مقالات زبان بدنمقالات مهارت های فردی

زبان بدن خیانت

در چند مقاله پیش در مورد اهمیت زبان بدن حرف زدیم.برای بار دیگر،باید اشاره کنم که زبان بدن از جمله زبان بدن دست ها مجموعه ای از حرکات بدن، بدون سخن گفتن است.برخی اشخاص،حرکات فراوان و مشخصی دارند و در هر مرحله مثل دروغ گفتن،خوشحال شدن،ناراحتی و غیره، شما می‌توانید از روی حرکات بدنشان متوجه بشوید.بازیگران با این مبحث باید اشنایی کامل داشته باشند و در حرفه شان بخش مهمی محسوب می‌شود.متاسفانه، به این قسمت مهم اصلا توجهی نمی‌شود و محققان کمی دراین مورد فعالیت می‌کنند.

زبان بدن خیانت ، ذهنی ست.

بسیاری از ارتباطات غیر کلامی ما مانند حرکات، حالت چهره ، تماس چشمی و غیره از طریق ارتباط بدنی با وضعیت ذهنی ما ارتباط دارند و ممکن است همیشه در سطح آگاهانه رخ ندهند ، بنابراین مدیریت آن را پیچیده و غیرقابل پیش بینی می‌کند. هر قسمت از بدن ما صحبت می‌کند (بعضی اوقات ناخواسته) ، به این معنی که ما دائماً پیام می‌فرستیم، حتی وقتی صحبت نمی‌کنیم ، و این می‌تواند به بر روابط ما با دنیای بیرون تاثیر بگذارد.

اما بدن شما، می‌تواند شما را لو دهد؟ اسرار شما را فاش سازد یا باعث برهم خوردن برنامه‌هایتان شود؟ با اطمینان می‌گویم بله،مگر اینکه شما انقدر حرفه ای و دارای هوش هیجانی بالایی باشید که حرکتی نکنید که به نظر بعید می‌رسد،یا انقدر طرف مقابلتان به شما اعتماد داشته باشد که اعمال شمارا نادیده یا حتی اصلا نبیند. می‌توانید در هر شرایطی باشید، می‌توانید خیلی پوکر و حرفه ای باشید ولی بلاخره جایی بدنتان به طور خودکار حرکت می‌کند.

 

زبان بدن خیانت
زبان بدن خیانت

اهمیت زبان بدن در ارتباطات

با وجود اهمیت زبان بدن در ارتباطات ، بدون قسمت کلامی ارتباطات ، ارتباطات غیر کلامی کاملاً محدود است. این ترکیبی از کلمات و زبان بدن است که به شما خیانت می‌کند ، به ویژه هنگامی که گفته‌های شما و نحوه عملکرد شما مطابقت نداشته باشد. اما مطمئناً اگر شخصی زبان بدن را مطالعه نکرده باشد ، بدین معنی نیست که مشکلی وجود ندارد. قبل از این که کتاب‌های مربوط به زبان بدن وجود داشته باشد ، مردم طی حدس و گمان خود، زبان بدن را درک می‌کردند. شما نیازی به کتابی در مورد زبان بدن ندارید که به شما در خواندن علائم کمک کند.وقتی کسی می‌گوید خوشحال است اما خوشحال عمل نمی‌کند، این یک چیز واضح است.

چند فاکتور مهم در شناخت زبان بدن افراد خیانتکار

خیانت،به عنوان مسئله ای جنجال برانگیز در تمام دوران‌ها، همواره مورد سوال و بحث مردم و محققان است.بسیاری از خانم‌ها یا اقایان، متوجه خیانت طرف مقابلشان نمی‌شوند و ضربه بسیاری می‌خورند. حالا اگر طرف شما دروغ بگوید یا خیانت کند، چگونه رفتار خواهید کرد؟ البته باید گفت هر فردی منحصر به فرد است، اما بلاخره میان انسان‌ها یک سری حرکات مشترک و ذاتی ست.بد نیست چند مورد را در نظر بگیریم، بلکه به شناخت طرف مقابلمان کمک کند.

افرادی که دروغگو هستند رفتارهای زیر را بیشتر از دیگر نشانه های زبان بدنی می تواند به شما نمایان کند. دهان خشک می‌شود، بدن بیشتر عرق می‌کند، ضربان نبض تند می‌شود و ریتم تنفس به نفس‌های کوتاه‌تر و کم‌عمق‌تر تغییر می‌کند که اغلب هم دیده می‌شود و هم شنیده می‌شود. اما افرادی هم هستند که دروغگوی قهاری بوده و ممکن است نشانه های بالا را نداشته باشد. در این صورت می توانید از دیگر نشانه های طبیعی زبان بدن او پی به دروغگویی ببرید.

تماس چشمی

چشم‌ها را می‌توان مهم ترین عنصر زبان بدنی قلمداد کرد.قابل تشخیص ترین عضو بدن به همراه سر.طبق نظر محققان، زمانی که فردی خیانت می‌کند،اگر از کرده خود شرمسار یا ناراضی یا ناراحت باشد چشم های خود را به زیر می‌اندازد یا نگاه خود را بر می‌گرداند و از تماس چشمی خودداری می‌کند.

بریده بریده حرف زدن و استفاده از کلمه اما

اپر در جمله بندی از جملات بریده استفاده کنند نشانه دروغگویی است. همچنین با استفاده از کلمه اما می توانید به دروغ بودن حرف های طرف مقابل پی ببرید.به عنوان مثال،  وقتی از او سوالی می پرسید از توضیح آن خودداری کرده و با کلمه اما آن را به چیزی دیگری مرتبط می کند.

دست های بی قرار

دومین عنصر مهم. دست‌های بی قرار می‌تواند با انگشت زدن به صورت طبل، در هم پیچیدن، کشیدن انگشتان یا در آغوش گرفتن بازوان همراه باشد. این‌ها همه نشانی ناراحتی، بی حوصلگی و بی قراری ست و اگر فردی احساس شرمساری کند، احتمالا این حرکات را به همراه تماس چشمی انجام می‌دهد. دقت کنید.

افرادی که در حین صحبت کردن دست های خود را روی صورت می زند یا گردن خود را مالش می دهد یا با اجزای صورت بازی می کند به عنوان فریب در نظر گرفته می شود. چرا که این رفتار یک حرکت ناخود آگاهانه است.  بازی با وسایل یا بازی با موبایل نیز جز مواردی است که نشانه دروغ گفتن محسوب می شود. عموما در این حالت فرد دروغگو به حرف های راست توجهی ندارد و عملا بیخیال می شود. برای مطالعه بیشتر به مقاله زبان بدن دست‌ها مراجعه کنید.

پا های بی قرار

مورد بعدی، همانند همتای قبلی است. پاهای بی قرار با ضربدری کردن مداوم، ضربه زدن به زمین یا گام‌های کوتاه همراه است. نشانه‌های مکرر استرس و پریشانی یا پشیمانی می‌تواند باشد.

باید این نکته را مورد توجه قرار داد که انسان ها با یکدیگر فرق دارند. شما نباید از خود انتظار داشته باشید که همه این علامت‌ها را تشخیص دهید و خب،معمولا افرادی که خیانت می‌کنند، سعی در جمع کردن خود و پنهان کردن نشانه‌هایشان هستند.

جمع کردن لب

افرادی که قصد دارند واقعیتی را پنهان کنند با جمع کردن یا فشار دادن لب ها لو می دهند. این حالت ممکن است گاها خیلی بیشتر و گاهی خیلی جزیی در میمیک صورت قابل تشخیص باشد. ولی یکی از نشانه های بارز دروغ گفتن در زبان بدن محسوب می شود.

حاشیه رفتن

اگر شخصی آخر حرف های خود از صدای بلند استفاده کرد به گونه ای که عین سوال به نظر برسد نشانه عدم اطمینان وی به حرف ها و دروغ بودن آنهاست. به خصوص استفاده از کلمات ” حرف منو باور میکنی؟” یکی از دلایل مهم دروغگویی است.

کلمات من و آنها

استفاده از کلماتی مانند من ، آنها و غیره برای عدم استفاده از ضمایر شخصی یکی دیگر از دلایل دروغگو بودن افراد در گفتار است. به عنوان مثال یه جای اینکه بگوید «تا فردا نمی‌توانم این را به شما برسانم. من با تامین کنندگان مشکلاتی داشته ام.» بگوید« نمی‌توان آن مهلت را تعیین کرد. مشکلات زیادی با تامین کنندگان وجود دارد.»

حرکات و میمیک صورت

دروغگوها گاها برای اینکه لو نروند به ناخودآگاه از طریق حرکات ریز چین کردن پوست پیشانی یا بالا انداختن ابروها این حالت را نشان می دهند. دقت در این نوع حرکت نیاز به کمی تمرین و مهارت و آشنایی زبان بدن چهره دارد.

خیانت در روابط زناشویی زن و مرد

شناخت خیانت جدا از ابزار قدرتمند زبان بدن، از روش های احساسی نیز به سادگی قابل شناخت است. در ادامه برخی از رفتارهای احساسی که ناشی از کمبود هوش هیجانی است در این مقاله از مدرسه کسب و کار آیا معرفی می کنیم.

 • فاصله عاطفی یکی از نشانه های ساده پی بردن به خیانت است. فرقی ندارد از سمت زن باشد یا مرد. در هر دو صورت یک زندگی پایدار و احساسی از طریق عواطف فردی ایجاد می شود. اگر مدت زمان زیادی از رابطه های عاطفی و سرد شدن طرفین با یکدیگر مشاهده شود در این صورت خیانت عاطفی رخ داده است.
 • روابط جنسی زن و مرد با یکدیگر نیز یکی از دلایل مهم برای شناخت خیانت است. حرکات و رفتارهای رخ داده در این حالت هم از طریق زبان بدن و هم از طریق احساسی به سادگی قابل تشخیص است. اگر دیدی مدت زمان زیادی برای هر بار رابطه جنسی به وجود آمده نشانه خیانت است.
 •   مدام درباره آینده مبهم و بدون امیدی صحبت می کند.
 • برای اینکه بیشتر با خودش تنها باشد مدام دنبال بهانه است.
 • اگر یکی از طرفین کاری خوب در حق طرف دیگر کند کار خوب او بدون واکنش مناسب و مورد انتظار توسط طرف مقابل قابل تشخیص است.
 • کلمات احساسی و عاشقانه نظیر دوستت دارم، عشق و دنیای من و غیره یکی دیگر از دلایل خیانت محسوب می شود.
 • شاید ممکن است با هدیه های بی موقع برای کاهش حس عذاب وجدان اقدام کند. استفاده از میمک های ساختگی صورت در چنین مواقعی بیشتر از سایر زمان ها قابل تشخیص است.

شما می‌توانید با استفاده از تشخیص زبان بدنشان، بسیاری از حالت‌ها را حدس بزنید و حتی دروغ‌ها را رو کنید ولی اگر موفق نشدید، خود را سرزنش نکنید. زیرا زبان بدن، مبحث پیچیده ایست که متاسفانه به آن توجه نمی‌شود و علی رغم مقالات متعددی که در اینترنت می‌توانید پیدا کنید، مطلب مفیدی از آن‌ها استخراج نمی‌کنید. مایه تاسف است، زیرا با یادگیری این پروسه مهم از بدن، شما بر خیلی چیز‌ها می‌توانید فائق شوید و از خیلی اشتباهات دوری کنید.

 

زبان بدن یکی از روشهای ارتباط غیر کلامی است که به وسیله آن می توان احساسات خود را با دیگران منتقل و احساسات آنها را درک کرد.

 

به ما بگو چطور هستیم ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۷ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. در تاييد مطالب شما علامت هاي مردمك چشم هم مخصوصأ در مورد زن و مرد افكار و احساسات واقعي رو آشكار ميكنه.
  خيلي وقتها اونها به چشم هاي يكديگه خيره ميشن و اگه همديگرو دوست داشته باشن بطور ناخودآگاه بدنبال گشاد شدن مردمك ها هستن و هريك از ديدن مردمك گشاد شده طرف مقابل هيجان زده ميشن و بالعكس اگه رابطه عاطفي اشگال داشته باشه حالت منفي،عصبي، تو چشم در چشم شدن ها ميتونه باعث تنگ شدن مردمك ها بشه و حتي خيلي از موارد مغز ليمبيك فرمان ميده و پلك ها بسته ميشه و آدمها بطور ناخودآگاه نگاهشون رو از هم ديگه ميگيرن.
  چشم ها واضح ترين و صريح ترين علامت ها و نشانه هاي ارتباطي رو ميتونن به تمام افراد بدن زيرا نقطه مهم و مركزي در بدن هستند و مردمك ها بطور مستقل عمل ميكنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا