مقالات مدیریت و رهبری

مدرک معتبر MBA وزارت علوم چه مزایایی دارد؟

مدرک معتبر MBA وزارت علوم چه مزایایی دارد؟ سوالی که خیلی از دانشجویان و مدیرانی که قصد شرکت در دوره‌های مدیریت و رهبری سازمان مدرسه کسب و کار آیا را دارند از ما پرسش می‌کنند و دوست دارن اطلاعات جامع و کاملی از اعتبار و مزیت کاربردی مدرک معتبر MBA که توسط وزارت علوم در پایان هر دوره ارایه می‌شود، اطلاعاتی کسب کنند. در این مقاله قصد داریم با بررسی کلی اعتبار مدرک دوره‌های مدیریت کسب و کار MBA و DBA و اهمیت آن در امور مدیریتی و سازمانی را به شما راهنمایی کنیم.

مهارت گرایی هدف اصلی دوره MBA مدرسه کسب و کار آیا است.

اکثرا در بسیاری از سازمان‌ها، برای استخدام و جذب نیرو جهت همکاری به جای اهمیت به مدرک گرایی، هدف را بر پایه مهارت گرایی سوق دادند. با توجه به این تغیر مهم که در کسب و کارها اتفاق افتاده است، تجربه کار و داشتن سابقه شغلی جزی از توانایی‌های مهم برای جذب هر فرد در سازمان محسوب می‌شود. مدیران هم از این قاعده مستثنی نیستند، برای داشتن رهبری و مدیریت یک سازمان یا ارتقای جایگاه سازمانی لازم است حتما مهارت آن را فرا بگیرند. به خصوص افرادی که به عنوان مدیران رده میانی محسوب می‌شوند و می‌خواهند به سمت‌های بالای سازمانی دست پیدا کنند.

اما برای اثبات مهارت طی شده در برخی از جاها لازم است مدرک و مستندی معتبر هم ارایه شود. اینجاست شما به مدرک معتبر MBA یا مدرک DBA نیاز خواهید داشت. اما این دو کاربردی متفاوت دارند که در ادامه به اهمیت و ویژگی مدارک اعطا شده دوره‌های مدیریت حرفه ای کسب و کار اشاره می‌کنیم.

MBA چیست؟

Master of Business Administration که در معادل فارسی به آن مدیریت ارشد کسب و کار (MBA) در رشته تجارت می‌باشد. دانشجویان این رشته مهارت‌های حسابداری، بازاریابی، منابع انسانی، مدیریت عملیات، مدیریت تبلیغات و برنامه‌ریزی استراتژیک آشنا و آن را در واحد اجرایی یک سازمان به کار می‌گیرند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه تکمیلی در باره مفهوم کامل MBA مطلب دوره MBA چیست؟ را مطالعه کنید.

مدرک معتبر MBA وزارت علوم چه مزایایی دارد؟
مدرک معتبر MBA وزارت علوم چه مزایایی دارد؟

مدرک MBA چیست؟

مدرک MBA در سطح رشته دانشگاهی مدیریت نوعی مدرک Degree محسوب می‌شود که در پایان تحصیلات رشته کارشناسی ارشد MBA برای فارع التحصیلان توسط موسسه آموزشی مربوطه اعطا می‌شود. برای دریافت مدرک MBA توسط مراکز آموزشی و دانشگاهی کشور  به مدت دو سال باید دروس و واحدهای این رشته را طی کنید تا این مدرک را دریافت کنید.  دانشگاه‌هایی که در حوزه آموزش مدیریت کسب و کار دانشجو می‌پذیرند می‌توان به دانشگاه شهید بهشتی تهران، دانشگاه صنعتی شریف تهران ، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه خوارزمی تهران و غیره اشاره کرد.

روش سریع آموزش و دریافت مدرک MBA

دریافت مدرک دانشگاهی MBA ، نیاز به سابقه حرفه ای ندارد. بیشتر مدرک ارایه شده توسط دانشگاه صرفا برای ایجاد زمینه اولیه ورود طی دوسال تحصیلی به بازار است، اما اگر بخواهید با این مدرک شغل مدیریتی بگیرید و مشغول به کار شوید نیاز است تا همزمان با آموزش مبانی، آموزش های مهارت مدیریتی را طی کنید. آموزش و مدرک ارایه شده در دوره مدیریت راهبردی کسب و کار MBA توسط مدرسه کسب و کار آیا با توجه به مدل مهارت گرایی داده می‌شود می تواند به عنوان سابقه کاری محسوب شود. مدرک معتبر MBA ارایه شده توسط مدرسه کسب و کار آیا معتبر و قابلیت ترجمه را نیز دارا می باشد.

از دیگر مزیت های آموزشی برای تمام دانشجویان و افرادی که علاقه مند به شرکت در دوره‌های مدیریت کسب و کار MBA هستند، می‌توانند گواهینامه سازمان بین المللی فنی حرفه ای یا همان سازمان جهانی کار ILO را دارند دریافت کنند.

مدرک MBA چیست؟
مدرک MBA چیست؟

مدرک MBA ارایه شده چه مزیتی دارد؟

  1. با توجه به اینکه توسط خود وزارت علوم صادر می‌شود دارای ارزش و جایگاه بالایی می‌باشد.
  2. قابلیت ترجمه رسمی و معدل سازی آن بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران ( تسهیل مهاجرت) را دارد.
  3. از طریق سایت وزارت علوم قابل رهگیری و استعلام می‌باشد.
  4.  دارای هولگرام وزارت علوم است.

مدرک تحصیلی ملاک دریافت مدرک MBA در مدرسه کسب و کار آیا نیست.

افرادی که برای شرکت در دوره MBA مدرسه آیا می خواهند اقدام کنند و مدرک تحصیلی بالایی ندارند، هم می توانند در صورتی که سابقه مدیریتی و اجرایی 3 تا 5 ساله در هر سازمان و کسب و کار رسمی دارند، در دوره MBA ثبت نام کرده و آموزش‌های آن را طی کنند. در انتهای آموزش، مدرک معتبر به دانشجویان ارایه می شود.

هزینه مدرک MBA

هزینه مدرک MBA به صورت مجزا جدا از هزینه دوره ارایه می شود. با توجه به تغییر قیمت ها و نوع دوره های حضوری و غیر حضوری پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات هزینه مدرک MBA با مدرسه کسب و کار آیا تماس بگیرید. یا از طریق ” فرم مشاوره ” صفحه ارتباط با ما شماره خود را ارسال کنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

فروش مدرک MBA

در مدرسه کسب و کار آیا فرآیندی به نام فروش مدرک MBA ( تکی ) بدون شرکت در دوره های MBA وجود ندارد و تنها برای دانشجویانی که به صورت حضوری یا غیر حضوری در دوره های این مجموعه شرکت کنند اعطا می شود. هزینه مدرک به صورت مجزا و جدا از هزینه دوره از دانشجویان دریافت می شود.

کلاس آنلاین و غیرحضوری دوره MBA با مدرک معتبر

افرادی که به هر دلیل مانند مشکل کرونا، دوری مسیر، عدم زمان کافی امکانی برای مراجعه حضوری و شرکت در کلاس مدیریت کسب و کار را ندارند می توانند درخواست آموزش دوره آنلاین و غیر حضوری MBA را از مدرسه آیا دهند. با امکاناتی که از طریق سایت آیا بیزینس فراهم شده شما می توانید از هر جای کشور به صورت آنلاین و ویدیویی دوره‌های MBA  را آموزش و دوره های آن را طی کنید و در انتها مدرک معتبر و رسمی MBA را دریافت کنید. هزینه مدرک به صورت مجزا و جدا از هزینه دوره خریداری شده به دانشجویان اعطا می‌شود.

جهت مطالعه بیشتر در مورد مدرک MBA مقاله مدیریت ارشد کسب و کار را مطالعه کنید.


تفاوت مدرک DBA و Ph.D چیست؟

به ما بگو چطور هستیم ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای
نمایش بیشتر

مدرسه کسب و کار آیا

برگزارکننده دوره های آموزشی حوزه مهارت های فردی، مدیریت و دوره های تخصصی فروش و بازاریابی در ایران.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا