای پاهای ضربدری هستند، میزان بالایی از نگهداری اطلاعات را نشان داده‌اند. 

 

شخصیت شناسی

موقعیت شماره 5: قفل چهار پا با شکل

ویژگی های کلیدی:

اعتماد به نفس، سلطه جو، جوان، ایمن، محتوا، استدلالی، رقابتی حالت نشستن قفل پا شکل چهار به نظر می رسد که در حال شکل دادن

اگر در حالت نشستن قفل چهار پا بنشینید، نشان دهنده اعتماد به نفس و تسلط شماست. این روزها بیشتر در بین زنان رایج شده است. با این حال، صرف نظر از جنسیت، اگر با چهار پا روی هم می‌نشینید، در مقایسه با افرادی که حالت‌های نشسته دیگر دارند، غالب، آرام‌تر، با اعتماد به نفس و جوان‌تر هستید.

شما در خود امن و راضی هستید. حتی اگر احساس کمبود چیزی داشته باشید، ذهن و انرژی خود را صرف برآوردن خواسته های خود خواهید کرد. شما اهداف خود را تعیین خواهید کرد و تا زمانی که به آنها دست یابید هوشمندانه کار خواهید کرد.

ایجاد شغل و تحصیلات برای شما یک اولویت است. این بدان معنا نیست که شما از جنبه های دیگر زندگی لذت نمی برید، اما همیشه برای حرفه خود سخت کار خواهید کرد، حتی در روزهایی که تمایلی به آن ندارید. همانطور که موقعیت فضای فیزیکی بیشتری را اشغال می کند، افراد با این سبک نشستن نیز عاشق فضا و حریم خصوصی خود هستند.

آن‌ها معمولاً اتاق‌های بزرگ‌تر، کمد لباس‌ها یا هر فضای فیزیکی بیشتری را اشغال می‌کنند تا مدعی قلمرو شما شوند. متخصصان رفتار همچنین مشاهده کرده‌اند که افرادی که با شکل چهار می‌نشینند، این باور را دارند که هر چیزی زمان و مکان خاص خود را دارد. در هر چیزی نظم الهی می بینند. 

آنها همچنین تمایل زیادی به لباس پوشیدن و ظاهر خوب دارند. با این حال، آنها ماهیت استدلالی یا رقابتی دارند و به احتمال زیاد هر نظری غیر از نظر خود را رد می کنند.

 

شخصیت شناسی

موقعیت های نشستن شما شخصیت شما را آشکار می کند گیره پا نشستن با شکل چهار پا با دست هایی که پای خم شده را گرفته اند، نشان دهنده این است که فرد سرسخت، سرسخت و رقابتی است. آنها به احتمال زیاد هر نظری غیر از نظر خود را رد می کنند. گیره دستی مقاومت در برابر دیدگاه ها و بحث را نشان می دهد. در زمینه فروش و بازاریابی، به جای تحمیل محصول به او، باید بر درک دیدگاه فردی که در حالت گیره پا نشسته است، تمرکز کرد. نشستن با دست روی دسته افرادی که با دستان خود می نشینند و تکیه گاه را گرفته اند، حساس تر هستند.

آنها به شدت از محیط یا اطراف خود آگاه هستند. نیاز به نگه داشتن تکیه گاه از نیاز به امنیت و راحتی بیشتر در موقعیت ها ناشی می شود. آنها همچنین ثابت، پایدار و قابل اعتماد هستند. نشستن با دست های گره شده در دامان نشستن افراد با دست های گره شده در دامانشان به شدت به عنوان اقتدار و اعتماد به نفس تعبیر می شود، اما از حقیقت دور است. معمولاً این نشانه تلاش برای مودب بودن بیشتر است.

افراد با این سبک نشستن شخصیتی عاطفی دارند. آنها افرادی کاملاً پرشور، خونگرم و شیرین هستند. آنها همچنین به مردم خشنود هستند. نشستن با زانوها به سمت یکدیگر افرادی که زانوهای خود را در کنار یکدیگر می نشینند اما پاهای خود را روی هم نمی گذارند، شخصیتی اجتماعی، برون گرا و شاد دارند. آنها به احتمال زیاد ذاتاً پرحرف، خوش بین و دوستانه هستند.

نشستن با پاهای روی زمین شما برای ایده های جدید باز هستید، از نظر عاطفی انعطاف پذیر و بدون نگرانی و مراقبت هستید. شما همچنین تمایل دارید که به جنبه معنوی زندگی علاقه نشان دهید. شما در زمان حال زندگی می کنید و از محیط اطراف خود آگاه هستید.

شما از آنچه درست در لحظه حال اتفاق می افتد استقبال می کنید. شما در آن لحظه زمین گیر و آرام هستید. به پشتی تکیه گاه بازوها تکیه دهید افرادی که عادت دارند هنگام نشستن با تکیه گاه بازوهای خود به پشت بخوابند، معمولا بسیار مراقب و تحلیلگر هستند.

شما تمایل دارید که محیط و موقعیت ها را بدون مشارکت فعال ارزیابی کنید. شما دوست دارید به یک موقعیت از دید بزرگتر نگاه کنید. این به شما امکان می دهد قبل از وارد شدن به هر گفتگو یا بحثی آرام و مراقب باشید. شما تمام جزئیات کوچک و به خصوص احساسات افراد درگیر را در نظر می گیرید.

سخن آخر

آیا از خواندن ویژگی های شخصیتی در وضعیت نشستن خود لذت بردید؟حتی ممکن است متوجه نشوید که نحوه نشستن شما یک عمل ناخودآگاه است که همیشه انجام می دهید. ما چند ژست کلاسیک نشسته را گردآوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند ویژگی‌های شخصیتی خود و افرادی را که ملاقات می‌کنید، بیاموزید. تست های شخصیتی بیشتری را در زیر مشاهده کنید. در بخش نظرات زیر به ما بگویید: وضعیت نشستن شما چیست؟

منبع :وب سایت JOSH

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۵ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا