کتابخانه

معرفی ۱۰ کتاب برتر آمازون

 • معرفی کتاب های برتر آمازون

  همانطور که همه محققان ودانشمندان، توصیه می کنند،هر انسانی به طور کلی باید سرانه مطالعه بالایی در هفته داشته باشد.مخصوصا برای وقتی که در خانه تنها هستید،به دلایلی کاری ندارید و اخر هفته خلوتی در پیش درآید .متاسفانه نداشتن یا انتخاب بد یک کتاب، میتواند باعث تردید خیلی ها از مطالعه باشد. به هر حال شما تمام کارهایتان را انجام می دهید و با خیال راحت می نشیند و ناگهان وارد هزارتوی بزرگ “حالا چی بخونم؟” می شوید. اگر قرار باشد یک کتاب افتضاح را بخوانید، من شخصا توصیه می کنم اصلا مطالعه نکنید!زیرا اثرات منفی آن،به مرور زمان بر روی روان شما تاثیر می گذارد.
  و حالا،ما سایت آمازون را داریم که هر هفته، لیست برترین کتاب های خود را منتشر می کند.خواندن آنها خالی از لطف نیست و ما برای شما خلاصه ای از این کتاب ها آماده کردیم:

  1: دختری با صدای بلند با قلم اَبی دِر

  “این داستان،مشکلات دختر 14 ساله ای را روایت می کند که پس از درگذشت مادرش که آرزوی تحصیل او را داشت ،توسط پدرش به بردگی فروخته می شود.”
  آدونی بی پناه و مایوس از عملکرد پدرش،از زندگی اش نا امید نمی شود. شما پا به پای آدونی شجاع،پیش می روید و افرادی مهربان که به او تسلی و روحیه جنگاوردی اش را بالا میرود. شخصیتی زنده و جنگجو که برای به دست آوردن رویاهایش تلاش می کند و سرسختانه می جنگد.شما یاد میگیرید که چیزی در این زندگی آسان نیست و آسان به دست نخواهد آمد، اما می شود موانع را کنار زد و خود را به موفقیت رساند.

  2: دره ی پنهان با قلم رابرت کولکِر

  “دره ی پنهان،داستانی دلخراش در خانواده ای امریکایی با جمعیت بسیار زیاد است. زمانی که یک روانشناس متوجه می شود که 6 نفر از اعضای خانواده،مبتلا به اسکیزوفرنی هستند.تاریخچه ای کاملا وحشتناک.”

  یک قصه واقعی با محتوای روانشناختی. روایت خانواده ی شلوغ که یکی از مورد بحث ترین بیماری های روانشناسی را به چالش می کشد: اسکیزوفرنی.موضوعی که در جوامع امروزه در بسیاری از نوجوان ها مشاهده می کنیم و بسیاری از مردم نمی دانند چگونه با آن برخورد کنند. چه بسا موجب تشدید این بیماری می شود.


  ثبت نام در دوره هوش هیجانی دکتر یحیی علوی

  گرچه شاید احساساتتان در این کتاب جریحه دار شود، اما می توانید اطلاعات بسیاری در این بیماری پیدا کنید و همچنین،رمز و راز های پزشکی را از یاد نبرید که به طرز ماهرانه ای شما را در شوک فرو می برد.

  3: تصنیف آواز پرندگان و مارها با قلم سوازن کالینز

  “دهمین سالگرد بازی های گرسنگی،شروع میشود و کوریولانوس اسنو 18 ساله، که دهه های بعد رییس جمهور کشور می شود،در اینجا به عنوان یکی از بازیکنان مسابقات عطش،انتخاب می شود.”

  دیگر همه ما برای یک بار در زندگی،نام سری معروف کتاب و فیلم های بازی های عطش،را شنیدیم.

  در اینجا به سالیان قبل،زمانی که تازه بازی های عطش بنیان گذاشته شدند،برمی گردد.

  این سری جذاب،برای دوستداران فانتزی خوان و عاشق داستان های هیجانی،بسیار مناسب است.

  4: سرود کینگ کنگ با قلم جیمز مک برایدز

  “سرود ملی،امیخته ای فرهنگ و کینه و مشکلات اجتماعی است.این داستان روایتگر چندین شخصیت اغواگر که همگی در دهه بزرگسالی به سر می برند و تا گردن در مشروبات الکلی و مواد مخدر به سر می برند”.

  مک برایدز در این داستان،مشکلات و فشار های روانی ناشی از توقعات جوامع،اقتصادی و اجتماعی که محیطی تاریک برای شخصیت های داستانش،رقم می زند. پیچ و تاب های فریب کارانه و پازلی اغوا کننده که باعث می شود برای لحظه ای نیز،کتاب را روی زمین نگذارید و پا به پای سیر داستانی در حالیکه شخصیت هایش را غرق می کند،پیش بروید.سرود کینگ کنگ،تجسمی از دنیای تاریک ماست.

  5: نویسندگان و عاشقان به قلم لیلی کینگ

  “کیسی جوان،عجول و پرهیجان در کافه ای کار می کند.او به سرعت قرار های عاشقانه می گذارد و پس از مدتی ان را نیز تمام می کند به امید انکه معشوق حقیقی خویش را بیابد.اما زندگی همیشه روی خوبش را نشان نمیدهد.”
  نوبت به رمان عاشقانه و کمدی ما میرسد.

  کینگ در این داستان،دختری را روایت می کند که به شدت عاشق پیشه و رویا پرداز است و اصلا نسبت به مدیریت احساسات EQ خود توجه نمی کند و فارغ از هرگونه شکستی که برایش پیش می اید،باز آن را تکرار می کند! البته به همراه کلی اتفاقات جالب و خنده دار که شیرینی رمان را دوچندان می کند و حل کردن مشکلات رمانتیک و عشقی که بسیاری از ما،درگیر آن هستیم.

  6: آه،رفته به قلم فیچ تران

  “تران کوچک،یک کودک ویتنامی که در پنسیلوانیای امریکا بزرگ می شود،با چالش های عمیق زندگی اش روبرو می شود:نژاد پرستی و خشونت”.
  این کتاب به عنوان یکی از عمیق ترین و خنده دار ترین،در ادبیات امروزه جا دارد.

  تران یکی از نویسنده های توانای ویتنامی،با شوخی و خنده سعی می کند خشونتی را که در دوران کودکی او را احاطه کرده،به چالش بکشد و بار دیگر اثرات و عواقب جبران ناپذیر نژاد پرستی را به همه ثابت کند. عشقی که او به ادبیات نشان می دهد، سرانجام نجات او از کابوس کودکی هایش شد.

  7: شهری که ما شدیم به قلم اِن.کی.جمیسین

  “پنج غریبه به طور غیر منتظره،ماموریتی می یابند که با شیاطین نیویورک در شب،مبارزه کنند.”
  بار دیگر در این لیست،اثار فانتزی و تخیلی به چشم میخورد.

  جمیسین در اینجا داستان تخیلی که در شهر های مختلف نیز اتفاق میوفتد،به زیبایی روایت میکند و البته کمی به آن چاشنی عاشقانه و رمانتیک نیز اضافه کرده است.

  این کتاب امسال منتشر شد ولی سری های دیگر نیز دارد که نویسنده در سال های آتی،منتشر خواهد کرد.

  8: اوونا خارج از سفارش به قلم مارگاریتا مانتیمور

  “اوونا لاکهارت در در سال 1982 میلادی،تولد 19 سالگی خودرا جشن می گیرد و همان شب از دنیا می رود و در یک بدن 51 ساله،بیدار می شود.”
  قصه ای دیگر از تناسخ ولی با نگاهی عمیق تر به سرنوشت و عشق به خانواده.

  اوونا به ما ثابت می کند که زندگی جریان دارد و در حال حاضر است و هر لحظه ای که می گذرد با ارزش است و نباید ان را از دست داد.

  تراژدی غمگین که اگر صد بار نیز تکرار شود،باز ارزش خواندن را دارد.

  9: چیز های زیبا به قلم جنل براون

  “زمانی که نینا و دوست پسرش به ویلای خانوادگی و لوکس خود سفر می کند،به زنی از خاندان به نام انجا برخورد می‌کند و آن زن،برایش داستانی از گذشته می گوید،قصه ای از خیانت،انتقام و پشیمانی.”
  داستانی دور از ذهن و در مورد نسل ما.جنل به خوبی روایت دختران بد و دختران خوب را به رخ می کشد و شما برای لحظه ای نمی توانید آن جملات جالب را از ذهنتان پاک کنید. شاید کمی غیر واقعی به نظر برسد اما مطمئنا در زندگی روز مره ما پیش می اید.کینه ای که می تواند تبدیل به انتقام شود و زندگی هایی را به هم بریزد. شاهکار براون،ذهن شما را به بازی میگیرد و شما در دریایی از شگفتی ها غرق می کند.

  10: مروّت ها به قلم کایران میل وود

  “شهری سرد و دور دست در نروژ که با دریاها احاطه شده است.اما روزی طوفانی سهمگین، تمامی ماهیگیران را در بر می گیرد و ان ها در یک کشتی گیر میاندازد و ایجا،مردمانی باهوش که به یک دیگر شک دارند و باید هرکسی باید خود را نجات دهد،وگرنه وارد دامی مرگبار خواهد شد.”
  میل وود جامعه ای غم انگیز را به ما نشان می دهد که چگونه به راحتی،مشکلات و سختی را به دست آورده اند و دیگر نمی توانند از ان فرار کنند.

  هرچه به یکدیگر بیشتر شک کنند و تهمت بزنند، بیشتر در منجلاب فرو می روند.میل وود میخواهد ثابت کند که رحم و بخشش،چقد میتواند در زندگی ما تاثیر داشته باشد و هرچند خشمگین و سخت اما امیدوارانه و سرسختانه در ما میماند. برای مطالعه بیشتر در باره تله شک مقاله تله های زندگی طرحواره را مطالعه کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  نمایش بیشتر
  یکساعت اول دوره زبان بدن را رایگان ببینید دوره زبان بدن و چهره شناسی

  نوشته های مشابه

  دکمه بازگشت به بالا