مقالات بازاریابی و برندینگ

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ بصورت عامیانه، باعث به کاربردن ایمیل برای ترویج کسب و کار شماست که درنتیجه باعث رشد روابط با مشتریان بالقوه می گرددو همچنین مشتریان فعلی را در برند خود مطلع و به روز می کند، ایمیل مارکتینگ برای محیط زیست بسیار مفید است. بعضی ها فکر می کنند ایمیل مارکتینگ قدیمی شده است، اما می تواند اشتباه باشد. ایمیل مارکتینگ از مدت کوتاهی پس از پیدایش اینترنت استفاده شده است.

از آن به بعد به طور قابل ملاحظه ای پیشرفت کرده است و هنوز یک ابزار بازاریابی فوق العاده مفید است. در واقع، بسیاری از کارآفرینان استدلال می کنند که ایمیل مارکتینگ مهم تر از همیشه شده است. ایمیل مارکتینگ می تواند برای ایجاد اعتماد با مشتریان در طول زمان ، برای تبدیل آنها به مشتریان داِئمی استفاده شود. همچنین یک راه موثر برای نگه داشتن مشتریان خود در مورد فروش جدید یا تبلیغاتی است که در حال اجرا هستید. مردم می خواهند در مورد نام تجاری شما مطلع شوند و ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین راه های درگیر شدن با مخاطب است.

نرم افزار ایمیل مارکتینگ

ابزارهای نرم افزاری و ابزارهای اتوماسیون وجود دارد که باعث می شود ایمیل مارکتینگ راحت قابل ارائه باشد. به عنوان مثال، Mail Chimp و Contact Constant می توانند برای ارسال ایمیل ها و نظارت بر اینکه مشترکان شما با ایمیل های شما ارتباط برقرار کنند، استفاده شود. شما همچنین می توانید از نرم افزار ایمیل مارکتینگ برای ردیابی تجزیه و تحلیل مانند نرخ کلیک، نرخ باز، نرخ بازده و تبدیل استفاده کنید.

بنابراین اکنون که ما به سوال شما در رابطه با ایمیل مارکتینگ پاسخ داده ایم، ممکن است از شما بخواهیم به این پرسش پاسخ دهید ” آیا کسب و کار من به ایمیل مارکتینگ نیاز دارد؟ ”

البته! همه شرکت ها می توانند از ایمیل مارکتینگ، به ویژه کسب و کارهای کوچک و استارت آپ ها، سود ببرند. ایمیل مارکتینگ در مقایسه با سایر اشکال بازاریابی سنتی راه و روشی ارزان و آسان برای پیگیری است. برای مطالعه بیشتر مقاله تدوین برنامه بازاریابی و اهمیت نقش ایمیل مارکیتنگ را مطالعه کنید.

 

مزیت ایمیل مارکتینگ بر روش های دیگر بازاریابی

94 درصد کاربران اینترنت از ایمیل استفاده می کنند. بنابراین، بازاریابی از طریق ایمیل به شما اجازه می دهد تا به تعداد زیادی از کاربران اینترنت دسترسی پیدا کنید، حتی اگر آنها در رسانه های اجتماعی نیستند. علاوه بر این، در طی یک نظرسنجی که 75 درصد از کاربران آنلاین بزرگسالان هستند بطورحیرت انگیز می گویند ایمیل مارکتینگ در واقع روش بازاریابی ترجیحی آنهاست!

اگر شما قبلا از ایمیل مارکتینگ استفاده نکرده اید، مطمئنا چیزی است که باید در نظر بگیرید تا بتوانید به مخاطبان گسترده تر دسترسی پیدا کنید و رابطه نام تجاری خود را با مشتریان فعلی تقویت کنید. یکی دیگر از مزایای ایمیل مارکتینگ این است که بازده ROI شما فوق العاده آسان است. همه چیز با استفاده از نرم افزار ایمیل مارکتینگ قابل ردیابی است، بنابراین شما می توانید تعیین کنید که چه کسی ایمیل های خود را باز می کند، چه کسی از طریق ایمیل های شما روی سایت خود کلیک کرده و بیشتر.

ایمیل مارکتینگ به همان شیوه به عنوان بازاریابی SMS کار می کند، اما شما می توانید به کاربران دسکتاپ نیز دسترسی پیدا کنید. در حالی که ایمیل مارکتینگ اغلب در ارتباط با سایر انواع بازاریابی مانند تبلیغات رسانه های اجتماعی و حتی تبلیغات تلویزیونی و رادیویی مورد استفاده قرار می گیرد، این مجموعه دارای مزایای منحصر به فردی است. تفاوت بزرگ دیگر بین ایمیل مارکتینگ و دیگر اشکال بازاریابی این است که مردم واقعا میخواهند تبلیغات ایمیل شما را ببینند! هر شخصی که در فهرست ایمیل شما قرار دارد، با آدرس ایمیل خود را به شما معرفی می کند زیرا آنها اطلاعات بیشتری در مورد مارک شما می خواهند.

این کاملا متفاوت از تبلیغات در موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی، تلویزیون، مجلات و رادیو است. کسی که در آگهی خود در فیس بوک یا در حال تماشای اخبار صبحگاهی در مورد آگهی شما می پرسد، اطلاعات بیشتری در مورد نام تجاری شما نمی پرسد، به طوری که بیشتر آنها احتمال پیغام شما را نادیده می گیرند یا حتی از آن ناراحت می شوند.

اگر یک مصرف کننده به طور مستقیم آدرس ایمیل خود را به شما ارائه می دهد، دلیل این است که آنها به طور خاص می خواهند در ایمیل مارکتینگ خود انتخاب کنند. آنها ممکن است با یک کوپن یا برخی دیگر ارتقاء وسوسه شوند اما هنوز استراتژی بازاریابی مبتنی بر رضایت بیشتر است. این بخش مهمی از آنچه ایمیل مارکتینگ را منحصر به فرد و بسیار موفق می کند، است!

 

چگونه ایمیل مارکتینگ با انواع دیگر بازاریابی کار می کند؟

ایمیل مارکتینگ در کنار بازاریابی رسانه های اجتماعی بسیار خوب عمل می کند. شما می توانید پروفایل های رسانه های اجتماعی شرکت خود را در ایمیل های با دکمه های درخواستی که مشترکین ایمیل شما را دنبال می کنند، ارتقا دهید. شما همچنین می توانید پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را برای جمع آوری یک لیست ایمیل برای استفاده درایمیل مارکتینگ خود استفاده کنید.

چند راه برای انجام این کار وجود دارد، یکی از آن ها این است که برای حساب های رسانه های اجتماعی خود که می خواهند مردم آدرس ایمیل خود را برای وارد شدن ارائه دهند، تقاضای آزاد کنند. شما همچنین می توانید پست های خود را از طرف پیگیران رسانه های اجتماعی بخواهید تا در لیست ایمیل های خود اشتراک نمایند و یک پیوند به یک فرم را که می توانید وارد آن شوید، ارائه دهید. شما حتی می توانید راه اندازی یک مبارزات انتخاب سرب در فیس بوک به منظور جمع آوری ایمیل ها که شما می توانید در یک مبارزات ایمیل مارکتینگ استفاده کنید.

ارتباط کمپین بازاریابی و ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ همچنین با یک کمپین بازاریابی مجدد کار می کند! شما می توانید از ایمیل برای ارسال یادآوری های سبد خرید به مخاطبان مجدد خود استفاده کنید. این ایمیل ها حتی با محصولات خاصی از فروشگاه آنلاین شما شخصی می شوند! استفاده از نرم افزار ایمیل مارکتینگ، می توانید ایمیل های خود را با نام مشترکین سفارشی کنید و می توانید ایمیل های شخصی را برای تولد افراد ارسال کنید. شما حتی می توانید فهرست های ایمیل جداگانه را نگه دارید و پیشنهادات و تبلیغات مختلف را به مجموعه های مختلف مخاطبان ارسال کنید.

هر ایمیلی که با آن تماس نداشته اید، با هر یک از مشترکین ایمیل شما تداخل نخواهد داشت، بنابراین ممکن است مفید باشد که لیست ایمیل هایتان را به اشتراک بگذارید و ایمیل های مختلفی را که مربوط به بخش های مختلف مخاطبان شما می شود، ایجاد کنید. اولین گام برای شروع یک کمپین ایمیل مارکتینگ، جمع آوری یک لیست ایمیل است. شما قصد دارید که مشترکین مورد نظر خود را روشن کنید که از اشتراک شما در لیست ایمیل شما بهره مند می شوند و شما آنها را اسپم نخواهید یا به دیگران ایمیل خود بدهید. راه های بی شماری برای ساختن لیست ایمیل خود وجود دارد، اما یک مکان خوب برای شروع این است که فرم ثبت نام ایمیل را در وب سایت خود جاسازی کنید. به این ترتیب شما می توانید بازدید کنندگان وب سایت موجود خود را اهرم  کرده و  و به آنها اطلاعات خاص و یا تخفیف در ازای ایمیل آدرس خود ارائه دهید. همچنین می توانید از حساب های رسانه های اجتماعی خود برای جمع آوری ایمیل ها استفاده کنید، همانطور که قبلا ذکر شد.

نقش مارکتینگ پلن در رکو بازار بسیار مهم است زیرا با داشتن یک برنامه بازاریابی حساب شده می توان به راحتی از رکود بیرون آمد و در مسیر سود دهی قدم برداشت.

محتوای ایمیل مارکتینگ

هنگامی که یک لیست ایمیل صحیح دارید، وقت آن است که برنامه های ایمیل خود را شروع کنید. طیف گسترده ای از محتویاتی که می توانید در ایمیل های خود و گزینه های قالب بندی منحصر به فرد را انتخاب کنید. ایمیل مارکتینگ بسیار آسان تر از سایر انواع تبلیغات است. برخی از نمونه هایی از محتوا که می توانید در ایمیل های خود شامل کنید لینک هایی به مقالات در وب سایت شما،  اطلاعات در مورد تبلیغات جدید یا فروش و اطلاعیه ها در مورد آیتم های جدید یا خدمات است. ایمیل ها همچنین می توانند مورد استفاده قرار بگیرند تا به سادگی افرادی را که در شرکت شما ابراز علاقه کرده اند، به یاد بیاورید!

محتوائی که در ایمیل های خود وارد می کنید واقعا بستگی به نوع کسب و کار شما که  در حال اجراست ، دارد. با این حال، برخی از تکنیک هایی که برای اکثر شرکت ها مناسب هستند، وجود دارد. فقط مراقب باشید همه ایمیل های خود را در مورد فروش محصولات نگذارید. ایمیل های شما همچنین باید اطلاعات ارزشمندی که مشترکان شما ممکن است در خواندن  آنها علاقه مند باشند را دربرگیرد. برخی از نمونه هایی از محتوا که می توانند به ایمیل شما اضافه کنند، پاسخ به سوالات متداول رایج، نکات از پست های وبلاگ در وب سایت شما، و نظرسنجی ها هستند.

 

طرح ایمیل مارکتینگ

ایمیل های شما باید با سبک وب سایت شما، تبلیغات و حساب های رسانه های اجتماعی برای نام تجاری سازگار مطابقت داشته باشند. همچنین، از آنجا که حدود نیمی از ایمیل ها در دستگاه های تلفن همراه باز می شوند، می خواهید مطمئن شوید که ایمیل های شما مناسب موبایل هستند.

 

بهینه سازی ایمیل مارکتینگ

نکته مفید دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که زمان مطلوب، باید ایمیل های شما را ارسال شود. احتمال بیشتری برای دریافت و باز کردن یک ایمیل در زمانی که مشترکین مشغول نیستند ، وجود دارد. در غیر این صورت، آنها ممکن است آن را بعدا باز کنند، یا ممکن است فراموش کنند و آن را به طور نامحدود در صندوق پستی خود قرار دهند. اکثر سیستم عامل های نرم افزاری ایمیل مارکتینگ به شما کمک می کنند تا دریابید که کدام زمان برای ارسال ایمیل ها ایده آل است. در غیر این صورت، یک قاعده خوب این است که ایمیل ها را در طول ساعت هایی که افراد مخاطبان مورد نظر شما آزاد هستند ارسال کنید.

صبح زودهنگام قبل از اینکه مردم به کار بپردازند، بازه های زمانی ناهار و شب زمانی که مردم از کار خارج می شوند، معمولا بهترین زمان برای ارسال ایمیل است. شما همیشه می توانید داده هایی را که از ایمیل های قبلی انتخاب شده اند، برای بهبود در ایمیل های آینده استفاده کنید. در نتیجه، هدف کلی ایمیل های شما باید برای دریافت پیام مناسب به فرد مناسب در زمان مناسب باشد. این می تواند بسیار دشوار باشد تا تمام این چیزها را به طور کامل به صفر برساند، به خصوص در اولین تلاش. به همین دلیل تست تقسیم A / B بسیار مهم است!

 

آداب ایمیل مارکتینگ

برای شروع، هرزنامه ارسال نکنید Spamming مشترکین ایمیل شما یک استراتژی ایمیل مارکتینگ بی اثر است، زیرا این امر منجر به افزایش فروش یا تشخیص نام تجاری مطلوب نخواهد شد و می تواند شهرت شرکت شما را از بین ببرد. کسی را که آدرس ایمیل خود را به شما نشان می دهد و شما را به خانه خود دعوت می کند. آخرین چیزی که می خواهید انجام دهید این است که آنها را با هرزنامه و یا پیام های گمراه کننده غرق کنید و  به آنها را در خانه خود بی احترامی کنید. همچنین یک قانونی به نام قانون CAM-SPAM وجود دارد که شامل مجموعه ای از قوانین برای محدود کردن انتقال هرزنامه است.

این قوانین عبارتند از داشتن یک موضوع غیر فریبنده، یک روش متقاضیان می توانند به راحتی لغو اشتراک از لیست ایمیل شما، و نام و آدرس شما در پایان همه ایمیل ها استفاده کنند. تا زمانی که به الزامات قانون CAM-SPAM پایبند باشید، ایمیل هایتان باید بدون هرزنامه باشد! یکی دیگر از تاکتیک های بازاریابی پست الکترونیکی که شما هرگز نباید از آن استفاده کنید، خرید لیست ایمیل های پیش ساخته شده است.

شما باید لیست ایمیل خود را با افرادی که علاقه خاصی به شرکت شما دارند ایجاد کنید. خرید یک لیست ایمیل از پیش موجود، به دلایل بسیاری یک روش بسیار ناکارآمد  است، اما عمدتا به این دلیل است که می تواند شما را با افراد نامحدود که به احتمال زیاد علاقه ای واقعی به نام تجاری شما نداشته باشند در ارتباط سازد ودر نتیجه احتمال لغو اشتراک از ایمیل های شما یا حتی گزارش هرزنامه را افزایش دهند.

به ما بگو چطور هستیم ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

مدرسه کسب و کار آیا، یک موسسه آموزش مهارت‌های فردی و توسعه کسب و کار است که ماموریت آن آموزش روش‌های ایده‌پردازی، راه اندازی و ارتقای کسب و کار، مهارت‌های مذاکره و فروشندگی حرفه ای و به صورت کلی ارتقا و رشد افراد، مدیران و سازمان ها می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا